Kdo je u Vás blbec, pane Zavadile?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 13.4.2012 | Rubrika: Politika
Bestie

Předevčírem zveřejnil server První zprávy rozhovor s nejhezčím klukem ze škaredince, jinak předsedou převlečeného Revolučního odborového hnutí Zavadilem. Pan předseda pravil: Jen blbec říká, že se politizujeme!

A protože myslím, že odbory se skutečně poliitizují, a to už dávno, jsem dle pana Zavadila blbec. Tak se podívejme, jak je to s tou politizací. Pomiňme časy, kdy odbory byly jen další převodovou pákou komančů ve fabrikách a jediný, k čemu byly dobrý, bylo, že přidělovaly poukazy na rekreace, utěrky k MDŽ a kolekce na Vánoce.

Pak přišel listopad 89, odbory přemalovaly vývěsní štít a hleděly, aby jejich šéfové neztratili své dobře placené pašalíky, když naráz ze 100%ní organizovanosti jim zůstalo organizováno pouhých 25% pracujících. Co s tím fantem, říkali si. Až na to přišli. Zjistili, že nejlepší bude pořádně se zviditelňovat a začali dělat celostátní bordel běháním po ulicích (troubů co za párek a pivo šli foukat na píšťalky do ulic se vždycky pár našlo), zastavovat vlaky a halasit před úřadem vlády.

Že tak konali koordinovaně s oranžovo rudými není třeba připomínat, protože v čele těchto taškařic vždy bylo možno zahlédnout bossy v těchto barvách. A tak milé odbory místo starosti o bezpečnost práce či kolektivní vyjednávání se sprostými vykořisťovateli ingerovali do opoziční politiky. Odměnou za to byl u mnohých přestup do politiky na přímo, ať už v poslaneckých či senátorských lavicích.

Je podivné, kolik odborářů se probilo v žoldu nebo chcete-li pod praporem ČSSD do zákonodárných sborů. V senátu se na pozici nejvyšší probil sám velký Štěch jehož zásluhy na různých stávkách a pochodech lze na internetu dohledat, aniž bych s tím tady zbytečně zabíral místo. Jen namátkou vzpomenu další odboráře co se vyšvihli na zajímavé pašalíky jako třeba pánové Falbr, Rath, Štěch a Engel . Ať si milí odboráři vzpomenou, že byli všem těmto hochštaplerům dobří pouze jako štít, jako záštita a svým způsobem jako rukojmí při jejich strmé politické kariéře směrem vzhůru.

Správně by všichni měli složit své funkce, protože navzdory proklamacím, že budou apolitičtí, stávali se z nich postupně na různých typech kandidátek ČSSD europoslanci, poslanci, zastupitelé, hejtmani, a dokonce předsedové senátu! Ano, právě oni navzdory standardům demokratických společností, právě oni odbory pěkně zgruntu zpolitizovali a vůbec se za to nestydí. A nový šéf odborů je jen dalším v řadě.

A současný stav, kdy odbory svolávají další pouliční divadlo, jehož tématem je politika vlády, není politizací odborů?

Neříkám, že jsem nadšen současným děním. Ale odmítám, aby se do politiky pletly odbory, protože jejich úloha je dle mne jiná. A prohlašovat ty, co prokoukli pravou tvář současných odborů jako další politické síly na politické scéně za blbce, může zase jenom blbec.

Takže může-li pan Zavadil o mně prohlašovat, že jsem blbec, mohu já prohlásit: Kdo říká, že odbory se nepolitizují, je blbec.

http://www.youtube.com/watch?v=3R5THe5D3z4

 

Čtěte také: 

 

Odbory se staly kvazipolitickou silou

 

Už je teplo, odboráři budou demonstrovat

 

Odbory - pátá kolona levice

Klíčová slova: socialismus  | populismus  | Odbory  | sociální stát
10763 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v 7 bodech reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění