VyVolení překvapují: Brácha se vrací do hry

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 2.10.2005 | Rubrika: Zamyšlení
VyVolení

Reality show, která nezná bratra. Reality show, která už nemá bratra. A nyní zase reality show, která nezná bratra. Brácha oživl!

Prímoví televizní ideologové ladí klíčové heslo svého top pořadu dle momentální nálady na trhu se sledovaností. Logika jejich uvažování vychází z inverzního vztahu, že čím méně lidí si večer zapne bednu s Velkým bratrem, tím drsnějším heslem se mohou VyVolení chlubit. Nyní, když zájem o BB stoupá, VV couvají a opětně zařazují původní, mírnější hlášku.

“BB je něco jako BMW, zatímco VV odpovídá tak možná trabantovi,” nechal se slyšet Kellnerův novácký pohůnek Petr Dvořák dávno před vypuknutím české voyeurské horečky. Pak mu nezbylo nic lepšího na práci než sledovat, jak bakelitová čtyřkolka předhání chybně naondulovaného bavoráka o několik koňských délek – a nakonec se musela poroučet i jeho řidička Lenka Hornová. Silácké řeči utichly, tvůrci pořadu zjistili, že jen logotypy Novy a Big Brothera jim slávu samy o sobě nezajistí a ... a ouha, BB se odrazil ode dna.

Pýcha předchází pád. Staletou lidovou moudrost nyní na vlastní kůži koštují oba pořady i jejich tvůrci. Boxersky silácké výroky se ani jedné z televizí příliš neoplatily – vždy je následoval propad vlastního pořadu a vzestup konkurence. Více arogance, méně diváků – to je ten správný inverzní vztah, jejž by si měli vštípit marketingoví šéfici obou projektů.

4851 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění