Hlavním nepřítelem odborů jsou firmy a živnostníci

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 6.7.2012 | Rubrika: Polemika
stavka_ucitele

 

Na pondělní tiskové konferenci nám odboráři nastinili vlastní představu o fungování České republiky. Snad nikoho nepřekvapí, že české odborové svazy kopírůjí program České strany sociálně demokratické. ČSSD a odboráři jsou spojeni pupeční šňůrou již od 90. let. Vždyť taky řada bývalých odborových bossů si užívá poklidného důchodu v Senátu či Evropském parlamentu v trikotu sociální demokracie. Oba tábory propagují program, jehož realizace by znamenala zkázu pro tuto zemi.

 

Zjednodušeně lze říci, že hlavním nepřítelem státu (podle odborů a ČSSD) jsou podnikatelé a firmy.

 

Živnostníky je třeba potrestat za to, že se starají sami o sebe, nestojí ve frontách na úřadech práce a leckdy zajišťují práci i jiným než “pouze” sobě. Nevím, jaké ekonomické experty mají kolem sebe odboráři a sociální demokraté, ale každý rozumný ekonom vám řekne, že v zájmu každého státu je podpora malého a středního podnikání. Právě živnostníci a malé firmy jsou důležitou složkou tržního hospodářství.

 

Za naprosto nehorázné považuji úvahy o zvýšení korporátních daní. Zvyšovat daně firmám v době recese a rostoucí nezaměstnanosti je jasným důkazem odborářské demence. Nemělo by snad být zájmem odborů, aby firmy prosperovaly, zaměstnávaly a zvyšovaly mzdy zaměstnancům? Neměly by tak odbory spíše prosazovat snížení daní, zlevnění práce a redukci všech byrokratických překážek, které brzdí start podnikání?

 

Za třetí šílenost odborářského programu lze označit požadavek na výstavbu nejméně 50 tisíc bytů pro nájemní bydlení. V době, kdy padají ceny nemovitostí, nové byty se neprodávají, bude stát financovat stavbu 50 tisíc bytů. A jakou mají odboráři představu o výši nájmu? Jako za socialismu? Stát postaví nové byty a bude je provozovat se ztrátou? Daňoví poplatníci tak budou dotovat bydlení pro úzkou skupinu osob. Odbory zřejmě předpokládají, že když jim daňový poplatník dotuje i jiné výhody, které normální zaměstnanec nemá, mohl by jim dotovat i levnější bydlení.

 

Odborové svazy sdružují na území českého státu zhruda 400 tisíc členů. Pro politické strany (ČSSD a KSČM) je to výrazná voličská základna. Těchto 400 tisíc lidí vždy přijde k volbám a bude hlasovat pro stranu či strany, které jim slíbí zachování výhod na úkor většiny. Ano, je třeba jasně zdůraznit, že odboráři nedemonstrují či nestávkují za nás ale za sebe. Oni mají vžitou představu, že odborář je něco víc než obyčejný zaměstnanec či živnostník. Tato zmenšující se skupina levicových radikálů žije na úkor většiny a ještě chce život této většiny řídit a ovlivňovat. Je zarážející, kolik lidí na lži odborů a sociální demokracie slyší.

 

Musím zde uvést ještě jeden odborářský návrh, který snad nemohl být vymyšlen v třízlivém stavu. Odboráři prosazují, aby se schodek státního rozpočtu v době krize pohyboval kolem 120 miliard korun!!! S tím souvisí návrh, aby se reformy prováděly v době hospodářského růstu. Tak mě napadá, kde asi odbory byly v době, když hospodářství dosahovalo 6% růstu a vlády ČSSD jen zvyšovaly zadlužení a vesele budovaly sociální stát za hlasitého mlaskání našich odborů.

 

Myslím, že není sporu o tom, že hospodářství je nutné v době resese pomoci. Všelékem nejsou škrty a zvyšování DPH – což bohužel prosazuje součásná vládní koalice. A všelékém rozhodně není zvyšování daní firmám, budování sociálního státu a astronomické zadlužování budoucích generací. Kde mají odbory a ČSSD jistotu, že budoucí hospodářské oživení bude tak výrazné a tak dlouhé, že nám pomůže zaplatit dnes nadělané dluhy. Jak se vypořádáme s další recesí? Bude nám ochoten někdo půjčovat, abychom si mohli i nadále užívat v ráji jménem sociální stát?

 

Stát by měl podpořit ekonomiku pomocí nízkých daní, minimální byrokracie a regulace. Minulost a přítomnost nám jasně ukazují, že sociální stát ještě nikdy prosperitu nepřinesl. Bohužel odbory a ČSSD nejsou schopni něco takového pochopit.

 

Levicový populismus se valí Evropou a dostal se i k nám. Blahobyt zajistí sociální stát ruku v ruce s Evropskou unii. ČSSD se nás snaží obalamutit, že jen Brusel nám zajistí věčný hospodářský růst a sociální jistoty. Když pominu, že něco podobného jsme slyželi po roce 1948 ve spojitosti s Moskvou, tak podobnou písničku nám eurohujeří zpívali v době vzniku eura. Výsledek snad netřeba rozvádět.

 

Pokud v příštích volbách zvolíme program odborů a sociální demokracie, čeká nás státní bankrot a bruselská protektorátní vláda. Je tedy jen a jen na nás, zda něco takového dopustíme, nebo budeme hledat alternativu k evropskému socialistickému programu.

 

Čtěte také: 

 

Kde se bere averze "poctivě pracujících" vůči živnostníkům?

 

Odboráři, živnostníci vás živí a proto ruce pryč od nich

 

 

Zaměstnavatelé, volte odboráře!

Klíčová slova: ČSSD  | Odbory  | Zavadil
6686 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v 7 bodech reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tuší„Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění