Naše levicová vláda dosáhla již v polovině volebního období výrazných úspěchů. Měli bychom za to být našim soudruhům z ODS, TOP09 a VV vděčni až do konce našich ubohých životů...

Autor: Radomír Hrabovský | Publikováno: 18.7.2012 | Rubrika: Politika
Nečas Petr

 

A k tomu je nutno gratulovat. Naše LEVICOVÁ vláda Petra Nečase beze zbytku plní vše, co svým voličům slíbila! A já bych řekl, že dokonce i mnohé navíc. V tomto směru je současná vláda bezesporu jedinečná.

 

Byla započata tolik diskutovaná důchodová reforma. Zatím tedy jen snížení valorizací důchodů do budoucích let, ale další, mnohem důležitější opatření jsou již připravena ke schválení. Tzv. druhý pilíř, který je připraven přesně podle potřeb budoucích důchodců. Každý bude mít povinnou možnost celý život spořit, aby si přilepšil zhruba na jeden až dva měsíce zaslouženého odpočinku. Při soustavném prodlužování termínu odchodu do důchodu je předpokládáno, že více stejně nebudeme potřebovat.

 

Současná vláda odolala i nekompetentním tlakům ekonomů z NERVu, z jejichž návrhů si prozřetelně vybrala do důchodové reformy jen některá opatření. Prohlášení, že důchodová reforma, pokud nebude provedena jako celek, tak, jak ji navrhuje NERV, nebude mít ani zdaleka žádoucí účinek, je klasickou ukázkou nekompetentnosti ekonomů a snahy o podkopávání důvěry a schopností současné vlády.

 

Jednoznačné výsledky přináší i změny v oblasti sociálního zabezpečení. Omezením příspěvků tělesně postiženým lidem bylo v první fázi ušetřeno několik milionů korun, tolik potřebných na vyplácení sociálních dávek stále se zvětšujícímu počtu sociálně slabých a nepřizpůsobivých spoluobčanů.

 

Co se týče nezaměstnanosti, dosáhla naše LEVICOVÁ vláda také výrazných úspěchů. Byla zkrácena doba a snížena výše vyplácených podpor v nezaměstnanosti, přičemž byly schváleny veřejné práce. Každý tedy v dnešní době, pokud chce, má možnost plnohodnotně pracovat.

 

Pozitivně můžeme hodnotit také výsledky v oblasti zdravotnictví. Byly zavedeny poplatky, které výrazně, téměř o 40%, snížily počet pracovních neschopností. Poplatky tedy, jak bylo správně předpokládáno, mají velmi pozitivní vliv na zdraví občanů.

 

Dále byla uzákoněna nadstandartdní lékařská péče, tolik potřebná pro zkvalitnění finančního ohodnocení lékařského personálu. Již dnes je možno téměř s jistotou konstatovat, že toto opatření se stane základem moderního zdravotního systému v naší zemi. Informace, že tento systém bude výhodný pouze pro některé, je opět jen mylným názorem špatně informovaných odpůrců prokazatelně pozitivních změn.

 

Ovšem nejlepších výsledků naše vláda dosahuje v rámci programového prohlášení boje proti korupci. O výsledcích tohoto boje je denně psáno ve všech mediích a velmi pravděpodobně ani zdaleka nejsme u konce. Mnozí politologové sice poukazují na to, že vláda Petra Nečase se právě díky korupci, podezření na ni, či nekompetentnosti, od svého zvolení téměř celá vyměnila, nic to ale na tomto úspěchu nemění. Dokonce lze proti tomuto konstatování postavit fakt, že současná politická elita umí velmi účinně bojovat i proti pletichaření ve vlastních řadách. Mnohdy aniž by se o to jakkoliv přičinila.

 

Naše současná LEVICOVÁ vláda pro nás ovšem dokázala za první dva roky připravit také něco navíc, mimo své programové prohlášení, dokonce mimo koaliční smlouvu. Po velmi důkladném zvážení všech okolností bylo rozhodnuto o zvýšení nejen tolik potřebné daně bohatým, ale rovněž zvýšení DPH. Přičemž i tato opatření jsou prováděna ke zlepšení životních podmínek všech občanů České republiky, navzdory nepřátelským názorům některých ekonomů, že toto opatření bude mít negativní vliv na výkon ekonomiky a tedy koupěschopnost obyvatelstva.

 

Naše vláda za dva roky dokázala zpomalit hospodářský propad, zapříčiněný ekonomickou krizí a velmi pečlivě a zodpovědně připravit zemi na další, který v nejbližších letech přijde. Na rozdíl od okolních ekonomik, které hospodářsky rostou, my budeme díky vládním opatřením připraveni na příští recesi mnohem lépe.

 

Dále, jako jediná v novodobé historii řeší majetkové vyrovnání s církvemi, tedy snaží se uzavřít tento dlouhodobý celospolečenský dluh. Teorie, že si naše vláda tímto krokem jen za 131 mld. kupuje odpustek za hříchy, které za dva roky vládnutí napáchala, je čistě konspirační a v prostředí moderních, politicko-ekonomických vztahů nemá místo.

 

V neposlední řadě je nutno připomenout, že naše LEVICOVÁ vláda dokázala zpomalit zadlužování země tak výrazně, že dluh na jednoho občana již nečiní 121-tis korun, dle Kalouskovy složenky z r. 2010, ale už jen pouhých 152-tis. korun a to právě díky genialitě ministra financí Miroslava Kalouska.

 

První dva roky naší současné LEVICOVÉ vlády v úřadu nelze tedy hodnotit jinak, než kladně. Jsou prováděna opatření, která povedou k dlouhodobému nastavení, sice na nižší úrovni, nicméně stabilního ekonomického, sociálního i společenského prostředí, jež velmi pravděpodobně po příštích volbách povede k opětovnému zvolení ideově spřátelené politické elity. Ostatně poslední volební průzkumy tomu nasvědčují.

 

Čtěte také: 

 

Čeští politikové nakládají s občany jako s dobytkem. Je načase usilovat o přívětivý stát!

 

Jen blbněte a komunisté vyhrají volby

 

Pravice nemůže zvyšovat daně!

5637 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Nesmíme nikdy zapomenout na to, že Německo chtělo náš národ vyhubit jako podle nich součást podřadné rasyPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Potvrzeno: Vakcíny mRNA způsobují zánět myokarduNěmecko chrání vrahy z SS a Němci nebyli žádné neviňátka, když terorizovali Čechy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsouCo nám USA neřekly. Profesor Krejčí: Pravda o změnách ve světě
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění