Kde jsou ty privatizační podvody ODS, když ČSSD žádný za sedm let neprokázala?

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 14.10.2005 | Rubrika: Politika
Železný

V té chvíli rapidně zrychlil krok, jeho tvář lehce zčervenala, a snažil se skrýt za těly procházejících kolegů. Když už nebylo zbytí a střet s tiskem musel přijít, ještě víc přidal do kroku a bez zastavení zamířil směrem k výtahům zpět do své kanceláře. Téměř v poklusu odpověděl europoslanec Železný pouze na jednu otázku: na hlasování „logicky“ nepřišel proto, že nebude hlasovat o sobě, protože „to není fér“.

Takhle barvitě nám čeští novináři vylíčili chování Vladimíra Železného poté, co mu Evropský parlament odejmul imunitu. Zřejmě ti samí žurnalisté, kteří – nejspíše koupeni Lauderem za nemalý peníz –, se po Železném vozili v dobách jeho šéfování televizi Nova.

Výjimečné vlastnosti jednoho trestá dav průměrných – s potěšením chlapečka, jenž trhá mouše nožičky. Ach jo. Třenice kolem Železného navíc asi zneužije vládní sociální demokracie, která bude moci třeba říkat: „My jsme vás dostali do EU. A vidíte, tam hrají podle pravidel.“

Takže si zopakujeme fakta. Rozsáhlá analýza přesvědčivě ukázala, že Železný je v případu causy deseti miliard a TV Nova nevinný (zde). Ani Křečkova (ČSSD!) parlamentní vyšetřovací komise neshledala na jeho televizních aktivitách nic nekalého. Naopak přiznala, že některé kroky tuzemských úředníků (za vlády ČSSD, dodejme) v prohrané arbitráži „nebyly optimální“.

Pravdou však je, že Železnému vůbec není imunita odejmuta kvůli deseti miliardám, nýbrž kvůli údajnému neproclení a krácení daně. Úplatní novináři – vždyť kosmetika Esteé Lauder je tak příjemná, (některé) dámy žurnalistky rády potvrdí – mu ve svých textech ale jistě nasadí spíše onu psí hlavu desetimiliardovou – ta se bude lépe prodávat.

Ale zpět k faktům. Řekli jsme, že socdem patrně využijí Železného případu k oprášení své pověsti. Mnozí levicoví voliči jsou tak zaslepeni, že přehlížejí fakta – aféry strany růže za posledních osm let –, a proto je možné, že jeden Železný zcela převáží snad už desítky afér vládní strany podobného, ne-li většího, rozsahu.

A že jich bylo požehnaně: Ministr financí Svoboda už je ve vězení, stejně tak poradce Jana Kavana Karel Srba. Co aféra Šlouf a Český dům? Kauza Bamberg? Falešné obvinění ministra Zielence? Údajné mnohamiliardové úplatky při plánování dálnice do Ostravy? Diag Human? Korupční milióny létající vzduchem jako pápěři v aktuální aféře Unipetrol? „Grossův byt“ a vše, co s tím souviselo? Lví podíl socialistických úředníků, na tom, že jsme platili oněch deset miliard (opět zde)?

Dost, takhle bychom mohli pokračovat snad do soudného dne. Jakými podobnými případy se může prokázat česká pravice za přibližně stejnou dobu svého vládnutí, tedy osm let? ODS v roce 1997 rozepsala sponzorský dar na neexistující osoby, její vláda kvůli tomu padla. Jak směšné! To se ještě v Česku ctily určité zásady politické morálky. Socialistická vláda by se, měřeno stejným metrem, musela poroučet snad dvacetkrát!

Nesouhlasíte? Pokud ODS v něčem „jela“, proč to tedy socialisté za skoro osm let své vlády neprošetřili? Vždyť ovládali vnitro i tajné služby! Proč nedokázali, že politici ODS mají na svědomí, třeba jen nepřímo, tvorbou legislativy, privatizační tunely, Kožené, zkrachovalé banky, lehké topné oleje? Socialisté přece měli skoro osm let na to, aby definitivně zdiskreditovali českou pravici! Proč za jejich vlády neskončil jediný politik či poradce Klausovy éry za mřížemi? Proč tam naopak končí socialističtí ministři a poradci? Jistě, lze opáčit, že některé záležitosti jsou neprokazatelné, ale ne všechny! Proč má nyní ODS třicet procent? Vždyť pokud by socialistické vnitro odhalilo jedinou tzv. privatizační aféru, nemusela už strana modrého ptáka existovat! Proč tedy, ptejme se znovu a znovu!

Celkový účet dopadá pro ČSSD nedobře: Pokud jsou ODS i její koaliční partneři z let 1992 až 1997 něčím vinni, pak se lze též domnívat, že ČSSD a její koaliční partneři jsou třeba spoluviníky – nic neodhalili, nic nevyšetřili, jen slibovali a slibovali, jak pošlou tuneláře za katr.

A tedy proto se teď, zdá se, hojí na Železném. Je to jeden z mála případů, který může být využit ku prospěchu vládní strany. A když už na něj nenajdou nic z causy TV Nova (třeba proto, že v tomhle mají sami „špinavé ruce“?), zkusí to třeba prostřednictvím teze, že Železný krátil daně. A nájemní novináři opět slepě, jako už tolikrát, razí do útoku (na čí povel, Lauderův, Paroubkův, nebo něčí jiný?) a pronásledují Železného po chodbách Europarlamentu. To je přeci ta správná investigativní žurnalistika!

4946 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Ovčáček čelil tvůrci pořadu To se ví i rozpálené redaktorce: Vy jste problematická osoba. A sdílíte SputnikHistorik: Protektorát se vrátí? Nechtějí si to připustit. Ale...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění