Úplně největším neštěstím pro racionální fungování společnosti je stále rostoucí skupina obyvatel, která už rezignovala na jakoukoliv snahu o pochopení reálné situace a jejich “pravdou” se stávají titulky v Blesku, demagogické štěky šiřitelů sociálního smíru a agresivní hesla hodně nahlas vykřičená davem zmanipulovaným mocichtivými populisty.

 

Demonstrovalo se o víkendu proti vládě. Jistě, na to má každý právo. Někdy není jiné cesty jak posunout kvalitu společenského soužití o stupínek výš. Jak ukázat vládnoucím panákům, že si člověk nechce dále nechat kálet na hlavu, a že zákonodárná a výkonná moc překračuje veškeré meze slušného chování i vzájemného respektu. Jak upozornit na to, že slušný pracující člověk je ve své vlasti nakonec jen dojnou krávou pro zlodějská hejna Kolibříků, stále neukojených “vyloučených” tlup parazitů či zkorumpovaných band úředníků. I já sdílím tyto výhrady k současnému stavu společnosti, nicméně na Václavák bych v sobotu nešel ani náhodou. Proč?

 

Co odboroví demonstranti asi nikdy nepochopí a proč si z nich někteří dokonce dělají legraci, ačkoliv jsou politikou současných vlád stavěni s nimi do jedné řady okrádaných a často zoufalých muklů bez slušné šance cokoliv změnit? Jsou to následující teze, které předkládám k diskusi a zamyšlení:

 

 * Nežijeme v demokracii, ale pod nadvádou zkorumpované oligarchie, která jen vytváří iluzi politického souboje. Naoko se dělí na takzvanou pravici a levici, ale jejich cíle jsou naprosto shodné. Je úplně jedno jestli povládne ODS nebo ČSSD, neboť tyto dvě i jejich menší parlamentní “přicmrndávači” mají jedinou snahu - co nejvíce okrást produktivní obyvatelstvo, a při tom si co nejvíce napakovat osobní a stranické účty. To, že jim většina lidí tento volební podvod neprohlédne, je velkým vítězstvím najatých PR agentur. Platí teze, že pokud by volby mohly cokoliv změnit, dávno by je zakázali či zredukovali do takové formy, která by zachovala stávající Status Quo.

 

 * Mesiáši sociálního smíru nemají na srdci blaho lidu, ale především svoje vlastní. Ať již to byly divoké bandy rabujících komunistů po roce 1948, kteří svoji absolutní moc přetavili ve dvě největší krádeže v historii naší republiky – znárodnění a měnovou reformu, či jsou to současní Zavadilové, Sobotkové, Škromachové, Zaorálkové nebo Filipové. Všichni se sice “poctivě” zaštiťují “obyčejným” člověkem, ale po jeho zneužití jako užitečného idiota je pro ně jen póvl nehodný podání ruky. Platí tedy teze, že zmanipulovaný hlupák je výtahem k moci a k teplým místům ve státní správě či Mecce socialistů v Bruselu.

 

 * Velký stát není nejlepší ochranou a jistoty zajišťujícím prvkem společnosti. Naopak, v současné době máme již tolik úředníků, že se pro ně horko těžko hledá alespoň nějaká parodie činnosti. Státní zaměstnanci tak jen slouží jako mocná volební základna a převodová páka moci pro správné “odklánění” peněz ze státního daňového výpalného, nebo jako zástěrka “úspěšného” boje s nezaměstnaností. Je to také velmi dobrá síla korupční technologie moci pro ty, kteří nechtějí jako Vít Bárta sahat pro “loajální držhubné” do vlastní kapsy. Nebo snad vidíte nějaké excelentní výsledky práce policie, soudů, vyjímečnou vzdělanost, nadstandardně zpracovanou strategii spolupráce na úřadech či třeba jen skvělé silinice nebo služby Českých drah, lesů, energetických polostátních firem?

 

* Daňové zatížení nemáme malé a už vůbec ne přehledné a férově předkládané. Stát nás okrádá na každém kroku, aniž si to někdy vlastně uvědomujeme. Celkově nám dnes již sebere více jak 70% výdělku!!! Z každé tisícovky 700,- Kč. Když potom vidíme, jak je s těmito penězi nakládáno, není vůle, která by přinutila produktivního občana se z této situace radovat a platit s klidem i úsměvem v očekávání nějakého relevantního zhodnocení jeho investice do zlepšení životních podmínek. Naopak je denně konfrontován s odhalenými případy obrovského plýtvání z nekompetentnosti odpovědných či, v horším případě, obyčejnou zlodějinou správně usazených bratrů v triku. Navíc se sazby a celkové podmínky mění tak často, že se musíme bát jak se který předkládající finanční eskamotér nebo sociální inženýr zrovna vyspí. Bláboly o tom jak je třeba více zdanit “bohaté” jen zakrývají pravou podstatu - socialistické nehospodárné hospodaření s cizími ukradenými penězi. Proč bylo možno financovat celý stát před pár lety s polovičním rozpočtem a nic se nehroutilo?

 

* Celé toto politické divadelní představení je pak korunováno “nezávislými” médii, pro které je nahrávka močení blonďaté poslankyně důležitější zprávou než stále častější vážně varující hlasy předních ekonomů bez marxleninských ideálů o blížících se dopadech dlouhého socialistického flámu euroatlantické civilizace.

 

 * Ano, stále žijeme v socialismu. Má sice již malinko přemalovanou fasádu, ale podstata je stejná. Obrovské přerozdělování! Přerozdělování, které ničí trh, kokurenceschopnost, rozvoj, svobodné podnikání. Přerozdělování, které demotivuje pracující, které zvýhodňuje parazity, obohacuje korupční zloděje. K tomu spousta nesmyslných regulací, falešných dotací, zbytečných úřednických vyhlášek. Na co by stačilo Desatero či prostý selský rozum máme deset komisí, dvacet výborů a stohy direktiv.

 

Vůdci sobotní estrády, ať již byli na pódiu, či s mávátky a transparenty přišli ze svých stranických sekretariátů ukázat svoji oddanost dělníkům rolníkům i pracující inteligenci, však nechtěli tyto jednoduché principy ani slyšet. Naopak, jejich ideály jsou naprosto opačného zaměření. Ještě více daní, ještě více byrokracie, ještě více státních zásahů do života lidí i firem. Proboha, vždyť to už tady jednou bylo, byť ve své extrémní podobě dle bolševického vzoru. A většina demonstrantů dokonce možná i věří, že to bylo lepší. Všichni měli práci, nebyly dluhy a smažák v hospodě za sedm kaček.

  

Bouhžel jim nedocházejí ony zmiňované souvislosti. Režim se víceméně nezměnil, bohužel ani kvalita vládnoucích kádrů. Zdaleka nežijeme v kapitalismu, zdaleka zde nerespektujeme nějaké pravicové (nešť) zásady a pravidla. Ta možná můžeme vidět v Singapuru či v Hong Kongu, známe je z minulosti USA nebo Velké Británie. Tedy vždy tam, kde byl rozvoj, prosperita, právo a čest.

 

Proto se nemohu nikdy zúčastnit podobných akcí, a ačkoliv by se mi také chtělo křičet, z výše uvedených důvodů, “STOP VLÁDĚ!”, jsem z jejich účastníků zklamaný a smutný. Dokud si neuvědomí, že jenom znovu lezou za mříže komunistické zoologické zahrady a svoboda pro ně bude jen nepochopitelným slovem z pravého spektra, nechť se tedy dál nechají okrádat, buzerovat a vysmívat svými vězniteli a manipulátory. Kdo jen trochu spoléhá na sebe a vlastní rozum, nikdy se k tomu nemůže propůjčit!

 

Velmi bych ocenil, kdyby se konečně toto vyděšené stádo ovcí sbalilo, i se svýmu táborovými řečníky strašícími sociální nepravedlností, umírajícími marody na chodbách nemocnic, žebrajícími důchodci, negramotnými dětmi či hladovějícími rodinami v přístřešcích pod mostem, a šlo si budovat svoje Potěmkinovské vesnice sociálního ráje, regulovaného trhu a udavačů na každém rohu někam do rezervace a nás, kteří tyto “výhody” nechtějí, nechali konečně svobodně žít!

 

Čtěte také:

 

"Chtěli jsme přivítat odboráře tichým protestem. Dopadla však na nás sprška kretenů, vocasů, sráčů, Kalouskových placených agentů a zasraných feťáků", říká účastník odborářské demonstrace

 

Jste lhář (soudruhu) Zavadile…

 

Vážím si lidí, kteří v sobotu na Václaváku protestovali