Pravdou je, že pojídání červeného masa vede k rakovinám tlustého střeva a infarktům a na tyto choroby zemře ročně víc lidí, než na metanolové otravy. Podle logiky protialkoholických bojovníků bychom tedy měli zakázat hovězí a vepřové, protože zabíjí lidi. Mám vážné obavy, že až k takovým koncům může vést hysterický boj pseudohumanistů za „obecné dobro“.

Je dobré si také připomenout, že mrtvých po otravě metylalkoholem bylo v komunistické éře hlavně v padesátých a šedesátých letech daleko víc než teď. Pravda, Rudé Právo o tom moc nepsalo, ale to neznamená, že problém neexistoval.

Nicméně nyní je důležité abychom smetli šílenost typu plošný zákaz prodej tvrdého alkoholu. Nic by to neřešilo, akorát by se zaradovali majitelé domácích černých pálenic, kterým by se výrazně zvýšil odbyt. Tím pádem by se mezi lidi dostalo též více kořalek pochybné pověsti a mrtvých by tak nakonec mohlo být víc než bez zákazu. Z historie víme, že taková opatření opravdu nic neřeší. Důkazem toho jsou USA se svým prohibičním zákonem a nyní již neexistující Sovětský svaz s Gorbačovovým tažením proti alkoholu.

Za další, není důvod k vyhlašování zákazu prodeje tvrdého alkoholu pro Jihočeský kraj, kde nebyl zaznamenán jediný případ otravy metanolem.

Rovněž je známo, že pančování se týká hlavně rumu a vodky domácí produkce, a v tom případě by byl absolutně nesmyslné zákaz whisky nebo koňaku z dovozu. Opravdu nevím, proč bych si nemohl dát po dobrém obědě svého oblíbeného Jamesona.

A nakonec bychom potrestali slušné české výrobce tvrdého alkoholu, kteří za nic nemohou a nikomu neublížili, opatření by akorát vedlo ke krachu firem a propouštění lidí z práce.

Čtěte také:

Stát a svoboda

 

Stádo nechce svobodu, požaduje rovnost po socialisticku!