Svedeme i Tebe, mladíku! Jsme Tvoji sVůdci. Ale pozor na hrdlo!

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 11.10.2005 | Rubrika: Ostatní

Každý správný vůdce i Vůdce vítá kolem sebe armádu nekritických fanoušků, nejlépe mládím překypujících úderníčků. Věděl to Vůdce, proto ta „jugend“ armáda, ví to i vůdci jinačích odstínů, proto ten Komunistický svaz mládeže.

Jak vidno, i dialektičtí materialisté rádi vzývají své Bohy. V duchu svého přesvědčení, své víry, však požadují Bohy hmatatelné, materiální, s člověčím vzezřením. To proto ten Grebeníček.

A běda tomu, kdo se jejich Bohu postaví, s tím pak zahájí, pokolikáté už!, leckdy nemilosrdnou hru, či někdy i celý proces, „Chyťte revizionistu!“

Zatím se smějeme, ale i Klement Gottwald v roce 1929 vzkazoval, že „vás ten smích přejde“. A o dvacet let později se jeho slova vyplnila.

„Smích“ nepřešel skoro jen ty, jejichž posmrtný škleb se jevil jako úsměv – to když si s nimi po fatálním vyvrcholení procesu už jen vítr pohrával tak ironicky, že i se hrdlem staženým oprátkou na doraz, stále jakoby se culili.

A to i ti, kdož v roce 1929 překypovali mládím, nekriticky zbožňovali svého materiálního Boha…

Život, i smrt, s Vůdci, i s vůdci, nebývá totiž vůbec jednoduchý. Vůdci bývají nebezpečnými svůdci…

PROHLÁŠENÍ KSM K SOUČASNÉ SITUACI V KSČM

Komunistický svaz mládeže (KSM) pozorně a s velkým zájmem neustále sleduje situaci uvnitř Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), svého nejbližšího politického partnera. Poslední události ve straně, které byly způsobeny oznámením předsedy Ústředního výboru KSČM M. Grebeníčka o jeho záměru odejít z funkce a následné reakce některých funkcionářů KSČM včetně vynášení informací ze zasedání nejvyšších orgánů strany vyvolaly v řadách KSM vážné znepokojení.

KSM plně chápe důvody, které M. Grebeníček uvedl jako příčinu svého možného odchodu z funkce, především "odklon některých od programové orientace strany a jejich neochota respektovat přijímané závěry a ctít pravidla vnitrostranické demokracie", a ztotožňuje se s nimi. KSM navíc chápe celý současný spor o budoucí vedení KSČM jako významnou součást zápasu o samotný charakter KSČM. KSM je přesvědčen o nutnosti komunistického charakteru KSČM a o nepřípustnosti možné účastí KSČM v jakékoli vládě v rámci stávajícího politického systému. Pokusy některých vedoucích funkcionářů strany v čele s místopředsedou ÚV KSČM J. Dolejšem o sociáldemokratizaci KSČM a její zkompromitování možnou účastí v prokapitalistické vládě musí celé komunistické hnutí odmítnout. Pouze antikapitalistická a důsledně komunistická KSČM může přinést alternativu nejen pro mladé - učně, studenty, mladé pracující a nezaměstnané, ale také pro naprostou většinu vykořisťovaných a utlačovaných v České republice.

Předsednictvo ÚR KSM, 21. září 2005

3826 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění