Komunisté osvobodili nacistického zločince, který zničil Lidice

Autor: Jan Ziegler | Publikováno: 15.6.2012 | Rubrika: Historie
Nacismus

Je to pořádný kus drzosti a pokrytectví, jestliže si naši bolševici připomínají v červnu výročí vyhlazení Lidic. Fakta je usvědčují z pořádné dávky farizejství. Oni sami totiž kryli nacistu, který se podílel na jednom z nejhorších zločinů II. světové války. Dokázali tak, že rudí a hnědí mají k sobě velmi blízko a že, morální zásady slušných lidí jim nic neříkají.

Chtělo se mně zvracet, když jsem letos nahlédl do komunistického plátku Haló noviny, jak tam rudá vrchnost v čele s nejvyšším soudruhem Vojtěchem Filipem vzpomínala na ubohé zavražděné lidické občany. Tato středočeská obec se stala terčem mimořádně otřesného nacistického barbarství. To byl jediný případ za II. světové války, kdy zločinci v uniformách německých ozbrojených složek zničili vesnici v hlubokém týlu kvůli zabití jednoho člověka.

Většina lidických obyvatel včetně žen a dětí toto nacistické běsnění nepřežila. Na něm se podílel i SS-Obersturmführer (nadporučík) Max Heinrich Rostock, který v té době velel kladenské služebně Sicherheitsdienstu (SD), tedy zpravodajské službě SS a NSDAP, jež byla Norimberským tribunálem odsouzena jako zločinecká organizace. Max Rostock přitom nepatřil v této smutné kauze k nějakým podřadným „podržtaškám“, ale k hlavním aktérům. Vždyť byl členem „organizačního štábu“ lidické akce a tudíž nese za zdejší krvavé zločiny přímou odpovědnost. Jeho agenti SD pak dostali rozkaz sledovat reakce obyvatel okolních měst a vesnic na vyhlazení.

On sám se dvěma podřízenými přes nařízení, které zakazovalo rabování v Lidicích, vyloupil kostel. Svědci, kteří vypovídali při poválečném vyšetřování této tragedie, navíc uvedli, že Rostock surově zbil lidického faráře Josefa Štemberku a podílel se na násilném odebírání dětí matkám posléze poslaných nacisty do koncentračních táborů. Taková zrůda si nezaslouží nic jiného než trest smrti. A jistě i Francouzi, kteří v roce 1950 Rostocka vydali do Československa, věřili, že jej v Praze čeká šibenice. Chyba lávky!

Lidická bestie byla sice odsouzena k trestu smrti, ale komunistický prezident Antonín Zápotocký ji v roce 1953 s několika dalšími válečnými zločinci omilostnil a provaz změnil v doživotní vězení. Rudý cynismus dosáhl vrcholu v roce 1959, kdy jej naverbovala do svých služeb StB a o rok později deportovala do Spolkové republiky Německo, protože počítala s tím, že do západního Německa dostala svého agenta.

Rostock se ale hned po příjezdu policii přiznal, proč ho sem Čechoslováci poslali a tím pádem byl jako špion nepoužitelným. StB tak dokonale převezl, nejdřív sliboval možné i nemožné, ale nakonec ji pouze chytře využil k cestě domů a z estébáků udělal dokonalé hlupáky. Rostockův případ definitivně rozbil na padrť mýtus o tom, že komunisté byli jedinými důslednými protivníky nacistů. Pravdou je, že oni se s nimi neváhali bratříčkovat kdykoliv, kdy se jim to hodilo. Jasným důkazem je Stalin, který se s Hitlerem spojil pouze proto, aby mohl okupovat a anektovat východní Polsko s Pobaltím.

Tato kauza potvrzuje rovněž fakt, že komunisté stejně jako nacisté relativizují obecně platnou morálku. Tedy pravidla jako nezbiješ, nepokradeš atd. platí jenom omezeně. Židy nebo třídní nepřátele je dovoleno okrádat i zabíjet v rámci cílů těchto zrůdných ideologií.

Proto se nelze divit tomu, že mnoho německých komunistů po Hitlerově uchopení moci bez problémů vstoupilo do NSDAP a po II. světové válce zase komunisté brali v ochranu bývalé nacisty.

Čtěte také: 

Podle rakouského landmanšaftu překrucuje Václav Klaus dějiny

Vznik Sudetoněmeckého landsmannschaftu a jeho nacistické kořeny

Komunisté vystrkují ďábelské rohy

Klíčová slova: komunismus  | nacismus
8557 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Bezprecedentní pokrytectví ODS?Starosta Čižinský vyhlásil na Praze 7 stav klimatické nouze. Budou se řezat výfuky i ruce, omezí se souložení a Greta dostane pomníkNamísto přestavby přístavbaRozvojové Česko a kapitalistická ČínaCirkus bude!

euPortal.cz

Salvini šokoval marxistického papeže. Odevzdání hlasu SPD je v těchto volbách i hlasem pro SalvinihoTakhle vypadají "rasově vyvážené reklamy". Podívejte se

Eurabia.cz

Kulaci dneška?! Švédsko kráčí ve šlépějích bolševizmu - děti nepřátel režimu jsou ve školách mučeny a zesměšňoványChcete volit v eurovolbách KDU-ČSL? A víte, že č.1 jejich kandidátky podpořilo islámské povstalce proti syrským křesťanům?

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z VáclavákuPithart vzpomínal na Havla. Jen za něj prý fungovalo dnešní blízké spojenectví
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění