Vítězka realityshow může relaxovat v Kramářově vile s Paroubkem. Chceme hlasy!

Autor: Dušan Šrámek | Publikováno: 27.10.2005 | Rubrika: HotNews
VyVolení

Poslední číslo kočovného cirkusu Paroubek nacvičené s eskamotérem Rathem je vrcholem ledovce trapné personální politiky, kterou předvádějí socialisté celému národu již delší dobu. I když nestraníci na ministerských postech nechyběli již za Klausových vlád, jednalo se vždy o výjimky. Stejnými výjimkami byli ministři spravedlnosti, kteří se vystřídali v Zemanově vládě a ve vládě koaliční na postu ministra spravedlnosti před příchodem Pavla Němce.

První výjimkou z tohoto pravidla se stal Martin Jahn. V zahraničí studovaný ekonom s poměrně liberálními názory, ale rovněž státní úředník, který v čele agentury CzechInvest prosazoval do značné míry problematickou aktivistickou hospodářskou politiku. Meze jeho působení mu nakonec vytýčila strana, za níž byl nominován.

Určitý příklon, byť minimální v době tandemu Gross – Sobotka, k realističtější daňové a fiskální politice, byl vystřídán po nástupu Paroubka starosocanským levičáctvím, kdy ani zbla reformního ducha nemohlo nalézt prostoru.

Po Jahnově odchodu není zcela jasné, kdo po flek něm zalepí. Nápad s Pavlem Teličkou je jak z dobrého vtipu. Co má Telička společného s ekonomikou, a především s vytvářením strategických národohospodářských koncepcí, ví jen bůh a Paroubek. Zato se ale svého času objevoval v průzkumech veřejného mínění hodně vysoko. Náplň práce by ovšem byla zřejmě až to poslední, co by se v případě Jahnova nástupce řešilo.

Výhodou pro premiéra je nepochybně to, že Jahnův odchod koliduje s finálem populárních reality show na obou soukromých televizních kanálech. Případný vítěz či vítězka by se tak pouze přesunul do jiné vily, třeba Kramářovy, kde by na vlně divácké popularity (a v očích premiéra tím pádem nepochybně i voličské) mohl po večerech (po dvaadvacáté hodině) dávat relaxační hodiny unaveným členům kabinetu. Díky socialistickým zkušenostem s paní Barkovou by jistě nebyl problém tento podnik provozovat k plné spokojenosti všech zúčastněných. Spokojen by byl nepochybně i občan, neboť ani sebevětší úleťák by svou účastí v socialistické vládě nezpůsobil národu takovou škodu, jako někdo, kdo by byl do ní Paroubkem vybrán takzvaně seriózně.

Máme-li pokračovat v obskurním vládním panoptiku, není možné se nezmínit i o novém ministru kultury. Co k tomu říci, zní obligátní řečnická otázka, když jsme mohli tři týdny za sebou sledovat Jandáka jakožto herce v jiné televizní reality show, tentokrát na téma Československá lidová armáda v TV Prima. Zelenej mozek ve filmu Copak je to za vojáka, zelenej mozek ve filmu Černí baroni a do třetice, hádejte kdo, v Tankovém praporu. Už starý dobrý Stanislavský věděl, že nejlépe jsou odehrány ty role, v nichž se představitel dokáže maximálně ztotožnit s hrdinou.

O bývalém duchovním a chartistovi, který se ve funkci ministra vnitra zatím proslavil pouze svým rochněním se v telefonickém šmírování svých spoluobčanů a mlácením bezbranných rusalek, pak nemá cenu se rozepisovat. Rath tak působí jako logické pokračování personální politiky ČSSD, která nejenom že nemá žádnou koncepci a žádné skutečné persony, ale která degradovala kdysi tak vážený ministerský post na úroveň té nejhorší cenové skupiny, jíž bývalý aparátčík z Restaurací a jídelen kdy šéfoval.

8181 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Ovčáček čelil tvůrci pořadu To se ví i rozpálené redaktorce: Vy jste problematická osoba. A sdílíte SputnikHistorik: Protektorát se vrátí? Nechtějí si to připustit. Ale...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění