Bém a Janoušek jsou malé ryby. Jestli Pitr vydá Mrázkův archiv, to se teprve budou dít věci. Že, pane Babiši?

Autor: Petr Paulczynski  | Publikováno: 4.4.2012 | Rubrika: Politika
pigs

Současná politická scéna připomíná nepřehlednou bramboračku. Jakoby nestačily vnitřní spory uvnitř koalice, objeví se jako na zavolanou pět let staré odposlechy, z nichž se stane nafouknutá bublina. Bublina se přifukuje spekulacemi okolo podílu BIS na únicích. Objevuje se řada spekulací a podezření na zpravodajské hry, mající za cíl zakrýt lumpárny skutečných hráčů, protože račte prominout, Janoušek a Bém nejsou žádné pořádné ryby.

A aby toho nebylo málo, zničehož nic se nám rozhodne vrátit pan Pitr, údajný držitel pověstného Mrázkova archivu. Pitrův podnikatelský příběh netřeba opakovat. Je snadno na webu dohledatelný. Jen pro připomenutí v polovině devadesátých let Pitr vstoupil do podniku Balírny, z něhož vznikla později Marila. Té například patřily balírny kávy, výroba sušenek, minerální vody Ondrášovka. Ovládal tehdy i konzervárny Seliko.

Setuza, největší výrobce jedlých olejů a biopaliv, se totiž v roce 2000 stala jeho další akvizicí. Pitr přitom tvrdil, že od ní dostává jen dvacetitisícový plat coby poradce, a že oficiálně vlastní jen třípokojový byt. Finanční úřad, jemuž měl Pitr splácet sedmimilionový dluh, mu tak nemohl sáhnout na majetek. V obchodním rejstříku u jím ovládaných firem vůbec nefiguroval a používal výraz, že "má určitý vliv". V té době se Pitr kvůli Uniperolu i Setuze střetl také s jedním z nejmocnějších českých podnikatelů Andrejem Babišem, majitelem Agrofertu. Ten měl tehdy zájem jak o hladký prodej Unipetrolu, tak o koupi Setuzy. "S Mrázkem jsem se na Setuze už dohodl, ale Pitr to zkazil," komentoval to Babiš zpětně.

Zapamatujme si ta jména. Mrázek, Pitr, Babiš. Mrázek je mrtev, Pitr zavřený ve Švýcarsku se prapodivně náhle dobrovolně vrací, Babiš projevuje politické ambice. Kdopak asi z Pitrova návratu má prospěch a kdo má zataženo u sedinky?

Stane se z pana Pitra očištěný podnikatel s pár miliardami v kapse, nebo nešťastnou náhodou spadne se schodů a zlomí si vaz? Také prý by mohl být nalezen, kterak se zasebevraždil sedmi bodnými ranami do zad a poté se oběsil. Nebo má jistotu, že přežije, protože do správných rukou vydá pověstný Mrázkův archiv, proti němuž současné odposlechy budou jenom nevinnou selankou? Každopádně Pitr se prý dobrovolně vrací. Co se za tím skrývá se asi brzy dozvíme. Nebo nedozvíme, protože zájem na osvětlení Mrázkovy vraždy a skandály ukazující na styky politiků s podsvětím a s tím nejvyšším byznysem ti co v tom jedou moc mít nebudou. A že to budou velké ryby netřeba pochybovat.

A tak si troufnu prognózovat.

Velcí hráči, co rozpoutali současný marasmus, aby se mluvilo o malých a ne o velkých rybách, se asi budou muset rychle domluvit. S Pitrovým návratem přichází totiž do současných zpravodajských her nová kvalita. Nikdo totiž neví, co ony pověstné Mrázkovy archivy skrývají. Kromě těch, co tuší, že v nich jsou. A že to čudle typu Bém či Janoušek nejsou, je asi jasné. Tam budou onačejší ryby. Jenom by mne zajímalo, komu Pitr podle mé spekulace ony archivy předá výměnou za svoji bezpečnost a svobodu.

Nu, nechme se překvapit co z toho vyleze. Pitrův návrat je totiž podle mne největším překvapením na politicko-mafiózní scéně posledního období. Maně si vzpomínám na větu jednoho mého učitele : Všechno se děje, protože tomu někdo chce. Teď jenom zjistit, kdo je ten někdo. Ale protože u nás platí, že co vědí dva, vědí za chvíli všichni, brzo to asi zjistíme.

Vyšlo na http://www.paulczynski.cz, titulek pozměněn redakcí ePortál

Čtěte také:

Al Caponeho dostali za něco jiného a Mrázka zastřelili, Janoušku...

Policie jasně řekla: Janoušek je sice zločinec, ale nadstandardní …

Babišův pucflek Kmenta kalí vodu: Mrázka prý nechali zavraždit politici. Byl to marťan Paroubek, nedouk Gross nebo autista Špidla?

 

 

Klíčová slova: ČSSD  | ODS  | mediokracie  | Babiš  | Pavel Bém
13864 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění