Český Robin David Rath Hood bral všem a dával sobě

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 17.5.2012 | Rubrika: Politika
Ekonomie

 

Středočeský hejtman, poslanec a český Robin Hood David Rath byl zatčen. Sám David Rath své zatčení označil za politickou hru před blížícími se krajskými volbami. Dále jsme se od pana hejtmana dozvěděli, že krabice od bot je ideální k přepravě vín, která se záhadně mění v peníze. Zda se, že světový kouzelník David Copperfield má v Davidu Rathovi vážnou konkurenci.

 

David Rath vždy vystupoval jako člověk, který chce bohatým brát a chudým dávat. Aktuální dění naznačuje, že za nejchudšího člověka ve státě považoval sebe sama. Proto měl zřejmě pocit, že to musí být právě on, kdo má nárok na provize při rozdělování státních zakázek.

 

Zajímavým aspektem celého příběhu je zápletka s Petrem Kottem. Ano, je to ten Petr Kott, který podržel někdejší socialistickou vládu u moci. Pan poslanec Kott získal teplé místečko na středočeské VZP a jeho přítelkyně Kateřina Pancová se stala ředitelkou kladenské nemocnice. Vše v režii Davida Ratha a za vědomí minulého i současného vedení ČSSD.

 

David Rath patří k vrcholným představitelům ČSSD. Lze tak jen stěží uvěřit, že by vedení ČSSD nevědělo, jaké personální rošády David Rath na kraji provádí. Ostatně Bohuslav Sobotka byl v éře poslancování Petra Kotta ministrem financí. Kauza Davida Ratha je tak zřejmě pouze vrcholem ledovce. Události posledních dnů však naznačují, že poklesek pana hejtmana nebude tentokrát zameten pod koberec.

 

Česká strana sociálně demokratická vládne všem krajům. Předpokládám, že Lidový dům udělá vše proto, aby přesvědčil veřejnost, že rozkrádání veřejných peněz se dělo pouze ve Středočeském kraji. Rathova kauza je ostudou sociální demokracie, která selhala při obsazování vrcholného postu v kraji.

 

Paradoxem celého příběhu je, že David Rath padl kvůli evropským dotacím, které socialisté považují za hlavní zdroj pro budování sociálního státu. Česká strana sociálně demokratická je přesvědčena, že díky dotacím z Bruselu nastartuje hospodářský růst a zvýší zaměstnanost. Řada z nás si je dobře vědoma, že dotace jsou jen ideálním prostorem pro korupci. Současně řada z nás věří, že hospodářský růst je možný pouze v tržní ekonomice bez přívlastků, dotací a regulací. Něco takového však z Lidového domu nikdy neuslyšíte.

 

Ať už si o příčinách Rathova selhání myslíme cokoliv, zřejmě se všichni dobereme ke společnému závěru – David Rath skončil v české politice.

 

Konec éry Davida Ratha lze bez uzardění oslavovat. Zvláště ve středních Čechách musí leckde létat špunty od šampaňského. Právě ve Středočeském kraji si Rath počínal jako diktátor. Poslušné odměňoval, neposlušné likvidoval. Za jeho vlády vzrostlo zadlužení kraje. Jeho milované Hostivice zažily rozvoj, jako kdyby se z nich mělo stát hlavní město kraje. David Rath chtěl zřejmě ze středních Čech vytvořit Rathland, kde on bude doživotním vládcem. Je velmi pravděpodobné, že nebýt událostí posledních dnů, obyčejný člověk by svého velkého ochránce opět zvolil do čela Středočeského kraje.

 

A právě obyčejní lidé jsou voliči, kteří rozhodují každé volby. Obyčejní lidé mají pocit, že stát je tu od toho, aby se ně staral. A politici typu Davida Ratha je dokáží přesvědčit, že jejich představa o roli státu je správná a že to jsou právě oni, kteří dokáží hájit práva a hlavně nároky prostého lidu proti vykořišťovatelům. Tito lidé, především z levicového tábora, tak občanům slibují lepší a vyšší dávky všeho druhu, nižší věk pro odchod do důchody a další výhody všeho druhu. Za tyto bonusy chtějí jen jednu maličkost. A tou není nic menšího než rozhodování o stále větším a větším balíku veřejných prostředků. Zřejmě všichni tušíme, že nejde o malé částky. Právě zde platí staré pravidlo, že čím více peněz stát přerozděluje, tím jsou podmínky pro korupci politiků a státních úředníků příznivější. Každé razítko navíc zvyšuje cenu osoby, která to či ono razítko drží v ruce.

 

Socialistické prosazování regulace je živnou půdou pro růst korupce. A je úplně jedno, zda se nacházíme v České republice, na Slovensku, ve Francii nebo v Bruselu, který se stal sídlem světové regulace a Mekkou socialistů.

 

David Rath není první a zřejmě nebude ani poslední věřejně známou osobou, která podlehne kouzlu všemocného eura a dostane chuť na pečínku z Bruselu. Naším úkolem je, nedopustit, aby lidé jako David Rath vedli tuto zemi. Jedno si však musíme přiznat. Korupci nelze nikdy zlikvidovat. Korupce byla, je a vždy bude. Záleží však jen na nás, zda ji dáme dobré podmínky k životu, nebo ji život stížíme. Pokud ji chceme podmínky k životu znesnadnit, chtějme po našich politicích malý a efektivní stát a nepodléhejme kouzlu takových lidí, kteří nás přesvědčují o tom, že stát je tu od toho, aby se o nás staral a uzurpoval si tak nepřiměřenou kontrolu nad našimi životy a penězi.

 

Na závěr si dovolím citát z blogu Davida Ratha: “".... Dovedete si představit, kdybych si já z krajských evropských fondů do své soukromé ordinace přihrál 5 milionů? Média by mě zcela po právu rozsekala na nudle...."

 

Čtěte také:

 

Rathovo pruhované štěstí

Rath - katastrofa pro Středočeský kraj

„Nikdy jsem neprosazoval spoluúčast pacientů“, řekl Rath v Hyde parku. Máme důkaz z roku 2003, že lže!

Klíčová slova: ČSSD  | Rath  | Evropská unie  | Bohuslav Sobotka  | Michal Hašek
9921 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění