Je to typická taktika taktiky některých představitelů krajských a obecních samospráv. Jistá zakázka se předraží a to z toho důvodu, že částka navíc se předá na úplatcích těm správným lidem.

V případě sociálnědemokratického poslance a exhejtmana Davida Ratha se jedná o podezření z předražené zakázky na opravu jednoho z pavilonů mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice. Proti opravě tehdy protestoval její personál, protože se mu zdála hodně drahá. Podle všeho měl pravdu, protože soutěž vyhrála firma s navrženou cenou 48 milionů korun, kdežto z výběrového řízení vyřazená konkurence, nabídla o šest milionů méně. Právě tato suma měla jít na úplatky Ratha a dalších.

Policejní odposlechy Kotta a Ratha potvrzují, že oba v případě Mladé Boleslavi preferovali vítěznou firmu a nejlevnější nabídku záměrně bezdůvodně vyřadili ze soutěže. A existují vážná podezření, že tohle byla oblíbená taktika Ratha a spol. i v záležitosti rekonstrukcí dalších středočeských nemocnic. Čili si bývalý středočeský Haider mohl přijít na pěkné peníze.

Je tedy pokrytecké, když vedení Středočeského kraje tvrdí, že na zvýšení platů lékařů a sestřiček ve svých zdravotnických zařízeních nemá peníze a přitom bývalý hejtman se svými kumpány měl za předražené zakázky inkasovat miliony.

To, že Rathovi advokáti bijí na poplach a tvrdí, že jejich klient je nevinný, chápu. Co by to také bylo za obhájce, který by veřejně přiznával mandantovu vinu. To by jaksi nebyl obhájce, ale hlupák.

Svoji pravou tvář ovšem ukazují zdejší levicoví blogeři. Svoji obranou Ratha, jak tady naposledy předvedl například komunista Steinbauer, dokazují, že jim korupce, zlodějny, praní špinavých peněz a další svinstva vůbec nevadí. Jejich heslem totiž je, „my krást a uplácet můžeme“.

Čtěte také: 

David Rath – lump nebo obětní beránek?

Český Robin David Rath Hood bral všem a dával sobě

Dr. David Rath není zdaleka největším viníkem