Sotva pár hodin před touto rvačkou obnovilo předsednictvo VV Babákovi členství, které měl pozastavené z důvodu podezřelého původu peněz na sponzorské dary. Zjevně rozradostněný poslanec vyrazil do baru Blue light a tam měl podle svědků vyvolat konflikt.

Nejprve měl vulgárně urážet jiného hosta a když ten urážky poslanci oplatil stejnou mincí, Michal Babák jej udeřil pěstí. Odveta byla úměrná jeho útoku s tím rozdílem, že přitom přišel Michal Babák o oba přední zuby. Následující den oba účastníci konfliktu vydali podepsané prohlášení, že banální spor vyvrcholil zbytečnou fyzickou potyčkou a oba považují tímto celou záležitost za uzavřenou.

Po téměř roce teď přichází policie s obviněním Babákem napadeného hosta z těžké újmy na zdraví, a to dokonce v té nejpřísnější sazbě, takže Jaroslav Háša může za dva vyražené zuby dostat až osm let žaláře nepodmíněně. Znamená to tedy, že Michal Babák s velkou pravděpodobností podal na Jaroslava Hášu trestní oznámení.

K čemu tedy byla ta komedie s uzavřením prohlášení, že je podáním ruky celá záležitost vyřízena? Michal Babák byl útočník a nakonec oběť jeho útoku je obviněna? Není to kouzelné? Pokud Michal Babák podal trestní oznámení, pak to ukazuje na velice pokřivený charakter tohoto muže.

Co je ale na celé záležitosti nejvíce zarážející, je sazba trestu, která Jaroslavu Hášovi hrozí. Osm let nepodmíněně za dva vyražené zuby. Jen pro ilustraci si stačí vzpomenout na jiné případy, kdy smrt jiného člověka byla potrestána daleko méně. Těch případů by se našla celá řádka.

Je neuvěřitelné, že ten, kdo rvačku vyprovokuje a zaútočí jako první je najednou obětí hrůzného činu. Nemáme snad institut nutné sebeobrany? A neměla by snad nutná sebeobrana vést k zastavení útoku? Tohle je dokonale postavené na hlavu.

Michal Babák si své zranění způsobil de facto sám. Opil se a vyprovokoval rvačku svým útokem. K újmě by nepřišel, pokud by se choval slušně, ale jak vidno, někdy zákony vedou po křivolakých cestách a ten kdo se brání útoku je najednou agresorem.

"...považujeme celou záležitost za uzavřenou," stojí v podepsaném prohlášení obou aktérů konfliktu. A jak s tím ladí Babákovo aktuální vyjádření k obvinění Jaroslava Háši? "Pravda se ukázala. Rozhodně mu nepřeji tak vysoký trest, každopádně věřím, že i menším trestem bude ponaučen, že už nikomu takto zákeřně neublíží."

Holt, Jaroslav Háša se zákeřně nechal napadnout a taková věc se nemůže jen tak nechat projít nebo dokonce odpustit. Co dodat? Michal Babák do sebešpiclujícího, korupčního a tragikomického souboru písní a tanců s názvem Věci Veřejné zapadne jako klaun do cirkusového šapitó. Jeho charakter je v záporných hodnotách stejně jako u principála.

Čtěte také: 

Další mejdan véčkařů, kdypak se objeví tajné nahrávky…?

Bárta neplánoval nic jiného, než Kalousek a dlouhá řada jiných

 

Zpráva o příspěvku VV k udržení vládní koalice