Představa, že ten který národ je tím nejlepším je stejně zhovadilá, jako tvrzení, že lidé různých kulturních a náboženských tradic mohou žít bok po boku bez jakýchkoliv problémů a dělat si v klidu to své, přičemž se budou vzájemně obohacovat. Jak by to asi vypadalo v praxi? Tradiční české vánoce bychom slavili tak, že k večeři by bylo jehně, kterému hlava rodiny rituálně podřízla hrdlo, za jásotu dětí a manželek. Namísto tradičních koled bychom zapěli Allahu akbar no a pod stromečnem by děli nalezly nejnovější typy výbušnin a kalašnikov. Že přeháním? Jo kéžby.

Spojování různých tradic je stejný nesmysl, jako třídění lidí podle barvy kůže. Jako lidé jsme všichni stejní. Naše tradice jsou ale rozdílné a prošly po staletí vývojem. Samozřejmě nelze zjednodušovat pohled jen na střet křesťanských hodnot se zvyky Muslimů. Ve světě je těch kultur spousta a každá má taková specifika, která jsou mezi sebou neslučitelná. Proto ale není nutné tyto národy odsuzovat. Existuje takový poněkud legrační příměr. Asi většina zná domorodce z oblasti kolem Austrálie a Oceánie. Jejích zvyky jsou často velice bizarní, počítaje v to i zvyk mužů dávat si na penisy jakési nádstavce. Kromě těchto nádstavců pak nenosí nic. Pro turistu či badatele je to jistě obohacující podívaná. Stejně jako pohled na jejích stejně obnažené ženy. Nicméně si představte, že tito lidé se jednoho dne rozhodnou, že je jejích domovina už štve a že by rádi do Evropy. A tak se po václaváku budou procházet za zvuku bubínků a multikulti aktivisté budou chrochtat blahem. To je samozřejmě velice zjednodušené a hlavní problém, kterému Evropa čelí je Islám. To si nesmíme nalhávat, že neexistuje.

Všichni kdo se rozhodli pro status uprchlíka učinili vážný krok. Tento krok měl být promyšlen do všech důsledků. Každý utečenec musí vzít na vědomí, že šance na ekonomicky lepší budoucnost je prostě zdaněna jistými ústupky v zvyklostech. Pokud se jím to nelíbí, nezbývá, než aby lepší budoucnost hledali tam, kde mají stejné nebo podobné tradice. Evropská civilizace je civilizací proto, že se zbavila všech jevů lidské degradace. Evropa je civilizovaná proto, že zde nemají místo náboženské války a kmenové rozbroje. Evropa je civilizovaná, protože neexistuje, aby člověk byl trestán, nebo dokonce zabíjen pro své rozhodnutí ohledně vyznání.

Evropa má na své tváři jizvu v podobě Albánie a Kosova. Tato jizva bohatě stačí. Není zapotřebí dalších šrámů.

Příznivci a zastánci rozdílných kultur by měli více cestovat. Poznávat tyto kultury osobně, ale nevnucovat takováto poznání těm, kteří chtějí žít konzervativně.

Evropa a její zvyky vznikaly po staletí. Nebylo to zadarmo a nebylo to snadné. Vše, veškeré hodnoty ale mohou zmizet během několika málo let. Kdo to chce?

Čtěte také: 

Islám v České republice: Máme se čeho bát?

Měřit penisy homosexuálům netřeba, když přece islám miluje všechny

Už Winston Churchill věděl, co je islám zač...nyní už tuší i ve Švédsku