Předvolební přehlídka stupidity: ČSSD drandí ve vláčku jako banda malých uličníků, ODS se vrátila do školních škamen

Autor: Dušan Makovský | Publikováno: 30.8.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Vlajka - Česká Republika

 

Naši největší političtí soupeři, ČSSD a ODS pomalu startují předvolební kampaně k volbám do krajů. Kdo doufal, že se jednoho dne dočká kampaně postavené na možnostech a reálných slibech, ten se spletl. Kampaně obou stran vypadají jako dílo partičky lobotomiků a nemají za cíl nic jiného, než naházet na hlavu soupeře co nejvíc hnusu.

 

ČSSD kampaň odstartovalA ve vlaku. Navenek prý jako vyjádření podpory dopravní obslužnosti v kraji. Proto si partička sociálních demokratů sedla do mezinárodního rychlíku. Zahájit kampaň v regionální lokálce, to by byla podpora dopravní obslužnosti. Bylo by to sice populistické jako Radek John v tramvaji, ale argument o podpoře by měl nějakou váhu.

 

Sociální demokraté v rámci kampaně pod heslem „Řekněte dost Nečasově vládě“ slibují oslabit vládu. Ohánějí se tak něčím, co nemá s krajskými volbami nic společného a podobně jako v minulých volbách se snaží nahnat hlasy na něco nesplnitelné ale vypadající v současnosti pro velkou většinu nemyslících voličů lákavě.

Představitelé ČSSD se ve svých vystoupeních předhánějí v tom, kdo poukáže na víc chyb současné vládní koalice, nechybí nasazování dalších satanských rohů na hlavu ministrů Drábka a Kalouska, ale tak nějak, když už jde o kraje, chybí alespoň špetička sebereflexe, alespoň hloupá omluva za to, že z jejich řad vzešla osobnost jménem Rath.

 

Kampaň ČSSD je tedy postavená na lžích a nereálných slibech, ovšem snadno zkonzumovatelných nespokojeným národem. Paměť voliče je krátká a tak si nikdo nepřipomene nejen Ratha, ale i Onderku nebo slavnou vládu Socdem a bolševiků v Karlovarském kraji.

Ovšem, předvolební boj Sobotkova teamu není nic v porovnání s tím, co prozatím předvedla ODS. Od levicové strany se vcelku dají očekávat lži, populistická gesta a argumenty o prohnilém kapitalismu. Od strany, která se deklaruje jako pravicová bych čekal boj pomocí argumentů a faktů. Doufal jsem, že už jsou pryč doby mobilizace a přemlouvání po telefonu. Místo toho ale ODS vytáhla možná ten nejidiotštější předvolební nástroj, obšlehnutý z mentality školních dětí.

Počítám, že mnoho z nás má ještě v paměti klasické dětské půtky ve smyslu „Ty seš blbej... Ne, ty víc.. Ne, ty ještě víc... Ne ne ne ne ne! Ty nejvíc“. Na něco podobného si zřejmě vzpomněl autor „vysvědčení“, kterým se špičky ODS ohánějí. Známkují v něm levicová vedení krajů a jejich zadlužování, populismus, uplácení, kvalitu silnic, čerpání fondů nebo třeba vlastní sebepropagaci.

Ano, na jednu stranu to, co dosavadní hejtmani z řad ČSSD předvedli zhruba obsahu onoho „vysvědčení“ odpovídá. Na druhou stranu ale, kdo má alespoň hrubou představu o dění na pražském magistrátu za dob předchozích primátorů z ODS, musí očekávat, že podobné známky ODS vystaví i sama sobě. Hodně zjednodušeně řečeno, ODS naznačuje, že hejtmani ČSSD rozkradli a zplundrovali kraje. Ale už zamlčují, že oni sami si z Prahy udělali pověstnou slepici, snášející zlatá vejce. Pro Pražáka musí jejich ohánění se „vysvědčením“ vypadat hodně absurdně.

ODS stále ještě nevyložila všechny předvolební karty, ale předpokládám, že to s čím přijdou bude podobně idiotské a bude to jen ukazovat prstem na soupeře a upozorňovat na jejich zlodějské praktiky. A stejně jako u ČSSD v nich nebude ani špetka pokory a studu za předchozí průšvihy.

Jak rád bych se někdy dožil předvolební kampaně, kde kandidáti nebudou mumlat o tom, co všechno zařídí bez ohledu na reálnost a vysokou pravděpodobnost koaličního kompromisu a že ti druzí jsou vlastně ještě větší zloději, ale kde řeknou co se udělalo špatně, kdy se to napraví, kolik to tak bude stát a kdo za to bude zodpovídat. Místo toho tu máme jen další idiotskou kampaň, ve které se zloději předhánějí, kdo má větší svatozář.

 

Čtěte také: 

 

Politici, z čeho máte v úmyslu platit vlastní stranu a předvolební kampaň?

 

ČSSD: To se nám to hoduje...

Jak by měla vypadat volební kampaň ČSSD ?

Klíčová slova: ČSSD  | populismus  | TOP09  | Schwarzenberg  | Petr Nečas
5209 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliChovají se jako v SSSR! Z USA přišel úder. Svoboda slova je pryč
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění