Další krok EU: výuka evroPanství

Autor: Lea Vojteková | Publikováno: 10.9.2012 | Rubrika: Zamyšlení
EU - totalita

Budování společné Evropy zas pokročilo a EU začala zakládat školy s výukou evropanství. Jedna taková má vzniknout i v Praze. Jak by měl vypadat správný Evropan?

České ministerstvo školství chce zřídit novou elitní školu, která má v dětech probudit jejich evropanství. Tato škola vznikne kvůli přestěhování centrály evropského navigačního systému Galileo do Prahy. Sloužit má hlavně dětem pracovníků EU. Chodit na tuto školu mohou i české děti. Rozdíl je jenom v tom, že děti zaměstnanců EU budou mít školné zdarma, děti rodičů, kteří pro EU nepracují, si budou muset školné uhradit sami v plné výši.

Nemám nic proti vzniku mezinárodní školy (i když to označení elitní a placení/neplacení školného je trošku zvláštní), ale zaujala mě hlavně snaha o "probuzení evropanství". Taky je docela zajímavá věta z brožurky o této škole: "Vzdělávané bok po boku, nesužované od dětského věku předsudky, obeznámené se vším, co je skvělé a užitečné v různých kulturách, ponesou si v sobě, že patří k sobě."

A jak by takový probuzený Evropan měl vypadat, jak by se měl chovat? Tady je takový soupis pravidel:

- Probuzený Evropan musí být odvážný. Nesmí se bát jít v noci určitými uličkami, jelikož by to byl předsudek

- Probuzený Evropan svítí jenom úspornýmí žárovkami.

- Probuzený Evropan musí zapomenout na opatrnost a nesmí zamykat auto. Ani byt nebo dům. Všechno to jsou předsudky.

- Probuzený Evropan jezdí jenom na kole. - Probuzený Evropan podporuje co největší komfort ve vězení pro těžké zločince a bere si příklad z Norska.

- Probuzený Evropan poslouchá bez řečí nařízení z Bruselu a nesmí si o tom myslet nic jiného.

- Když potká probuzený Evropan toho neprobuzeného, tak s ním rozhodně nesmí diskutovat, ale musí co nejvíce opakovat: "Ty rasisto! Ty xenofobe!"

K dalším podmínkám úspěšného evroPanství patří:

- Okamžitý zákaz vaření všech národních jídel, které by mohly evokovat nějaký stát. Takže konec jídel jako knedlo-vepřo-zelo (Česko), bryndzové halušky (Slovensko), atd.

- Zákaz všech lidových písní. Lidové písně evokují národ a odtud je už jenom krůček k nacionalismu. Místo toho vytvoření nějakých nových písní (nejlépe oslavujících Brusel a Evropskou unii).

- Zákaz všech názvů, kde se vyskytuje slovo český a nahrazení slovem evropský.

- Zavést hodiny evroPanství na všech školách, ať se správný Evropan vychovává již odmalička. Jenže co s těmi, které už bohužel sužují předsudky? Tak ty je potřeba umístit do převýchovních táborů, kde už ten jediný správný názor pochopí a probudí se. Jenom nevím, proč mi tato výchova probuzeného Evropana trošku připomíná Hitlerovy a Stalinovy snahy o vytvoření nového, lepšího člověka. No nic, asi bych se měla přihlásit na tu evroPanskou školu.

A jak by Probuzený Evropan měl vypad fyzicky? Tady je návod:

Čtěte také: 

V Evropě vzniká Svaz evropských socialistických republik. Kde jsou naši disidenti, že nebijí na poplach?

Internacisti nemají při obhajobě EU argumenty - Sulík vs. Schulz

 

Evropskounijní pojetí (pseudo)demokracie

4357 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění