Kdo platí kampaň proti Václavu Klausovi?

Autor: Jan Koucký | Publikováno: 30.3.2012 | Rubrika: Média
EU - totalita

Poslední dobou jsme svědky laciných mediálních útoků na prezidenta republiky Václava Klause. Zatím poslední výstřel zazněl ze Slovenska. Slovenský deník SME označil ve svém středečním vydání českého prezidenta za hlavního viníka korupce a klientelismu v České republice. SME zároveň dodává, že česká pravice se musí kromě Pavla Béma zbavit hlavně Václava Klause.

Nevím, jakou pravici má slovenský deník na mysli, ale to je v tuto chvíli vedlejší. Musím si položit otázku, proč 11 měsíců před skončením druhého Klausova mandátu rozjíždí novináři tak masivní kampaň proti člověku, který se dalších prezidentských voleb nemůže zúčastnit? Je to ze strachu z pokračování Klausova angažmá v české politice, nebo se jedná o předem objednanou kampaň, která má za cíl poškodit hlavu státu v očích veřejnosti? A pokud čeští a slovenští novináři skutečně píší na objednávku, tak kdo je platí, kdo určuje, co sdělit a nesdělit veřejnosti?

Troufám si tvrdit, že dnešní očerňování Václava Klause je úzce spojeno se situací v Evropě. Evropská unie se nachází v nejhorší krizi od svého vzniku. Euro je na pokraji krachu a důvěra lidí v samotný evropský projekt je prakticky nulová. Jsem si jist, že pokud by se konalo celoevropské referendum, lidé by hlasovali proti euru a proti sílícímu Bruselu. Vědí to v Bruselu a ví to i Václav Klaus, který by se mohl postavit do čela bruselské opozice.

Soudobá Evropská unie mi připomíná Sovětský svaz. Jen místo Moskvy nám vládne Brusel. Stejně jako v SSSR je i v EU povolena jedna pravda, která říká "S Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak". Stoupenci Bruselu nás obdobně jako jejich předchůdci po únoru 1948 přesvědčují, že nebýt Bruselu, byli bychom 100 let za opicemi. Václav Klaus jasně avizoval, že po odchodu z Pražského hradu nehodlá zmizet z veřejného života. Budeme tak i nadále slyšet jeho názory na EU, euro, globální vládnutí či oteplování. Bude to Václav Klaus, který bude hájit trh bez přívlastků a bude to Václav Klaus, kdo bude bojovat proti jakémukoliv levicovému populismu.

A právě o Klausovo postprezidentské období se dnes hraje v českých a slovenských novinách. Nevím, zda bych označení české či slovenské noviny neměl dát do uvozovek. Václav Klaus bude i nadále ovlivňovat názor veřejnosti na euro, rozpočtovou a fiskální unii a na další přesun pravomocí do Bruselu. Lze očekávat jeho odmítavé stanovisko ke vzniku federativního uspořádání Evropy, kde první housle hrají Německo a Francie a země naší velikosti jen poslušně stojí v koutě.

Probruselská média dostala od svých vlastníků jasný úkol - znevěrohodnění Václava Klause v očích veřejnosti. Zkrátka a dobře jsme svědky pokusu o eliminaci Klausova vlivu na českou veřejnost, která již začíná vnímat rozdíl mezi sliby eurohujerů a krutou realitou. Prostřednictvím tohoto textu bych rád vzkázal deníku SME, že za korupci a klientelismus v České republice rozhodně nemůže Václava Klaus.

Hlavním viníkem je Evropská unie. Díky evropským fondům rostou korupce a klientelismus jako houby po dešti a to nejen v České republice. Právě díky těmto fondům existují společnosti a podnikatelé, kteří by v klasickém tržním prostředí neměli šanci přežít. Asi každý z nás už někdy zakroutil hlavou nad tím, co a jak se za podpory Bruselu staví. V souvislosti se štědrostí evropských fondů si málo lidí uvědomuje, že Brusel rozděluje peníze daňových poplatníků. To my, daňoví poplatníci, sponzorujeme všechny ty projekty, nad kterými zůstává rozum stát. Evropská komise nevyprodukuje jediné euro. Vše platí členské státy prostřednictvím ročních příspěvků. Brusel je tak velké regulační a přerozdělovací centrum. Není na čase jeho vliv na naše životy eliminovat?

Václav Klaus je člověk, na jehož názorech, postojích a zkušenostech lze vybudovat aktivní opozici proti současnému bruselskému režimu. Antiklausovci, probruselská média a tzv. české (většinou levicové) osobnosti toto vědí a mají z budoucího exprezidenta strach. Válka začala – nenechme antiklausovce vyhrát!

Čtěte také: 

 

Novinářská špína teče z Respektu

Pane prezidente, tleskám

Prezidentská pštrosí hlava

Klíčová slova: EU  | socialismus  | Václav Klaus  | Barroso
11145 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění