Strana zelených v míře populismu předstihla i ČSSD. Připravila „Den plný tykadel“ a petici na podporu řidiče Smetany.

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 31.3.2012 | Rubrika: Zamyšlení
stop

 

Strana zelených už na tom musí být opravdu zle, když se přiživuje na kauze řidiče Romana Smetany, který přimaloval na billboardy politických stran tykadla. Něco podobného zkoušeli soudruzi z KSČM a ČSSD, svérázný „hrdina“ Smetana s nimi ale vyběhl. Uvidíme, jestli se stejně zachová i v případě SZ.

 

Bezbřehý populismus v podání Zelených mě jenom utvrzuje v názoru na tuto marxistickou stranu. Dávno už jsem mávl rukou nad jejich oblibou v multikulturalismu, gender studies, kvótách, naivním přesvědčení o tom, že se musí nejpozději zítra zavřít všechny jaderné elektrárny, primitivní populismus páté cenové skupiny je ale i pro mě novinkou.

 

Celá akce s názvem „Den plný tykadel“ má nádech klasické reklamní kampaně, kdy mohou jejich oddaní fanoušci posílat své fotografie s tykadly. Nejkrásnější z nich pak nejspíš něco vyhraje. Že by večeře při svíčkách s Kateřinou Jacques? To ale není podstatné.  

 

Špatně zakrývaná hloupost a populismus z celé akce čouhá na první pohled. Nevím, jestli na celou akci přišly bystré hlavy Zelených či za to zaplatily nějaké reklamní agentuře. V každém případě tato unylá show jen dokazuje, že nejsou Zelení o nic méně nebezpečnější než jejich rodné sestry ČSSD a KSČM.

 

Očekávám, že v dalším kole kampaně dojde i na Romana Týceho, aby tak Zelení podpořili svobodomyslného umělce v boji proti establishmentu. Jistěže se najde dostatek věrných fanoušků, kteří to budou považovat za úchvatné gesto a rádi se k této pitomosti přidají.

 

Pravda údajně morálně nejčistší politickou stranu pod sluncem nezajímá. Sice se veřejně hlásí k odkazu svého guru Václava Havla, ale pravdu a lásku rozhodně nešíří. Pouze populismus a lži. Roman Smetana poničil soukromý majetek. Následně odmítl za své konání nést odpovědnost, což je pro lidi s myšlením blízkým ke SZ, ČSSD či KSČM signifikantní. Nezaplatil pokutu, nepřijmul ani trest v podobě veřejně prospěšných prací. Proto soudkyně Langerová přistoupila k variantě domácího vězení. I tuto poměrně kulantní nabídku náš hrdina sebevědomě odmítl. Jenom si veřejně otevíral svá nevymáchaná ústa na soudkyni s tím, že její manžel je gauner a jelikož je Ivan Langer z ODS, musí být nutně podjatá. Podat stížnost pro podjatost ale tohoto čímana nenapadlo. Byť pevně věřím, že by zvítězil zdravý rozum a stížnost by nebyla vyslyšena.

 

Obecně řečeno, může se stát a také se jistě stává, že soudce nerozhodne správně. Znamená to ale tedy, že kvůli tomu nebudeme soudní rozhodnutí respektovat? Pokud je ke mě např. nespravedlivý můj šéf v práci, nebudu už nikdy žádného svého nadřízeného respektovat? Mohli bychom tedy rovnou dle návrhů Slávka Popelky a jeho Holešovské výzvy veškeré státní instituce okamžitě zrušit. Polistopadové politiky bez důkazu pozavírat a nechat moc v rukách lidu. Anarchisté by jásali, lid by tancoval v ulicích, všem by nám bylo krásně. Kdo by ale nastoupil na místa lidovými soudy odsouzených politiků? Nechali bychom je prázdná? Předpokládám, že by na ně usedli noví revolucionáři. Ti jsou totiž vždy morálně na výši v porovnání s představitely bývalého režimu. V minulém století to předvedli v Rusku bolševici, na Kubě Castrovi revolucionáři, v Kambodži Pol Potovi věrní vrahounci atd.

 

Na podporu řidiče Smetany se zvedla před několika týdny bouřlivá vlna napříč celou společností. Politické strany jsou prý plné grázlů, zlodějů a mafiánů, proto je jenom dobře, že jim jejich volební billboardy zničil. Příště možná někoho napadne, že by třeba Petr Nečas, Miroslav Kalousek či Karel Schawarzenberg měli dostat jednu do zubů. Okrádají přeci pracující lid, jsou asociální a na obyčejném člověku jim pranic nezáleží (nebo v jakém pořadí to opakují socialisté). Kdyby se tak opravdu stalo, nejspíš by takového idiota prostý lid okamžitě zvolil prezidentem země. 

 

Nenávist vůči politikům naší země, kterou vydatně přiživila nestydatá tuzemská média, nebyla nikdy větší než právě v těchto dnech a týdnech.

 

Z reakcí prostého lidu na internetových diskuzích a blozích se zdá, že bychom se měli snad obávat i převratu. Terčem nenávisti se stal mj. i prezident země Václav Klaus. Toho bez uzardění všichni ti skladníci, traktoristé, hlídači parkoviště, prodavači a všichni ti, kdo byli proletářskými básníky považováni za  „sůl země“ nazývají zlodějem a mafiánem. Když po nich chcete alespoň nějaké indície podporující jejich tvrzení, začnou vám jako smyslu zbavení nadávat a prohlašovat, že důkazy byly dávno zlikvidovány a že jste Klausův pohůnek a bezesporu Vás vedle Hradu platí i ruská KGB.

 

Procítěné nadpisy blogů až do omrzení omílající, že Klaus není prezidentem autora daného textu, se rojí jako houby po dešti. Každý sprostý a umouněný dělník si je jistý, že máme za prezidenta lumpa. Říkají to totiž u nich v hospodě na růžku všichni, a tak to tak musí být. Navíc prý stačí sledovat média, kde to také říkají. Šmytec. 

 

V poslední době nejvíce prezident Klaus rozlítil prostý lid tím, že společně s médii nepožaduje veřejné ukřižování lumpa Janouška a dovolil si odsoudit odposlechy. Ocitli jsme se opět někde v roce 1948. Psovi psí smrt! Kdo nejde s námi, jde proti nám! Tupý dav se dostává den ode dne  více a více do ráže. Nedočkavě hltá novinové titulky a pseudoinvestigativní kauzičky, které tak krásně zvedají prodeje mediálních domů. Vinen je každý, kdo má majetek a vliv.

 

Plebejská nenávist ovládá veřejný prostor současné České republiky na maximum. Na první pohled se zdá, že vysoký morální kredit si v očích lidu zachovali jen levicoví intelektuálové typu Kellera, Peheho či Halíka a prodejná média. Ostatní jsou jen zloději a korupčníci. Kdyby jich nebylo, mohl by si dávno i obyčejný dělník jezdit do práce v kabrioletu a dovolenou trávit v toskánské vile.

 

Míra hlouposti, závisti a nenávisti velké většiny mých spoluobčanů stoupá přímo úměrně s jejich úspěchy a neúspěchy v osobním životě. Vyhodili je z práce, může za to současná koalice. Zdražili vajíčka, může za to Klaus. Soused si pořídil nové auto, jistě si na něj někde nakradl. Šéf velké nadnárodní firmy si postavil vilu za dvacet mega, takže nejspíš obral chudáky své zaměstnance. A tak by se dalo pokračovat téměř donekonečna. 

 

Těm, co nejvíce křičí a jsou tak logicky nejvíce slyšet, se patrně stýská po starých „dobrých“ časech, kdy o vině a nevině rozhodoval ústřední výbor KSČ a Rudé právo. Pláčou po časech, kdy byla za naše života odpovědná dělnická vláda. S dojetím vzpomínají, jak se dříve žilo jednoduše. Jsem si jistý, že se brzy opět těchto časů dočkáme. Plíživý totalitní režim vstupuje do našich životů prostřednictvím EU a jejích pravdoláskařských nohsledů již nyní. Zůstává jen otázkou, jestli naše doposud relativně svobodné životy zadáví zdejší i přespolní socialisté sami nebo si na tu špinavou práci v rámci své multikulturalistické úchylky přizvou muslimské přátele.

 

Kreativní a hraví Zelení si jistě najdou své místo i v takové společnosti, co ale my ostatní?

 

PS: Po dopsání článku jsem ještě ve večerních zprávách zahlédl krátké vystoupení Romana Týceho. Se slzami v očích a pohledem upřeným k zemi prohlásil, že kriminál jej sice nezlomil, ale tento systém ano. Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Bojovat za každou cenu proti režimu, kde můžete v podstatě cokoli, je falešná hra na  hrdinství  a Týceho by měla za tato trapná slova hanba fackovat. Znovu se musím ptát, jestli by šel Týce s takovým odhodláním i proti režimu, kde by mu hrozila ztráta zaměstnání, bydlení či života? Týcův směšný boj proti dnešnímu bezzubému režimu je kýč a hodí se leda tak do pořadu České televize  s názvem Retro. 

 

Čtěte také: 

 

Stádo nechce svobodu, požaduje rovnost po socialisticku!

 

Jakešovo zmrtvýchvstání

 

Zelení jsou nesvoboda

Klíčová slova: populismus  | Zelení  | Matěj Stropnický
5648 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění