Vietnamci pomáhají zvýšit "export" České republiky. Díky obchodování s drogami

Autor: Robert Keramiš | Publikováno: 7.9.2012 | Rubrika: Ostatní
Drogy

O letních prázdninách jsem byl na několikadenním výletu se synem. Navštívili jsme spolu královský hrad Loket a poté i starobylé a krásné město Cheb.

Odtud jsme si udělali výlet do bavorského města Bamberg a jeho okolí. Překrásné město s tisíciletou historií je vzdálené od Chebu asi 100 kilometrů. Patrně ho založili české kmeny, které zde mezi 4-11 stoletím žily. Prý se jmenovalo Babín. Postupně však podlehly germanizaci.

Při návratu domů jsem si v autě zapnul rádio. Přesněji Český rozhlas. A poslechl si reportáž týkající se německého pohraničí kolem Chebu. Právě odtud jsme se vraceli. Byla šokující. Dále budete číst její přepis. Není k němu co dodávat. Jen snad, že rozhlasovou reportáž připravily Zuzana Filípková a Tereza Svobodová a byla vysílána dne 15. srpna 2012.

Bavorsko má čím dál větší potíže s drogami z Česka. Německý deník Die Welt píše, že dovoz pervitinu přes hranice se stále zvyšuje. Bavorští sousedi chytí drogového kurýra v podstatě každý den. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann je přesvědčený, že na vině je hlavně česká strana, která musí situaci vyřešit.

„Na drogovou problematiku je nutné dívat se s nadhledem, který musí zahrnovat jak nabídku, tak poptávku. Poslední tři roky jsme svědky zvýšeného zájmu německých uživatelů o český pervitin a konopí. Tomu se přizpůsobila nabídka,“ zpochybňuje názor bavorského ministra vnitra Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály. 

Čeští kriminalisté však problém převozu drog přes bavorskou hranici vnímají jako palčivý a na jeho řešení intenzivně spolupracují s německými kolegy. 

Ke zhoršujícímu se drogovému problému na česko-bavorské hranici se ve Světě o druhé vyjádřil ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych „

Jedná se o celou škálu opatření od každodenní spolupráce příslušníků policie i celní správy na obou stranách hranice přes použití skrytých forem vyšetřování až po mezinárodní grémia,“ popisuje postupy policistů Jakub Frydrych. 

Policisté se například snaží omezit dostupnost tzv. prekurzorů, tedy látek, které jsou nezbytné pro výrobu pervitinu. 

Fenoménem obchodu s drogami se v posledních dvou letech staly skupiny Vietnamců, které se zapojily jak do výroby, tak distribuce. Podle Jakuba Frydrycha z Národní protidrogové centrály Vietnamci doslova ovládli trh s orientací na zahraniční klientelu v oblasti česko-bavorské hranice. 

Alarmující čísla, která vzkvétající obchod s drogami dokazují, se pohybují v řádu stovek procent. Objem zadržených drog se v letech 2010 a 2011 zvýšil o 250 procent. 

Výrobcům drog se však daří nejen v bavorském příhraničí. „Policie a celní správa za rok 2011 odhalila 338 laboratoří na výrobu pervitinu, a to po celém území České republiky,“ zmiňuje Jakub Frydrych. 

Produkce pervitinu v České republice má silnou tradici. Zdejší pervitin je oblíbený zejména díky tomu, že je kvalitní a finančně snadno dostupný. 

Po vyslechnutí reportáže jsem se jen styděl za naši vládu, která neumí repatriovat cizince, kteří kazí jméno Česka i v cizině. Tentokrát ne nezdaněným importem nekvalitního zboží z Asie, ale „exportem“.

Čtěte také: 

Vietnamci ovládli drogovou scénu v ČR. To je ale „překvapení“!

Odkud pochazi příjmy Vietnamců v CR? To bych za vzor nikomu nedával....

Proč legalizovat drogy aneb Méně takových Novotných

4032 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění