Paroubek: Kalousku, a marš ven z koalice! Je za tím Unipetrol, nebo komunisté?

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 21.9.2005 | Rubrika: HotNews

A je to tu! Vláda se hroutí.

„Chování lidovců je skandální a jinde by vyletěli z koalice ještě dnes. Já jen proto, že chci zachovat stabilitu alespoň do konce roku, tak to neudělám hned dneska,“ uvedl rozhořčený premiér Paroubek.

Co tak strašného se stalo? Lidovci pro jednou použili svůj vlastní rozum a odmítli zvednout ruce proti zřízení vyšetřovací komise ke kauze Unipetrol.

„Lidovci se nenechám vydírat podobně jako Gross a zvláště Špidla,“ uvedl ještě předseda vlády.

Nervy pracují. Ale proč? Je-li v případu Unipterol vše čisté jako „kříšťálová lilie“, jak se snaží tvrdit socialisté a jejich věrný patolízal ministr Němec, prý z Unie svobody, tak proč se partaj, jak se zdá, nyní bojí zřízení vyšetřovací komise? Vždyť už malé dítě ví, že kdo se bojí nesmí do lesa. Dospělý politik by zase měl vědět, že kdo se bojí, nesmí to dát najevo. To se však socialistům nedaří.

Už i vrabci na střeše si cvrlikají, že Gross má prý na kontech ve Švýcarsku uloženo půl miliardy korun. Zatím s nimi však údajně nemůže disponovat, neboť se ta suma musí nějak „očistit“. Tak uvidíme, vrabčáci ze střech mívají pravdu častěji, než by se mohlo zdát. Zvlášť v dnešní době.

Paroubek se však možná nebojí kvůli Unipetrolu, možná jen chce vyšachovat z koalice nepohodlného Kalouska. Vždyť už od jara funguje v parlamentu docela nová, neviditelná koalice mezi socialisty a komunisty, jejíž součástí jsou i nevídaně otrlí unionisté, například „farář“ Karásek.

Ať už Paroubek šílí kvůli Unipetrolu, nebo kvůli komunistům, ani jedno mu příliš nepřidává. Pohřbívá naděje, jež do něj mnozí vkládali. Začíná se kroutit podobně neobratně jako Gross. To může být pro socialisty před volbami smrtící. A že je společně se „švejkem“ Jandákem nejpopulárnějším politikem v zemi? To byl Gross ještě na počátku letošního roku také! Nezapomínejme.

5200 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Dnes je NATO paktem, který svou agresivní politikou, prosazovanou zejména americkými prezidenty, destabilizoval v podstatě celý světPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěteŠéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění