Nedělní exhibice českých Pussy Riot: Poslední křeče před nástupem naprostého anarchismu a vlády lůzy

Autor: MONOS | Publikováno: 4.9.2012 | Rubrika: Tisková zpráva/Prohlášení
Schwarzenberg

Důsledky obdivu našeho ministra zahraničí Karla Schwarzenberga k ruské anarchistické skupině Pussy Riot, pobloudilci dnešního světa považované za bojovnice za demokratická práva v Rusku, se dostavily dříve než jsme tušili.

Tuto neděli narušila chrámový prostor v průběhu dopoledních bohoslužeb skupina českých napodobitelů, obdivujících tyto ruské vulgární "umělkyně". Je samozřejmé, že i oni si vybrali ke své performanci nejposvátnější prostor českého státu, chrám sv. Víta, Vojtěcha a Václava na Pražském hradě. Bez jakékoli úcty k probíhajícímu obřadu začali vykřikovat "Vévodo české země, zbav nás Nečase a svatého Duky".

Při oficiální podpoře tak vysoko postavených osobností jako je zmíněný ministr zahraničí, ale i osobností doposud široce respektovaných, jako biskup (sic!) Václav Malý, popř. zpěvačka Marta Kubišová je atmosféra v České republice samozřejmě jiná než v Rusku. Nekonalo se tudíž žádné zatčení; skupina byla policií vyvedena a ta mohla pokračovat ve svém protestu před katedrálou. Znamená to snad důkaz vyšší demokracie u nás? My si to nemyslíme.

Celá situace podle nás indikuje spíše konec demokracie. Demokracie zažívající poslední křeče před nástupem naprostého anarchismu a vlády lůzy. V Rusku si s tím dokázali zatím poradit, u nás už zřejmě není síly, jež by se ulici vzepřela. Očekáváme nyní další obdivný výrok pana Schwarzenberga, tentokrát směrovaný k našim "bojovníkům za demokracii."

Jsme zvědavi, jakým způsobem podpoří naše vlastní anarchisty a povzbudí je k dalším akcím.

Jsme zvědavi, jak vysvětlí svůj postoj k církevním restitucím, když v chrámu pokřikující výtržníci se jednoznačně postavili proti nim. A tento člověk se údajně prohlašuje katolíkem! Snad by měl spíše v rámci konzistentnosti podat v parlamentu návrh na vypuštění paragrafu 358 o výtržnictví z trestního zákoníku.

Nedovedeme si totiž představit, na jaký čin by měl být odstavec aplikován, jestliže toto jeho hrubé porušení na posvátném místě je tolerováno. Kam se poděla šlechetnost tohoto knížete?

Dodatek 1:

Trestný čin: Výtržnictví - § 358 trestního zákoníku, hlava X. (trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných) (1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. (2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 a) opětovně, nebo b) jako člen organizované skupiny.

Dodatek 2:

Výroky K. Schwarzenberga k rozsudku nad Pussy Riot: "Velice vás obdivuji. Držte se. Rusko získá svou důstojnost a svobodu. Všichni na vás myslíme." "Pokouším se je podpořit, poněvadž ty holky jsou opravdu báječné, já je opravdu obdivuji. Je dobré upozornit ruské politiky, že někoho zavřít kvůli představení je v dnešní době opravdu poněkud mylné,"

Bohumil Šourek

jednatel

Monos (Monarchistické občanské sdružení)

Čtěte také: 

Nechutné Pussy Riot dostaly, co si zasloužily. Lidsko-právní aktivisté a Schwarzenberg jejich podporou uráží křesťanskou tradici naší západoevropské civilizace

 

Povyk kolem Pussy Riot

7345 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění