Proč se v České televizi v rámci vyváženosti neobjevují také názory popíračů holokaustu, islámských teroristů a Vandas boys?

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 16.5.2012 | Rubrika: Zamyšlení
socialismus

 

Jako věrný divák České televize se cítím ochuzen, protože se na obrázovkách naší/vaší veřejnoprávní televize nemohu seznámit s názory popíračů holokaustu a islámských teroristů. Domnívám se, že je mé právo požadovat, aby dostala svůj prostor i tato poměrně minoritně zastoupená část mých spoluobčanů.

 

Pokud dostávají pravidelně možnost vyjadřovat své názory extrémisté typu profesora Kellera a Jana Májíčka, tak by bylo logické, aby směli svůj názor prezentovat např. i „Vandasovci“ a spol.

 

Profesora Kellera snad nemá smysl představovat. Těžko by se v našich luzích a hájích našel větší bojovník proti „zločinnému“ kapitalismu. Jeho učenlivého žáka Jana Májíčka možná sami redaktoři ČT příliš neznají. Snad jen proto lze omluvit jejich omyl. Dovolil bych si je tedy s tímto pokračovatelem Kellera (či snad rovnou Marxe) v krátkosti seznámit:

 

Mluvčí iniciativy Ne základnám Jan Májiček se v současné době věnuje organizování demonstrací proti Nečasově vládě. Nemám chuť se pouštět do nějakého kádrování, ale stačí si přečíst např. tento článek - http://zpravy.idnes.cz/mluvci-ne-zakladnam-sympatizuje-s-teroristickou-organizaci-prq-/domaci.aspx?c=A080319_165313_domaci_adb , aby si člověk udělal jasno.

 

Člen Socialistické solidarity Májíček zcela nepokrytě sympatizoval s teroristickou organizací Hizballáh a myslím, že ani iniciativa NE základnám nebyla úplně košér. Je paradoxní, že samotná Česká televize přinesla před 5 lety reportáž, ze které vyplývá, že profesionální revolucionáři Tamáš a Májíček byli nejspíš placeni ruskými tajnými službami. Jelikož v této reportáži vycházela redaktorka ČT ze zpráv BIS, není důvod jí nevěřit. http://www.novinky.cz/domaci/127718-protiradarova-iniciativa-si-stezuje-na-reportaz-ct.html

 

Zabrousil jsem mj. také na web Socialistické solidarity (www.socsol.cz), kde jsem našel několik pozoruhodných tezí:

 

1) Fašismus je pokračováním kapitalismu

Fašismus a nacismus považujeme za zásadní hrozby všem dosaženým demokratickým a sociálním právům. Ačkoli jejich hesla často znějí antikapitalisticky, ve skutečnosti jsou fašismus a nacismus pokračováním kapitalismu, jen jinými prostředky.

 

2) Změny jsou možné pouze revoluční cestou

Nespoléháme ovšem na parlamentní politiku.  Jen nezávislá aktivita pracujících prostřednictvím stávek, kampaní, manifestací apod. může vést k systémové změně. Jen sami pracující mohou dosáhnout svého vlastního osvobození.

 

3) Kapitalismus je zlo, protože nejsou všichni stejně bohatí

Globální kapitalismus je systém nerovností, ve kterém chudí chudnou a bohatí bohatnou. Stamilióny hladoví a umírají na snadno léčitelné nemoci, zatímco je technologicky možný důstojný život pro všechny. Systém upírá drtivé většině možnost rozvíjet své tvůrčí schopnosti a degraduje ji na úroveň stroje.

 

A když už jsem byl v „tom“, podíval jsem se i na web STOP vládě, který v současnosti frčí asi nejvíce. http://stopvlade.cz/

 

Tón textu až příliš připomíná Marxův kapital. Hemží se to v nich budovatelskými frázemi, které jsem doufal, že už nebudu muset nikdy číst, ani poslouchat - pracující třída, revoluční hnutí, solidarita s pracujícími,... jen pracující mohou dosáhnout svého osvobození..., ...společnost bez nezaměstnanosti, bez chudoby, bez útlaku..

 

Za zmínku stojí sofistikované debaty, z nichž mě nejvíce zaujala ta na téma „důchodová reforma“, která se v tomto týdnu koná s „ekonomem z iniciativy ProAlt“. Jiný den se zase debatuje s ekonomem z iniciativy Alternativa zdola.

 

Nu, nevím, ale žádný vystudovaný ekonom se přeci nemůže postavit za neomarxistické teorie reprodukované ProAlt a podobnými extrémistickými organizacemi. Tudíž by mě zajímalo, koho si pod pojmem ekonom tyto levicové bojůvky představují?

 

Zároveň se musím ptát, k čemu živíme Radu ČT, která by měla konat, ale jako obvykle nekoná. Jak je možné, že Keller, Bělohradský, Májíček, Tamáš, Slávek Popelka mají dveře otevřené, ale výše zmíněné skupiny typu popírači holokaustu či islámští teroristé nikoli? Z logiky věci by přeci měli mít naprosto stejné právo prezentovat prostřednictvím ČT své názory. Nebo se mýlím?

 

Podle jakého klíče tedy redaktoři České televize vybírají, kdo smí či nesmí promluvit k národu? Předpokládám, že se ČT v rámci své veřejnoprávní služby snaží o vyvážensot a objektivitu. Pokud tomu tak opravdu je, ať se otevře naprosto všem. Není možné si vyzobávat pouze neomarxisrty a utopsitické socialisty. Prostor by měli dostat i fašisti, nacisti i rasisti...

 

Skutečně si Česká televize přeje být mluvčím levicových seskupení, která mají za cíl zlikvidovat parlamentní demokracii i kapitalismus a nastolit permanentní revoluci dle Karla Marxe?

 

Apeluji především na předsedu Rady ČT Milana Uhdeho, jehož názorů a postojů si vážím a jsem si jist, že právě on jako bývalý komunista si je vědom, kam může vést propagace utopistických myšlenek komunistického manifestu. Lhostejno, jestli v 50. letech 20. století nebo na počátku století jednadvacátého.

 

Jako plátce koncesionářských poplatků nežádám nic jiného, než aby Česká televize přestala podporovat ideje, které bezprostředně ohrožují svobodu moji i mých blízkých.

 

Žádám snad příliš?

 

Čtěte také: 

 

 

Veřejnoprávní ČT chybí vkus, kvalita i vize. Co takhle ji zrušit?

Bulvární diva Pawlowská chce vysát z ČT peníze na své další „skvosty“. Bude úspěšnější než Kraus?

Na čí objednávku byla reporáž ČT?

Klíčová slova: levice  | gender  | extremismus  | Jan Keller
7071 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Nesmíme nikdy zapomenout na to, že Německo chtělo náš národ vyhubit jako podle nich součást podřadné rasyPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Potvrzeno: Vakcíny mRNA způsobují zánět myokarduNěmecko chrání vrahy z SS a Němci nebyli žádné neviňátka, když terorizovali Čechy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsouCo nám USA neřekly. Profesor Krejčí: Pravda o změnách ve světě
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění