Bůh má smysl pro srandu. Stvořil ateisty

Autor: Jakub Roth | Publikováno: 11.9.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Jan Pavel II.

Ateisté tvrdí, že Bůh je strašlivý a nenávistný. Dokládají to citáty z Písma, které však napsali lidé. Osobně se domnívám, že Bůh je velice vtipný. Jinak by nás totiž zmíněnými ateisty neobdařil.

Hned zpočátku textu se musím ponořit do ryze osobní teologie. Aby bylo jasno, mám za to, že Pán nám dal mnoho darů. Mezi jinými i humor. Stvořil nás totiž ke svému obrazu. A také nám dal dar svobody. Svobody rozhodování, co s jeho dary učiníme. Tudíž odmítám všechny ty kecy o tom, že On není, páč by se nemohl dívat (bez zásahu shůry) na to co tropíme. Mohl. Dívá se. A trápí se našimi skutky. Ale dal nám zmíněnou svobodu, dal nám ponaučení, co s ní, a zbytek je na nás. Tož tak.

Humoru nám dal dostatek. Ale domnívám se, že nějakým Jeho nápadem došel k tomu, že nejsrandovnější věc na naší Zemi budou ateisté. Jinak si totiž jejich existenci a činění nedovedu vysvětlit.

Ve svém životě věřícího křesťana jsem se setkal s několika urputnými nadšenci pro věc víry. Je jich jen pár, ale poznají se tak, že jakékoliv dění, jakýkoliv jev, dokládají citací z Písma. Přijde mi to blbé. Nicméně jsem se setkal s lidmi, kteří jsou v tomto ohledu urputnější. Ateisté, a aby bylo jasno, míním tím ateisty militantní. Že takové neznáte? Ale jděte. Je jich mnoho. Poznají se totiž stejně, jako oni bratři a sestry v Kristu s plnými ústy Bible. Na jakýkoliv názor ohledně víry, Boha, dějin křesťanství a podobně, okamžitě vyrukují s patřičným citátem z Bible. Připadají si jako znalci, působí jako šašci.

Kdo chce podpořit své argumenty, najde v obou knihách Písma munici. Jako křesťan to vím, jako čtenáři Bible je mi to jasné. Najdu doklady, podporující mou víru, najdu jiné, které víru dokážou zpochybnit. Chápu. Znovu říkám – Písmo jsme napsali my s touhou přiblížit se nám nesdělitelnému. Popsali jsme mnoho dějů a jevů a snažili se je pochopit. Jsme omylní a ledacos jsme si vysvětlili blbě. Tak to chodí. A po staletí diskutujeme a přeme se s mnoha otázkami – Jak to je, Jak to myslel, Jak k tomu přistoupit a podobně. Často je to legrace. Ateista nepochopí.

On se totiž domnívá, že vše je dané a pochybovat, zvažovat sémantické významy a dějinné souvislosti, je křesťana nehodné. Ten je totiž svázaný a musí (MUSÍ) věřit všemu.

Opak je pravdou. Pochybnosti jsou průvodním jevem víry. Pochybnosti o tom, zda Pán tímto (kterýmžto) sdělením myslel právě to, co my se domníváme.

Jedno ale vím jistě. On ve svém neskonalém humoru a ve své věčné moudrosti nám kromě jiných dal i další dar. Dal nám ateisty, aby nám na světě bylo hej a mohli jsme se i v útrapách smát. Protože není nic veselejšího, než človíček, který v jedné ruce třímá Bibli, které nerozumí, a duhou rukou ukazuje do vesmíru, kterému nerozumí už vůbec. A aniž by se nažil jedno, či druhé pochopit, obveseluje nás svými myšlénkovými výplody.

Při vědomí tohoto musím říci, že na světě je krásně. Stále je se čemu zasmát.

Čtěte také:

Ateistický kapitalizmus je krutý stejně jako fašizmus či komunizmus 

Cirkus Papež

 

Důkaz víry

5748 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění