Co se také v Česku může nazývat “Úsporný balíček”?

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 16.4.2012 | Rubrika: Polemika
kokot_kalousek

Mám za to, že nejenom já, ale i mnoho mých přátel a spoluobčanů vyznávajících klasické pravicové hodnoty, nenachází poslední dobou dostatečnou zásobu hodně sprostých slov při hodnocení činnosti současné vládní garnitury. Šok z posledního dílu frašky zvaného “Vládní krize” z povelikonočního úterý, kdy si představitelé ODS, TOP09 i VV již totálně vytřeli se svými voliči řiť, umocňuje fraška mediální, která celé toto divadlo o pokusech, kam až může vláda zajít v systematickém okrádání produktivního obyvatelstva, nepochopitelně nazývá “Úsporný balíček”.

Z úst ministra financí Kalouska se dozvídáme, že si ministr obrany Vondra nechal rozkrást půlku rozpočtu. Zajímavé. Můžeme zcela přirozeně předpokládat, že podobnými hospodáři jsou i další ministři. Zcela nekompetentní figurky, které naprosto nemají ponětí o tom komu, co, kdy a jak platí, v jakých cenách, za jakým účelem. Jejich jediným úkolem je splnit zadání rodné partaje a z balíku svěřených peněz, ukradených daňovým poplatníkům, správně odklonit pořádný balík na účty spřátelených Kolibříků, kteří je pomocí pololegálních čistíren na peníze, samozřejmě za tučné provize, přeexpedují do stranických pokladen a soukromých kapes novodobých nomenklaturních kádrů.

“Tento nářek je pouze nářek nad vlastní neschopností šetřit. Rozumím tomu. Ve svém minulém vládním angažmá si pan ministr Vondra nechal rozkrást pod zadkem polovinu vlastního rozpočtu,” je dle LN přesná citace Kalouskova výroku. Má famózní vypovídací hodnotu. Ministr financí dobře ví, že obrovské částky na výdajové stránce státního rozpočtu se buď rozkradou nebo v blahé nevědomosti a díky neschopnosti odpovědných úředníků “jenom” vyhodí oknem. Slovo “polovina” je v tomto výroku zřejmě sice jen pověstný Cimrmanův šrapnel, ale kdyby bylo takto vyhozených státních peněz “jen” 300 miliard?

Kde je tedy adekvátní reakce “nejlepšího” ministra financí, s předvolební rétorikou pravicového ekonoma? Kde vidíme snahu o záchranu těchto peněz padajících do žumpy zlodějiny? Kde si můžeme přečíst jména potrestaných zodpovědných úředníků? Kde je soupis racionálních opatření znemožňujících další pokračování tohoto stavu? Kde je seznam rušených úřednických postů, zbytečných státních organizací, dotačních programů a dalších korupčních lákadel? Kde je alespoň špetka snahy o kontrolu nehorázného plýtvání s penězi, které daňoví otroci musí každý den sypat do koryta přežraných vepřů s mocí a imunitou?

Neztratila se, děti, zemřela! Zemřela spolu s odstraňováním volebních plakátů a uticháním volební vřavy. Socani i komunisti musí koukat jako tele na nové vrata, cože jim to “pravicoví” Mirkové a Petrové dělají s jejich nápady a sociálně inženýrskými sliby. Vždyť téměř celý socialistický program jejich polobolševických stran je již dnes splněn! V podstatě již chybí jen sociálně demokratické zvýšení korporátních daní a komunistické totalitní direktivy. Naprostý výsměch všem svobodomyslným a pracovitým lidem, kteří svými daněmi drží tuto společnost nad propastí, naprostá ztráta soudnosti a sprosté kálení voličům na hlavu!

Co může ještě produktivní občan vydržet? Ze svých vydělaných peněz odevzdá daň z příjmu, daň zvanou sociální a zdravotní pojištění, a, pokud vydělává o něco více, také nově daň nazvanou solidární. Pokud si chce tento zbytek peněz užít, musí eráru platit znovu. Daň z nemovitostí, z převodu nemovitostí, darovací, dědickou, silniční. Jede nakoupit? Daň spotřební, daň z přidané hodnoty. Jindy zase další daně, které se jmenují třeba dálniční známka, poplatek u lékaře, kolková známka, povodňová stovka, nebo třeba nově, “moderně, ekologicky”, vymýšlené uhlíkové příplatky, příplatky za “bio” paliva a tak dále, a tak podobně. Vše v různých sazbách, na různých úředních místech, s různě vybíranou platbou na různé účty. Tak, aby se nikdo nikdy vlastně nedopočítal o kolik je státem okraden.

Obyčejný člověk se pak jenom diví proč máme skoro nejdražší benzín na světě, potraviny dražší než u sousedů, účty za plyn, elektriku a vodu připomínají rozpočet malé obce, ale jezdíme po děravých silnicích, čekáme hodiny zbytečně na úřadech a ještě k tomu většina výplat vypadá jako žebračenka. Všechno spolu souvisí. Daně dusí ekonomiku, dusí volný trh, dusí rozvoj. Vše co se poctivě vytvoří, musí být pod hrozbou kriminálu odevzdáno k přerozdělení, k rozkradení hejnům Kolibříků a jejich politických prostitutek. To prostě nemůže nikdy fungovat.

Takto se chová ke svým chlebodárcům odpovědná vláda? Takto si váží svých občanů? Ne, takto se chová nafoukaný, bezcharakterní a mocí zdegenerovaný zloděj ke svým obětem. Neschopné a nekompetentní ministerské loutky by měly okamžitě přestat s vypouštěním mlhy o rozpočtové odpovědnosti, fiskální strategii a úsporných reformách. Je to jen plácání prázdné slámy a žonglování s čísly vycucanými z prstu. Daňový poplatník čeká jiný přístup. Okamžité snížení provozních nákladů státu a s ním spojené radikální omezení rozpočtových kapitol jednotlivých ministerstev. Celkově ne v řádu jednotek nebo desítek, ale stovek miliard.

Proč by to nešlo, když se polovina rozkrade, že pane Kalousku? Ono by se totiž muselo povinně zveřejňovat do koruny, rozloženo na prvočinitele, za co vláda a státní organizace utrácí. A také jmenovitě komu, žádné firmy s nejasnou vlastnickou strukturou, s akciemi na doručitele ve státních zakázkách. To bychom se možná ještě divili, co opravdu třeba stojí kubík betonu, kuchařská kniha z lesů, vod a strání, lavička na dětské hřiště či pár reproduktorů do sjezdového sálu. Také bychom se možná již nedočkali tolika “báječných” cyklostezek, kruhových objezdů či jiných politicko multikorektních zlepšovačů života “placených” z fondů EU. No a asi by taky najednou nebylo potřeba tolika “nepostradatelných” úředníků, jejich poradců, poradců poradců i mladinkých konzultantek. To by byl najednou přebytkový rozpočet!

Pánové a dámy ministři, soudruzi a soudružky, když tohoto nejste schopni, běžte od válu! Když neumíte pochopit tak jednoduché principy tržního hospodářství a vaše ekonomické znalosti končí u Sobotkovy socialistické trojčlenky: zvedneme daně, bude blahotyt pro “všecky obyčejné člověky”, tedy se chcete k prosperitě prodanit, nemáte na svých místech co dělat. Buď jste naprosto nekompetentní nebo to děláte úmyslně, aby vám nevyschl proud lehce vydělaných, odkloněných státních peněz. Potom jste ale obyčejní zloději.

Bohužel zloději, kteří si jako své oběti vybrali daňové poplatníky. A ještě si svoji zlodějinu posvětili zákony. Zloději, kteří zaplatili novinářské šmoky, aby tuto zlodějinu kryli jako práci na záchraně státního rozpočtu, jako “úsporný balíček”, kde se opět nic neuspoří, jen se zase více sáhne občanům do kapes. Myslím, že už je toho opravdu dost. Máme jedno z nejvyšších daňových zatížení na světě a i přes to pořád chybí státní kase peníze. Tempo zadlužování se nezpomaluje.

To už není obyčejná neschopnost vládních panáků, to je na přes držku! Takto se ožebračuje produktivní střední třída, takto se připravuje státní bankrot, tudy vede cesta ke spálené, vytunelované zemi. Vše ještě zřejmě bude, díky tomuto absolutnímu neumětelství současných partajních vůdců ODS, TOP09 i VV, akcelerovat tichou oranžovorudou koalicí po příštích volbách, neboť obyčejný člověk nikdy nepochopí. Bůh s námi!

PS: Nebo volit SSO? Nebo je to už jedno?

Čtěte také: 

Nečas má teď šanci očistit ODS od mafiánů

Zbabělý kvazikonzervativec Nečas

Kníže přijme sudeťáka Posselta. Nečas ho vidět nechce

Klíčová slova: ODS  | Věci Veřejné  | Miroslav Kalousek  | TOP09  | Petr Nečas
7013 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Než se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolůPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak Izrael likviduje své nepřátele? Mohli bychom se inspirovat i my v boji proti islamismu?Česka media dnes přepisuji historií, tak jako to dělali komunisti

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepáraliKavárník s Pospíšilem a Ferim hodoval na Karlově mostě, teď promluvil: Porušoval jsem zákony, byl jsem na to hrdej
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění