Opravdu si někdo myslí, že Petr Tluchoř vážně chce Klause do čela ODS? Ale kdepak. Petr Tluchoř chce pouze "vtipně"  rozpoutat debatu na téma vhodnosti kandidatury Petra Nečase. Vrabci na střeše si totiž cvrlikají, že právě Tluchoř léta Klause kritizoval.

Ne že by se mi Klaus v čele ODS nelíbil. Ale přece pořád platí, že se nevstupuje dvakrát do téže řeky. Nejlepší odpovědí na tento pšouk je mlčení Hradu. Tak tedy se ptejme, když ODS mlčí, Klaus mlčí, proč to ten Tluchoř vlastně řekl? Myslím, že z postu předsedy klubu Nečasem odstavený pan poslanec vymyslel geniální tah jak vrátit úder a namydlit před volbami Nečasovi schody. Všechny servery o tom píší, televize o tom mluví. Meritem jeho sdělení ale není Klaus, nýbrž rozvíření debaty o novém předsedovi. Protože v podpalubí doutnající mantra, že Nečas nestojí za nic, ale nikoho lepšího nemáme, přestává fungovat. Tak to Tluchoř přiživil.

Podle téměř nulové reakce na všech frontách se však zdá, že jeho výstřel naslepo do křoví zůstane pouze u onoho pověstného pšouku v kině. Smrad se rozplyne a Nečas, Tluchoř-netluchoř, své předsednictví obhájí. Protože ať koukám jak koukám, široko daleko žádného opravdového protikandidáta nevidět.

A tak bych chtěl panu Tluchořovi vzkázat. Nemusíme souhlasit se vším co Nečas dělá. Nemusíme ani souhlasit s rozvolňováním volebního programu ODS. Můžeme, ba musíme Petra Nečase kritizovat v okamžiku kdy šlápne vedle. Ale rozesírat ódéesku falešnými nominacemi bychom přitom neměli. Což je ovšem parketa, která Petru Tluchořovi jde už léta docela dobře. Stačí vzpomenout na kauzu s Kristýnou Kočí.

Takže když Petr Tluchoř něco navrhuje, buďme ve střehu, protože tam vždy něco smrdí.

Čtěte také: 

Zaplaťbůh nejsem na seznamu Kočí k vopíchání, zděsil se poslanec ODS