Vzývá Klára Samková českého Breivika?

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 20.4.2012 | Rubrika: Polemika
Bestie

Populární advokátka nechodí pro přímočará vyjádření daleko. Někdy působí sympaticky, někdy méně, někdy zůstává rozum stát. Velmi šikovně využívá svoje mimikry a dřívější sňatek s profesionálním Romem Veselým k získávání popularity u různých multikuturních spolků, kdy pak při obraně jejich klientů zanáší mediální prostor tak “hlubokomyslnými” úvahami o jejich soužití s majoritní společností, až se tají dech.

Po tezi o volně ložených mačetách v novoborské restauraci, vyplývající z její obhajoby “ochránců rodinné cti” je zde myšlenka nová, ještě zaznamenáníhodnější: Za trudný život, potažno za gradující násilí cikánského etnika vůči ostatní populaci může samozřejmě majoritní gádžovská společnost, neboť s Romy špatně komunikuje a neumí pochopit jejich zoufalou situaci. Nu což. I etnobyznys je byznys a dobrý advokát musí být vidět i slyšet. Tím stoupá jeho cena. Zde si však myslím, že paní Klára nejenom dosti výrazně přestřelila, ale více méně naplivala do tváře všem obětem barevného rasového teroru, který se jako lavina šíří naší domovinou.

Všem, kteří často s celoživotními zdravotními následky přežili “cikánskou férovku”, všem, kteří musí snášet útrapy bydlení poblíž “nepřizpůsobivých” ghett, všem, kteří se bojí v klidu procházet po ulicích, nastupovat do plných tramvají či odpovědět na otázku o momentálním vlastnictví cigarety, mobilu nebo peněz. Samková tyto, stále se množící, případy omlouvá historickou zkušeností, kdy cikáni vždy žili na okraji společnosti, bylo na ně pohlíženo jako na příživnickou, náslinickou a zlodějskou spodinu, čímž se často dostali až na pokraj samého vyhlazení.

Kardinální otázka však zůstává viset jako Damoklův meč: Může za toto společenské vyloučení romské minority většinová bílá populace či vzorce chování a uvažování samotných cikánů? Proč nejsou stejné problémy s židy, kteří mají nedávnou historickou zkušenost snad ještě horší? Proč nevidíme vybydlená židovská ghetta, skupinky židovských útočníků s mačetami či fronty židů před úřady práce? Proč něco podobného nevidíme u Vietnamců, vzpomínajících na válečné útrapy v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století?

Také by přeci měli mít právo na špatnou historickou zkušenost a z ní vyplývající problémy se společenským zařazením v našem civilizačním prostoru. Ale nemají. Čím to? Jsou opravdu Romové tak specifickou skupinou obyvatel, že s nimi musí být zacházeno podle nějakých zvláštních měřítek? Co jim v současné době brání respektovat zákony a společenské normy?

Proč nemohou žít dle stejných sociálních pravidel jako ostatní? Protože s nimi bílí málo komunikují a nemohou tak dost dobře pochopit podstatu problému a široké cikánské duše?

To je k smíchu, paní Samková!

Podstata problému je totiž jako vždy velmi prostá. Cikáni z podstaty nenávidí gádžovskou populaci. Je pro ně jak osina v zadnici, neboť neustále poukazuje na problémy, které oni prostě nemají. Do jejich vysněného světa veselic, zpěvu, vína a tanců nepatří nějací upachtění mravokárci sedření z práce a vystresovaní nezaplacenými složenkami. Cikán žije teď! Co bude zítra ho nezajímá. Dnes se tančí, dnes se rodí děti, dnes je hojnost jídla a pití. Až není, je teprve problém. Problém, který od nepaměti řeší jediným způsobem. Ojebat gádža! Proto mají problémy i Romové, kteří se integrovali do většinové společnosti. Vystudovali, pracují, platí daně. Většinou také poukazují na podobné věci jako já v předchozích odstavcích.

Někdy jdou dokonce i dále a používají slova jako “degeši”. Jednu z údajně nejhorších cikánských nadávek. Tímto se však navždy ze své komunity vylučují. Tímto nám však na druhé straně dává tato komunita najevo, že o žádné sociální začlenění nestojí. Jsme tady pro ně jen jako objekt otřásající se zlaťáky, které jim mají zajistit bezstarostný život bez práce a jakékoliv vlastní snahy o vylepšení sociální situace. Oni se prostě nechtějí naučit chytat ryby, oni si je chtějí vždy a za všech okolností vynutit a vyřvat. Smutné je, že s k tomu propůjčuje i vyhlášená advokátka. Ač vzletnými slovy o smutné historii a současném nepochopení. Klára Samková si možná, stejně jako všechny různé multikulturní spolky a začleňovací oraganizace, neuvědomuje, že problémy neřeší, ale naopak vytváří. Velmi dobré řešení jednoho metru pro všechny naprosto zatracuje a volá po komunikaci a zvláštním přístupu. Proč? Jsou to přece všechno lidé jako my, ne? Tak ať se jako lidé chovají a bude klid! V opačném případě budou samozřejmě problémy eskalovat.

Nikoliv však vinou mladíků s rozsekanými hlavami či odebranými ledvinami.

Ani vinou naštvaných demonstrantů za klid a pořádek v rodném městě.

Ani vinou rozhořčených blogerů o těchto nešvarech píšících.

Největší vina spočine na lidech, kteří si se soužití s Romy udělali výhodný byznys. Na parazitech státního rozpočtu, kteří se neumí uživit jinak než neustálým omíláním mantry o jakési sociální vyloučenosti a specifickém chování i myšlení jejich objektů finančního zájmu. Vaše výhružná prohlášení, Kláro Samková, o tom, že bude brzy ještě hůře a cikáni budou stupňovat svoji agresivitu pokud majoritní společnost ještě více nebude chodit okolo těchto “nepochopených” po špičkách, nebude jednat ještě více v rukavičkách a nebude dostatečně vstřícná svými statky hmotnými i nehmotnými, nikoho nedojmou ani se z nich nikdo neposadí na zadnici. Přiléváte naopak jen olej do ohně vášní a zloby. Akce zákonitě plodí reakci, což jako dáma se všeobecným vzděláním jistě víte.

Co uděláte, až takto vygenerujete českého Breivika? Pronesete moudro o jeho psychické labilitě a pustíte se do jeho obhajoby?

Čtěte také: 

Krev se ve mně vaří, paní Samková!

Levičácké tanečky na norských hrobech

 

Vraždění v Norsku: Přijdou další Breivikové?

Klíčová slova: rasismus  | asimilace  | Samková
5899 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění