Fotoreportáž spolupracovníka ePortál: Břeclavská demonstrace byla jeden velký mediální FAKE.

Autor: Radomír Hrabovský | Publikováno: 24.4.2012 | Rubrika: Média
Cikani

 

Sledujete ještě zprávy? A není vám líto ztraceného času? Spoluorganizoval jsem břeclavskou demonstraci a to, co jsem v neděli večer viděl a četl ve všech zprávách, byl děs.

Ale upřímně, zprávy na Primě a článek na iDnes byly až na pár detailů docela objektivní. Naopak to, co například napsal Vít Hassan na svém blogu, byla dokonalá manipulace.

A tady bych si dovolil pár obrázků:

 

Začíná se to scházet, prozatím je to tak 50 na 50, demonstranti versus policie.

 

 

 

… a totéž místo o dvacet minut později…

 

 

Přišla i Petrova maminka. Ano, přesně ta, která zranění svého syna nechtěla nechat zamést pod koberec a řekla otevřeně, že útočníci byli Romové (ta vpravo).

 

 

Pravda, přišli i obecní blázni (tu kuklu samozřejmě musel sundat).

 

 

… a ještě o pár minut později. Uprostřed právě policisté lustrují cvoka, co si sebou vzal tonfu. Mimochodem, ta policejní dodávka nám pěkně zavařila. Při odjezdu za sebou stáhla skupinu opozdilců, dost podstatná část demonstrantů to pochopila tak, že dodávka pochod vede a vyrazili na náměstí ještě před začátkem. První opravdová zkušenost s nevyzpytatelností davu.

 

 

A pořád přicházeli další a další…

 

 

Jen se na ně podívejte, jeden nácek vedle druhýho…

 

 

Tak tahle mladá a sympatická slečna, společně s tím sedícím mladíkem tohle všechno zorganizovali. Všimněte si muže v pozadí, černý svetr, bílá košile. Pan Erik Lamprecht, předseda krajské organizace Dělnické mládeže (omlouvám se tímto za půlku obličeje). Jeden z těch, o kterých vám media souvisle vtloukají do hlav, abyste z nich měli strach.

 

 

A tady už jsme na cestě. Ano přišli i členové a přívrženci DSSS. Všimněte si především vyholených hlav, šátků přes obličeje, aby je nikdo nepoznal, vojenského oblečení a okovaných tenisek. Slečny si původně chtěly vzít speciální okované lodičky, ty se ale do průvodu moc nehodí…

 

 

Tito dva dostali od organizátorů speciální povolení mít zakrytý obličej. Nikdo mi nevysvětlil proč.

 

 

A náměstí těsně před oficiálním začátkem.

 

 

Maskovaná novinářka dělá rozhovor s účastnicí demonstrace. Všimněte si dokonalosti převleku, včetně mikrofonu ve tvaru lízátka. A v pozadí, dle Víta Hassana, Vandasovi bodyguardi.

 

 

Podle některých medií o Vandase v Břeclavi nebyl zájem. Tak toto je ten nezájem.

 

 

A nezájem z jiného pohledu. Mimochodem, uprostřed záběru v černé mikině a oranžové vestě je Vít Hassan chvíli před tím, než se pokusil udělat s Tomášem Vandasem rozhovor (moc se mu to nepovedlo). Je mi líto, ale předsedu DSSS na tomto záběru „zcenzuroval“ praporem jeho vlastní bodyguard.

 

 

A to už je cesta zpět na nádraží. V rámci objektivity nutno přiznat, že tihle hoši už respekt vzbudit umí. Ano, pár desítek, možná stovek jich přijelo. Ono se to v davu fakt těžko rozlišuje. Teda pokud člověk není novinář, ti to vědí vždycky přesně. Nutno ale taky dodat, že byli téměř všichni v pohodě.

 

 

Pravda, zdaleka ne všichni náročnou demonstraci zvládli…

 

 

… ale odešli jsme po svých :-)

 

 

Nutno ještě podotknout, že podstatná část demonstrace, složená převážně z těch, kteří od nádraží vyrazili předčasně, se konala na opačném konci náměstí a vyskandovala příchod starosty (odtud zatím fotky nemám). Starosta, p. Oldřich Ryšavý opravdu vystoupil a nechal se doslova ugrilovat. Argumentů proti němu bylo dost. Asi dvacetkrát jej vypískali, vulgaismy nepočítám. Docela mě to mrzí, současný stav skutečně on sám tak úplně ovlivnit nemůže. Nicméně je také pravdou, že organizátorům pochodu vystoupení odmítl a použití prostoru před radnicí zakázal z bezpečnostních důvodů. Břeclavané byli poněkud jiného názoru a opravdu mnozí dali přednost verbálnímu lynčování vlastního starosty před oficiální částí akce.

Navíc, dvacet minut po ukončení jsme se z TV dozvěděli, že se skupina asi 200 radikálů dostala až na Riegrovu ulici, pod okna romských bytů. No, počty nejsou silnou stránkou medií. Na náměstí dle tisku asi 2000 lidí, dle odhadu přítomných policistů, kteří podobné akce znají, zcela určitě víc než 3000.

 

Naopak, na Riegrově ulici mělo být 200 radikálů a já se ještě večer dozvěděl od přímého účastníka, že jich byla necelá stovka, většina místních. Navíc, těsně před akcí bylo přislíbeno policií, že všechny ulice mezi demonstranty a Riegrovou ulicí budou po celou dobu uzavřeny, bezpečnost bude zajištěna a toto není naše starost. Podle výše uvedeného svědka cestou nepotkali jediného policistu. Co si o tom mám myslet? Leží snad někomu v žaludku, že vše proběhlo v klidu a nelze radikály osočit z násilností, tak tomu bylo nutno trochu přidat?

Nepovedlo se.

 

P.S. Nejsem příznivcem DSSS ani Dělnické mládeže. Měl jsem první a velmi pravděpodobně poslední příležitost s těmito lidmi jednat, mluvit, spolupracovat. To, co o nich píší media je naprostý FAKE. Věřte mi. Po tom, co jsme se s nimi dohodli na spolupráci, jsme sami dostali pořádnou lekci, jak od radnice, tak od novinářů. A vlastně i od spousty přátel na Facebooku.

 

A ještě jedna aktualita, o níž bych nechtěl, aby zapadla. Podřezaný muž v Kladně. Obrázek si udělejte sami.

 

http://play.iprima.cz/iprima/244823/3773

 

PS: Ani redakce ePortál nepatří k příznivcům "levicových bojůvek" DSSS a Dělnické mládeže. Jak správně uvádí autor fotoreportáže, účelem textu není propagace těchto pomýlených levicových uskupení (novináři chybně popisovaných jako extrémně pravicová), ale nastavení zrcadla našim médiím, která často a ráda překrucují realitu. (pozn. šéfredaktora ePortál z 25. 4. 2012)

 

Čtěte také: 

 

"Útoky cikánských tlup u nás nejsou ojedinělé. Brutální zmlácení mladíka je poslední kapkou", píše autor článku z Břeclavi pro ePortál.

 

A opět romský útok z rasového důvodu

 

Krev se ve mně vaří, paní Samková!

Klíčová slova: rasismus  | romové  | asimilace  | Samková
13860 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliChovají se jako v SSSR! Z USA přišel úder. Svoboda slova je pryč
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění