Aktuálně.cz zveřejňuje odposlechy z kauzy Rath. Neměl by zasáhnout Syndikát novinářů?

Autor: Redakce | Publikováno: 15.6.2012 | Rubrika: Média
Vlajka - Česká Republika

Páni novináři z Aktuálně.cz si po vzoru kabaretiéra Čtvrtníčka namluvili obsah z odposlechů Ratha a spol. Není to tak procítěné a přeci jen tomu chybí špetka hereckého talentu. Nevadí. Národ se baví i tak. Domnívám se však, že bychom se vedle plácání do stehen měli také ptát, jak je možné, že k únikům odposlechů vůbec dochází? Proč mají novináři přístup tam, kam je obyčejnému člověku (kterého údajně novináři dnes a denně chrání) vstup zakázán?

Nedávno probleskly v bulvárním Blesku fotografie Davida Ratha z jeho pobytu ve věznici. Viník byl chycen a bude přísně potrestán. Proč by to samé nemělo platit i pro novináře? Novináři pro publikování pořádné kauzy ztrácejí veškeré zábrany a Syndikát novinářů mlčí. Nejspíš v rámci stavovské sounáležitosti proti duchu hesla padni komu padni. Jak typické pro jakýkoli cech v naší drahé vlasti.

Není to zdaleka první případ toho, jak se novináři zpronevěřují svému poslání. Denně přitom ze svých deníků, týdeníků, internetových serverů a televizních kanálů moralizují nad úpadkem tuzemské politické scény. Jakým právem se stavějí do role arbitrů, když se sami nechovají o mnoho lépe než jimi kritizovaní politici?

 

Umělé vyvolávání kauz, neobjektivní informování o skutečnostech, případně jejich zamlčování, dryáčnický styl komunikace a mnoho dalších nešvarů, které jim jejich čtenáři, diváci a návštěvníci tolerují. Přesněji řečeno, jejich konzumenti už ani nedokážou rozpoznat, že se média chovají neprofesionálně. Nemají totiž žádné srovnání.

 

Lid jásá nad tím, jak ti naši mediální kašpárci statečně tepou do mizerných politiků, ale už je nezajímá, jestli jde o pouhé dojmy a pojmy či skutečnost.

Nemá smysl zde jmenovat desítky kauz, které byly naprosto vybájené od začátku až do konce nebo „pouze“ neobjektivně prezentovány. Obvykle vyšuměly do ztracena, ale s neprávem obviněnými se nese po celý zbytek jejich profesní kariéry. Konzumenta médií nezajímá, že novinář někoho poškodil svým nejapným článkem. Co je psáno, to je dáno. Když padne obvinění ze strany novináře, je vnímáno mnoha mými spoluobčany jako neoddiskutovatelná skutečnost. 

 

S notným odstupem a tak nějak velmi potichoučku se občas ke slechům obyčejného konzumenta médií donese, že vše nebylo tak úplně košér. Nikde jsem však nezaznamenal, že by si Syndikát novinářů dovolil svoji ovečku alespoň lehce vyplísnit, natož přímo potrestat.

 

Přitom hned druhý odkaz na webu Syndikátu se nazývá „Etika“. Tuší vůbec mediální bafuňáři, co je obsahem tohoto pojmu?

 

Těžko však čekat, že by někdy mohl být novinář za svoji špatnou práci klepnut přes prsty slovutnou Komisí pro etiku, když je tato „rada morálně čistých“ tvořena nejvyššími pákami z MF DNES, Hospodářských novin, Lidových novin a dalších mainstreamových plátků pochybné úrovně.

 

 

Čtěte také: 

 

K čemu jsou nám policie a justice, když vyšetřují a soudí média?

 

Rozvášnění novináři: Nažeňte šíleného Klause do Bohnické léčebny

 

Média v roli komunistického soudce Urválka: Bárta na šibenici aneb psovi psí smrt

4846 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění