Nebezpečný precedent z ostravského Přednádraží: Pro romské podnájemníky, kteří vydrancovali byty k nepoznání, zákony této země neplatí

Autor: Radek Velička | Publikováno: 7.9.2012 | Rubrika: Kulturní válka
cikanska vlajka

 

Díky mediálním tanečkům okolo situace na ostravské ulici Přednádraží celá veřejnost ví, o co tam jde. Ovšem přece jen to velmi rychle a v kostce zrekapituluji, jelikož pro následující řádky je to dosti důležité. Stav domů, které kdysi byly výstavními, je po působení jejich obyvatelů takový, že jsou podle úřadů neobyvatelné. Nemají funkční rozvody kanalizace v domech, nemluvím nyní o sporech o kanalizační stoce mimo domy. Mají nevyhovující elektroinstalaci, jelikož je poničená obyvateli. Části domů a jejich důležitých stavebních součásti jsou obyvateli rozebrány.

 

Majitel domů Byty přednádraží s. r. o. mělo dluh u vodáren, proto byla dodávka pitné vody to těchto domů přerušena. Podle pana Roztočila, jednatele zmiňované vlastnické společnosti, vznikl dluh tím, že nájemníci dlužili právě jemu. Jenže on se dal na podnikání se sociálním bydlením, tak mohl podobné excesy předpokládat, ovšem to je jejich věc. Důležité je, že v letošním parném létě úřady rozhodly o neobyvatelnosti domů ve vlastnění společnosti s ručením omezeným Byty přednádraží, nařídilo tyto domy vyklidit, zazdít vstupy a jeden dům dokonce zbourat.

 

V této situaci převážné většině nájemníků těchto bytů vypršely nájemní smlouvy na dobu určitou, údajně jen dvě rodiny měly platné smlouvy. A co se dělo? Nic. Tak úplně nic ne. Část obyvatel zmizela, vrátila se na Slovensko, odkud přišla. V nejexponovanějších dnech se na Hlavním nádraží v Ostravě neprodávalo skoro nic jiného než jízdenky na Slovensko pro evidentně nadobyvatele Přednádraží. Zůstali jen ti kmenoví, cca 1/3 všech z minulosti. Ale zůstali v bytech, které měly být podle úřadů vyklizeny.

 

Úřad podal žalobu k soudu, aby tento rozhodl o okamžitém vystěhování obyvatel z domů. Soud rozhodl, že žaloba není správě podaná a nechal jí doplnit. Zatím soudně nevyřešeno, avšak pan Roztočil, potažmo jeho společnost, dostala od soudu zatím nepravomocnou pokutu, za to, že domy nevystěhoval.

 

Co dále se na Přednádraží dělo? Začal tam mediálně onanovat Kumar Vishwanathan za různé pomatené aktivisty. Za iDnes.cz se tam řádně vyřádili Jakub Štos, Markéta Radová, Ivana Lesková a Josef Gabzdyk. Pak abych ještě nezapomněl, tak jeden novinářský kříženec s aktivistou, naroubovaná Romea.cz do iDnesu.cz Patrik Banga, který je svými útoky na většinovou společnost proslulý. A k čemu všemu to vedlo?

 

Novináři psali a litovali, až nezasvěceným snad i slza ukápla, indián Kumar jim tam nechával vozit vodu a dělal nějaké aktivy úklidu v lokalitě, kde se nikdy nic neuklidilo a ulice sloužily spíše jako odpadkové koše a obyvatelé zůstali. Proti všem, proti zákonům, proti úřadům, proti soudům, proti zdravému rozumu, prostě a jednoduše zase se nám vykáleli v přímém přenosu rovnou do tváří.

 

Proč tam vznikl nebezpečný precedent? To doložím na dalším příkladu z další lokality. Nebo vlastně z té stejné, jelikož se jedná o sousední ulici s Přednádražím. Nyní se jedná o ulici Palackého v Ostravě. Tam má soukromý majitel taky dům s byty, které obývá stejná minorita. Podle Kamila Viertigrocha většině nájemců skončila platnost smluv na domu určitou, jen dvě rodiny, tam mají smlouvy na dobu neurčitou. S těmi se chce o ukončení nájmu nějak dohodnout. Proč se zbavuje nájemníků? Podle jeho slov, aby mohl dům opravit. Proč jej neopraví se stávajícími nájemníky a ty tam neponechá? Jelikož právě ti nájemníci z domu udělali něco otřesného, vybydleli jej, zničili jej, z dvorku udělali smetiště podobné skládce komunálního odpadu.

 

Ovšem v domě stále přebývají i nájemníci bez platných nájemních smluv, tudíž porušují základní vlastnické principy, ovšem oni si to neuvědomují, protože tito obyvatelé zákony naší republiky nikdy nectili, zvysoka na ně káleli, respekt jako takový neznají, oni umějí jen zneužívat našeho sociálního systému. Navíc ve vedlejší ulici vidí, že nemít nájemní smlouvu k bydlení nevadí, že se bydlet může dále. Oni předci jsou ti chudáci, co nic nemají, ovšem taky vidět je pracovat, to jako vidět padat hvězdu na východě.

 

Takže všichni všemožní aktivisti jen zhoršují stav, tím že pomáhají nedodržovat nařízení úřadů. Tím ukazují této vychytralé minoritě, která jen saje z rozpočtů, že není třeba zákony dodržovat, smlouvy atd. Prostě, že si mohou dělat cokoliv a pokud by nějaké orgány státní správy nebo nedej bože i policie, chtěli vymoci právo, tak jsou rasisti, protože oni mohou vše.

 

Čtěte také: 

 

Cikáni zabíjeli ve Strakonicích: Očití svědci rasově motivované vraždy se bojí promluvit. Kde to proboha žijeme?

 

Diskriminace Čechů je propěšná a chceme ji do zákona! Vaši Romové

 

"Cikáni nám nařezali"... další kampaň, která nic neřeší.

Klíčová slova: rasismus  | romové  | asimilace  | romea.cz
11059 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění