Pražští státní zástupci vyslali veřejnosti jasný signál, každý má právo bránit svůj život a své zdraví před agresorem a to i se střelnou zbraní v ruce. A pokud útočník zahyne, je to jeho vina, nikdo ho přece nenutil k tomu, aby ohrožoval bližního svého. Jenom chci doufat, že naše justice tento trend dodrží.

Bylo to hodinu a půl po Silvestru na začátku letošního roku, kdy se třiašedesátiletý muž dostal do nicotného sporu s dvojicí romských bratrů. Ti svoji oběť srazili k zemi. Napadený vytáhl pistoli, jednoho z bratrů zastřelil, druhého zranil. Nicméně orgány v činné trestním řízení definitivně uznaly, že muž se pouze bránil před agresory a nezbylo mu nic jiného než použít zbraň.

Věřím, že to bude varování pro všechny gaunery, kteří si nyní budou ví přemýšlet, jestli mají někoho přepadnout, oloupit a zmlátit. Nebezpečí, že mohou být při svém násilnictví zabití je k tomu jistě donutí. Já osobně v tom nevidím problém, zločinec se pro svůj zločin rozhodl dobrovolně a musí počítat s tím, že ti druzí si to nemusí nechat líbit.

Čtěte také: 

Multikulturalismus byl od začátku chiméra. Břeclav, Tanvald, Nový Bor...Kolik dalších důkazů ještě potřebujeme?

Tanvald: Útočník mrtvý a u obránce zastaveno stíhání. Logické

 

Když se profesionální romomil Kocáb loučí, kytky plují až do Němec