Komunisté osvobodili nacistického zločince, který zničil Lidice

Autor: Jan Ziegler | Publikováno: 15.6.2012 | Rubrika: Historie
Nacismus

Je to pořádný kus drzosti a pokrytectví, jestliže si naši bolševici připomínají v červnu výročí vyhlazení Lidic. Fakta je usvědčují z pořádné dávky farizejství. Oni sami totiž kryli nacistu, který se podílel na jednom z nejhorších zločinů II. světové války. Dokázali tak, že rudí a hnědí mají k sobě velmi blízko a že, morální zásady slušných lidí jim nic neříkají.

Chtělo se mně zvracet, když jsem letos nahlédl do komunistického plátku Haló noviny, jak tam rudá vrchnost v čele s nejvyšším soudruhem Vojtěchem Filipem vzpomínala na ubohé zavražděné lidické občany. Tato středočeská obec se stala terčem mimořádně otřesného nacistického barbarství. To byl jediný případ za II. světové války, kdy zločinci v uniformách německých ozbrojených složek zničili vesnici v hlubokém týlu kvůli zabití jednoho člověka.

Většina lidických obyvatel včetně žen a dětí toto nacistické běsnění nepřežila. Na něm se podílel i SS-Obersturmführer (nadporučík) Max Heinrich Rostock, který v té době velel kladenské služebně Sicherheitsdienstu (SD), tedy zpravodajské službě SS a NSDAP, jež byla Norimberským tribunálem odsouzena jako zločinecká organizace. Max Rostock přitom nepatřil v této smutné kauze k nějakým podřadným „podržtaškám“, ale k hlavním aktérům. Vždyť byl členem „organizačního štábu“ lidické akce a tudíž nese za zdejší krvavé zločiny přímou odpovědnost. Jeho agenti SD pak dostali rozkaz sledovat reakce obyvatel okolních měst a vesnic na vyhlazení.

On sám se dvěma podřízenými přes nařízení, které zakazovalo rabování v Lidicích, vyloupil kostel. Svědci, kteří vypovídali při poválečném vyšetřování této tragedie, navíc uvedli, že Rostock surově zbil lidického faráře Josefa Štemberku a podílel se na násilném odebírání dětí matkám posléze poslaných nacisty do koncentračních táborů. Taková zrůda si nezaslouží nic jiného než trest smrti. A jistě i Francouzi, kteří v roce 1950 Rostocka vydali do Československa, věřili, že jej v Praze čeká šibenice. Chyba lávky!

Lidická bestie byla sice odsouzena k trestu smrti, ale komunistický prezident Antonín Zápotocký ji v roce 1953 s několika dalšími válečnými zločinci omilostnil a provaz změnil v doživotní vězení. Rudý cynismus dosáhl vrcholu v roce 1959, kdy jej naverbovala do svých služeb StB a o rok později deportovala do Spolkové republiky Německo, protože počítala s tím, že do západního Německa dostala svého agenta.

Rostock se ale hned po příjezdu policii přiznal, proč ho sem Čechoslováci poslali a tím pádem byl jako špion nepoužitelným. StB tak dokonale převezl, nejdřív sliboval možné i nemožné, ale nakonec ji pouze chytře využil k cestě domů a z estébáků udělal dokonalé hlupáky. Rostockův případ definitivně rozbil na padrť mýtus o tom, že komunisté byli jedinými důslednými protivníky nacistů. Pravdou je, že oni se s nimi neváhali bratříčkovat kdykoliv, kdy se jim to hodilo. Jasným důkazem je Stalin, který se s Hitlerem spojil pouze proto, aby mohl okupovat a anektovat východní Polsko s Pobaltím.

Tato kauza potvrzuje rovněž fakt, že komunisté stejně jako nacisté relativizují obecně platnou morálku. Tedy pravidla jako nezbiješ, nepokradeš atd. platí jenom omezeně. Židy nebo třídní nepřátele je dovoleno okrádat i zabíjet v rámci cílů těchto zrůdných ideologií.

Proto se nelze divit tomu, že mnoho německých komunistů po Hitlerově uchopení moci bez problémů vstoupilo do NSDAP a po II. světové válce zase komunisté brali v ochranu bývalé nacisty.

Čtěte také: 

Podle rakouského landmanšaftu překrucuje Václav Klaus dějiny

Vznik Sudetoněmeckého landsmannschaftu a jeho nacistické kořeny

Komunisté vystrkují ďábelské rohy

Klíčová slova: komunismus  | nacismus
9328 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení



Čtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění