Česká televize ignorovala výročí 21. srpna 1968. Další plivanec do tváře naší historie i plátcům koncesionářských poplatků!

Autor: Dušan Makovský | Publikováno: 26.8.2012 | Rubrika: Média
Česká televize

Před pár dny to bylo čtyřiačtyřicet let, kdy se, krátce před půlnocí dvacátého srpna, přes hranice tehdejšího Československa začaly valit ozbrojené jednotky většiny zemí evropského socialistického bloku.

Je to jedna z nejdůležitějších a zároveň nejsmutnějších kapitol z historie Československa. Poznamenala náš vývoj na dlouhá desetiletí a uvrhla republiku zpět do socialistického temna. Důsledkem tohoto vpádu byla absurdní etapa dějin republiky, takzvaná normalizace.

Jak toto důležité výročí letos připomněla česká zpravodajská media? Prakticky nijak. Při brouzdání českými zpravodajskými servery by měl dějin neznalý člověk pocit, že se vlastně v tento den nic nestalo.

V naprosté většině případů o výročí vyšel jeden, dva komentáře, které po čase vytěsnily důležitější informace, jako například chlapec s fobií z létání (iDnes) nebo hromada článků o vedru (Lidovky). Na stránkách Reflexu a Blesku se mi nepovedlo najít o tomto výročí ani čárku.

A co předvádí veřejnoprávní televize? Na webu ČT24 na titulní stránce pusto a prázdno. Připomínky srpna byly 21. srpna schovány pod odkazem Kalendárium, na který ovšem na titulce neběží žádná upoutávka.

V televizním programu byl jen po osmé hodině padesátiminutový dokument na ČT2. Doufal jsem alespoň v reprízu Písně pro Rudolfa Druhého, Anglických jahod, Němcovo Holka Ferrari Dino nebo alespoň Pelíšků. Místo toho, právě v této chvíli, na ČT24 dali prostor bolševikovi, který sedí ve výboru pro obranu. Absurdnější věc už asi do programu Česká televize připravit nemohla.

Snad jen Hospodářské noviny a Parlamentní listy vyhradily na titulkách svých serverů pro celý den místo, které návštěvníkům připomene, co že se vlastně před čtyřiačtyřiceti lety stalo.

Doba je taková, že bolševikům stoupají preference, stále častěji je slyšet, jak bylo za komunistů lépe, od mladších ročníků není žádná vzácnost zaslechnout dokonce názor, že to zas taková totalita nebyla, že lidi byli svobodnější a že pamětníci své vzpomínky zveličují. A česká media, místo aby nějak důstojně připomněla lidem postřílené oběti, tanky valící se ulicemi, raději stokrát připomenou, že je venku teplo, že Jiří Pomeje už týden pracuje a že Jiřímu Paroubkovi je šedesát a k šestnáctinám si opravdu ze všeho nejvíc nepřál opravdový tank.

To co česká media, s veřejnoprávní ČT v čele předvedla, je absolutní neúcta k historii. Budiž, většina z nich patří soukromému vydavateli, jejich přístup k výročí srpnových událostí je čistě jejich věc. Na druhou stranu, je to pěkná ukázka současné úrovně národa, kdy zásadní zprávy, jako je informace o zduřelé cystě Ivety Bartošové mají pomalu víc prostoru než událost, ze které bychom se měli i dnes všichni poučit.

Čtěte také: 

Zoufalé nepochopení Pražského jara

Anatolij Marčenko: Otevřený dopis z roku 1968

 

Alexander Dubček - komunista s lidskou tváří ?

Klíčová slova: Česká televize
5779 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění