Je Izrael skutečně říše zla?

Autor: Václav Král | Publikováno: 11.4.2012 | Rubrika: Politika
Izrael

Snažím se přijít na to, který národ se stal v dějinách lidstva centrem nenávisti více nežli Židé. Nemohu žádný druhý najít. Dokonce ani Němci, kteři rozpoutali jednu z nejkrvavějších válek v historii se nesetkali s takovou sílou nenávisti. Proč Židé narážejí stále na bariéru zloby a hněvu?

Pro odpověď je nutné zajít daleko, daleko do dějit civilizace. To ovšem není v možnostech žádného blogu, kromě toho, ani sebezasvěcenější rozbor nepřinese jednoznačnou odpověď.

Židé byli pronásledování, diskriminováni, ponizováni a vražděni. Přesto žili své životy s hlavou vztyčenou, hrdě a nikdy se o nic neprosili. Neprosili se dokonce ani o vznik svého státu. Nevyvolávali nepokoje a demonstrace a nekřičeli, my chceme svou zemi. Tato možnost přišla jako nabídka a hlavně, jako naděje. Slib Británie a světového společenství vyvolal opravdu velikou dávku naděje, že konečně budeme mít misto, kde budeme moci žit v klidu a míru. Že nebudeme muset nosit jakákoliv dehonestující označení, že nám nebudou nadávat do smradlavých židáků a že naše ženy, budou moci rodit naše děti bez obav, že je někdo druhý zavraždí nebo unese. Nabídka a příslib mezinárodního společenství vyvolalo naději, že nebudou vytvářeny umělé překážky k tomu aby se lidé scházeli a aby se milovali a zakládali rodiny.

Přijali jsme tuto nabídku a pochopili ji tak, že území nově vzniklého státu Izrael, bude územím mnoha kultur mnoha národností, které budou žít vedle sebe a budovat stát tak, aby prosperoval a byl dobrým obchodním a přátelským partnerem všem, kteří o to stojí. Jaká ale byla skutečnost? Jen pár hodin po vyhlášení vzniku tohoto státu, jsme se stali terčem nenávistných útoků naších arabských sousedů. A pozor, nepropadejte v omyl, zabíjení nebyli jen Židé ale i Arabi, kteří se rozhodli stát se našími druhy a budovat společnou zemi. Každý ,kdo chtěl žit v míru, se stal terčem.

Mrtvá těla byla zohyzděja hákovými kříži. Je třeba si uvědomit jednu věc. Po druhé světové válce, byli Židé v složité situaci. Nikdo je nechtěl. Stali se přítěží a hlavně černým svědomím těch, kteří mohli pomoci ale z různých důvodů dopustili hrůzy koncentračních táborů. Ano, bylo to těžké období, nicméně stejně jako mnohokrát v minulosti, přežili bychom. Bylo by to nelehké ale přežili bychom. Jenže svět projevil vůli a svět učinil nabídku. Židé tuto nabídku přijali a chtěli budovat stát, kde by už nikdy nebylo možno zabíjet a mučit jen kvůli původu. Svět bohužel nebyl a není jednotný mechanizmus. A tak to byli především Britové, kteří kladli všemožné překážky k úspěšnému vzniku státu Izrael.

Podporovali nepřátele, a to způsobilo, že někteří z nás, kteří už opravdu měli dost všeho toho utrpění nastoupili cestu pomsty, cestu která málokdy vede k spravedlnosti. Všichni znají případ hotelu King David a další akce militantních skupin. Bylo to správné? Ne, ne a ne. Nebylo. A zeptáte li se kohokoliv v Israeli na názor, řekne vám totéž. Mír nelze vykoupit vražděním nevinných. Byla to zlá doba.

Ale který národ nemá ve své historii takovéto období? Pamatujete na řádění po válce?

Kolik nevinných a slušných lidí zahynulo jen proto že byli Němci? Israel, po celou dobu své krátké historie nabízí ruku k dialogu. Muslimové, křesťané i jiná náboženství, všichni mají otevřené dveře a mohou v klidu žít kdekoliv se jím zalíbí v Israeli. Přesto stále narážíme na nenávist. Je to nepochopitelné v době internetu. Mladí lidé i ti starší mají nekonečné možnosti získat ověřené a nezávislé informace. Přesto radějí věří povídačkám a báchorkám.

Jedna věc je jistá:

Israel není fašistická ani rasistická ani nacistická říše zla. Izrael je země, která chce mír a která pro to udělá maximum. Bohužel, mír není zadarmo. Každý musí za něj platit. Zvláštní, protože ti, co touží po boji a válkách, dostávají za tyto touhy tučně zaplaceno. Izrael a Židé přežijí. Protože na naší straně je pravda. Nemusíte nás milovat, můžete nás dokonce i nemít rádi, nezlobíme se proto na nikoho. Jediná věc, kterou chceme a na niž trváme, je právo na klidný život.

Čtěte také:

Hrdý Izrael ... trapná EU 

Václav Klaus o Izraeli

Propalestinští aktivisté? Užiteční idioti!

Klíčová slova: rasismus  | židé
8180 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokVelký Bratr nám dýchá na krk. Celá Evropa se pomaličku mění na zónu, v níž se sleduje a eviduje všeEU je impérium. Británie opouští TitanicKorektní Miss Ohavnosti

euPortal.cz

Kdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutouTrumpův skutečný dar Putinovi a Rusku

Eurabia.cz

USA povolaly na hranice proti imigrantům speciální jednotkyMísto protestního pochodu vzpoura imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Nám berou, posílají to množícím se Afričanům. Je to vykořisťování a genocida, přitvrdil Foldyna. Raději nečístUskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění