Kde jsou ty privatizační podvody ODS, když ČSSD žádný za sedm let neprokázala?

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 14.10.2005 | Rubrika: Politika
Železný

V té chvíli rapidně zrychlil krok, jeho tvář lehce zčervenala, a snažil se skrýt za těly procházejících kolegů. Když už nebylo zbytí a střet s tiskem musel přijít, ještě víc přidal do kroku a bez zastavení zamířil směrem k výtahům zpět do své kanceláře. Téměř v poklusu odpověděl europoslanec Železný pouze na jednu otázku: na hlasování „logicky“ nepřišel proto, že nebude hlasovat o sobě, protože „to není fér“.

Takhle barvitě nám čeští novináři vylíčili chování Vladimíra Železného poté, co mu Evropský parlament odejmul imunitu. Zřejmě ti samí žurnalisté, kteří – nejspíše koupeni Lauderem za nemalý peníz –, se po Železném vozili v dobách jeho šéfování televizi Nova.

Výjimečné vlastnosti jednoho trestá dav průměrných – s potěšením chlapečka, jenž trhá mouše nožičky. Ach jo. Třenice kolem Železného navíc asi zneužije vládní sociální demokracie, která bude moci třeba říkat: „My jsme vás dostali do EU. A vidíte, tam hrají podle pravidel.“

Takže si zopakujeme fakta. Rozsáhlá analýza přesvědčivě ukázala, že Železný je v případu causy deseti miliard a TV Nova nevinný (zde). Ani Křečkova (ČSSD!) parlamentní vyšetřovací komise neshledala na jeho televizních aktivitách nic nekalého. Naopak přiznala, že některé kroky tuzemských úředníků (za vlády ČSSD, dodejme) v prohrané arbitráži „nebyly optimální“.

Pravdou však je, že Železnému vůbec není imunita odejmuta kvůli deseti miliardám, nýbrž kvůli údajnému neproclení a krácení daně. Úplatní novináři – vždyť kosmetika Esteé Lauder je tak příjemná, (některé) dámy žurnalistky rády potvrdí – mu ve svých textech ale jistě nasadí spíše onu psí hlavu desetimiliardovou – ta se bude lépe prodávat.

Ale zpět k faktům. Řekli jsme, že socdem patrně využijí Železného případu k oprášení své pověsti. Mnozí levicoví voliči jsou tak zaslepeni, že přehlížejí fakta – aféry strany růže za posledních osm let –, a proto je možné, že jeden Železný zcela převáží snad už desítky afér vládní strany podobného, ne-li většího, rozsahu.

A že jich bylo požehnaně: Ministr financí Svoboda už je ve vězení, stejně tak poradce Jana Kavana Karel Srba. Co aféra Šlouf a Český dům? Kauza Bamberg? Falešné obvinění ministra Zielence? Údajné mnohamiliardové úplatky při plánování dálnice do Ostravy? Diag Human? Korupční milióny létající vzduchem jako pápěři v aktuální aféře Unipetrol? „Grossův byt“ a vše, co s tím souviselo? Lví podíl socialistických úředníků, na tom, že jsme platili oněch deset miliard (opět zde)?

Dost, takhle bychom mohli pokračovat snad do soudného dne. Jakými podobnými případy se může prokázat česká pravice za přibližně stejnou dobu svého vládnutí, tedy osm let? ODS v roce 1997 rozepsala sponzorský dar na neexistující osoby, její vláda kvůli tomu padla. Jak směšné! To se ještě v Česku ctily určité zásady politické morálky. Socialistická vláda by se, měřeno stejným metrem, musela poroučet snad dvacetkrát!

Nesouhlasíte? Pokud ODS v něčem „jela“, proč to tedy socialisté za skoro osm let své vlády neprošetřili? Vždyť ovládali vnitro i tajné služby! Proč nedokázali, že politici ODS mají na svědomí, třeba jen nepřímo, tvorbou legislativy, privatizační tunely, Kožené, zkrachovalé banky, lehké topné oleje? Socialisté přece měli skoro osm let na to, aby definitivně zdiskreditovali českou pravici! Proč za jejich vlády neskončil jediný politik či poradce Klausovy éry za mřížemi? Proč tam naopak končí socialističtí ministři a poradci? Jistě, lze opáčit, že některé záležitosti jsou neprokazatelné, ale ne všechny! Proč má nyní ODS třicet procent? Vždyť pokud by socialistické vnitro odhalilo jedinou tzv. privatizační aféru, nemusela už strana modrého ptáka existovat! Proč tedy, ptejme se znovu a znovu!

Celkový účet dopadá pro ČSSD nedobře: Pokud jsou ODS i její koaliční partneři z let 1992 až 1997 něčím vinni, pak se lze též domnívat, že ČSSD a její koaliční partneři jsou třeba spoluviníky – nic neodhalili, nic nevyšetřili, jen slibovali a slibovali, jak pošlou tuneláře za katr.

A tedy proto se teď, zdá se, hojí na Železném. Je to jeden z mála případů, který může být využit ku prospěchu vládní strany. A když už na něj nenajdou nic z causy TV Nova (třeba proto, že v tomhle mají sami „špinavé ruce“?), zkusí to třeba prostřednictvím teze, že Železný krátil daně. A nájemní novináři opět slepě, jako už tolikrát, razí do útoku (na čí povel, Lauderův, Paroubkův, nebo něčí jiný?) a pronásledují Železného po chodbách Europarlamentu. To je přeci ta správná investigativní žurnalistika!

5503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění