Selektivní slepota levicových voličů

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 3.6.2012 | Rubrika: Politika
socialismus

Levicoví voliči jsou často postiženi selektivní slepotou. Provede-li lumpárnu člověk spjatý s pravicí, viděli by ho nejraději zavřeného na doživotí. Pokud stejnou lumpárnu provede člověk spjatý s levicí, viděli by nejraději člověka spjatého s pravicí zavřeného na doživotí a ještě se u toho budou plácat do stehen s tím, jak jim to (rozuměj pravičákům) onen člověk spjatý s levicí nandal. Byli jsme toho svědky u kauzy Gross, jsme toho svědky i dnes. Kauza Rath je de facto jasná.

Poslanec chycený při páchání trestného činu s úplatkem v ruce, a to vše podpořeno spoustou odposlechů. Některé už policie uvolnila a z nich je patrné, že David Rath o penězích moc dobře věděl a vlastně sám sebe usvědčil. Samozřejmě to nezabránilo v současné době vazebnímu vězni Rathovi ve vyprávění pohádek, jak to na něj bylo vše nastraženo, že je to komplot a současně vzkazuje z vězení přes svého advokáta ČSSD, že ho jako strana zklamala, přičemž podtextem je, že jej nepodržela. Je dopředu jasné, že v úterý bude doktor Rath zbaven imunity.

Zda laikům jasná kauza skončí tak, jak by měla, tedy že korupčník skončí za mřížemi, je v této chvíli nejisté. Ústečtí žalobci předali Rathovu kauzu středočeskému státnímu zastupitelství, kde by Rath měl mít společně s pražským zastupitelstvím údajně jakési osobnostní vazby. Pokud je to pravda, může se s klidem stát, že středočeské státní zastupitelství věc odloží, a to by byla zřejmě ta poslední kapka důvěry ve státní orgány, která by zmizela v nenávratnu.

Bohužel, možné je vše a když už v minulosti dokázali někteří smutní hrdinové vyklouznout ze zaslouženého trestu, může se to stát i dnes a v tomto případě. Selektivní slepota, o které jsem psal v úvodu, se vyskytuje u příznivců všech stran, ale ponejvíce právě u voličů levice. Tito jsou ochotni překousnout prakticky cokoli, pokud to provede člověk z "jejich" strany. Pokud provede vyť i jen maličkost člověk ze strany opačné, přejí mu mnohaletý žalář. Je to jedna z charakterových vlastností, kterými se od sebe liší typický volič pravice a levice.

Typický příznivec pravice řekne, že do vězení má jít člověk který něco provedl a kterému se podaří jeho vinu prokázat bez ohledu na to z jaké je strany. Levicový volič takto neuvažuje. V první řadě začne používat argument typu "vy zase bijete černochy" s poukazem, že lumpové jsou na opačné straně a tak bagatelizovat prohřešek toho "svého". Další začnou mluvit o politické zakázce pravice, jiní o komplotu proti tomu "jejich" hodnému. Jen málokterý volič levice si přeje totéž, co jsem o odstavec výše psal v případě typického voliče pravice. Pro příklady nemusíme chodit daleko.

V momentě, kdy vypukne nějaké aféra například u ODS, začnou této straně okamžitě padat preference a má velký problém vrátit se k původním hodnotám. Když propukne nějaká kauza u ČSSD, preference okamžitě klesnou, ale prakticky obratem se vrací zpět, leckdy ještě posíleny. Například kauza Rath. Oprostěme se na chvíli od osoby vazebně stíhaného Ratha a představme si kohokoli jiného anebo pro jistotu někoho imaginárního, třeba Frantu Vomáčku. Franta je poslanec, který se účastní korupce. Je přistižen s úplatkem v ruce a zatčen. Franta nepatří k žádné politické straně. V tomto okamžiku každý řekne, ať ho zavřou, korupčníka.

A teď si vezměme právě Davida Ratha. Preference ČSSD okamžitě poklesly o čtvrtinu, ale do čtrnácti dnů jsou preference zpět, nižší jen o jedno jediné procento. Hodně to svědčí právě o voličích levice. Selektivní slepota. Ještě jeden důkaz? Osobně si myslím, že chycení přímo při páchání trestného činu a navíc vše podpořeno odposlechem, kde se trojice zadržených ještě nad penězi raduje, je pro veřejnost de facto prokázáním nezvratné viny.

V anketě Aktuálně.cz se ale neuvěřitelných 40.2% hlasujících vyjadřuje ve smyslu, že David Rath žádný úplatek nevzal a bylo to na něj nastraženo... Jde snad ukázat ještě lepší důkaz selektivní slepoty? Znovu se ukazuje, že levicový volič mnohdy nedokáže používat vlastní rozum, že nepoužívá vlastní hlavu a hlavně přebírá jen názory ze své "centrály". Je to smutné (byť je samozřejmě možné, že anketa mohla být "cinknutá") a znovu mě to utvrzuje v myšlence, že český národ je snad nesvéprávný.

Dokážete si představit, jak by u nás dopadala švýcarská referenda? Ona stačí už jen přímá volba prezidenta. Stále mezi největší favority patří Fischer a Švejnar. Lidé bez vlastního názoru, bez politických zkušeností, neslaní a nemastní kandidáti, kteří vynikají svou šedivostí a nečitelností. Jeden pro jistotu nedělal vůbec nic a jde za ním průšvih s fotovoltaikou a druhý se ukáže jen když jsou volby. To mají být naši první reprezentanti? Nechce se mi věřit, že 40% lidí považuje Davida Ratha za nevinného, ale ti samí lidé křičí, že aféra exministra Kocourka, který se nechtěl při rozvodu dělit se svou ženou o majetek, je korupcí a že by měl být Kocourek za mřížemi.

Smutný je pohled na čecháčky, velice smutný. Komunisté se na tomto národě podepsali zjevně daleko hlouběji, než si kdo chce připustit. Takovou devastaci morálky, takovou míru závisti a nenávisti vůči bohatším aby člověk na světě pohledal. Nadáváme na politiky a korupci, ale když se chytí politik - korupčník při činu, tak 40% věří tomu, že je nevinen. Co dodat?

Čtěte také: 

Levicové nesmysly (část 1.): Parlamentní pravice

Socialistický zvyk je evropská železná košile

 

Kupředu levá…aneb hrobaři české pravice

Klíčová slova: ČSSD  | socialismus  | Švejnar  | Jan Fischer
9289 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliKavárník s Pospíšilem a Ferim hodoval na Karlově mostě, teď promluvil: Porušoval jsem zákony, byl jsem na to hrdej
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění