Není těžké pochopit, že každé náboženství se považuje za to „pravé.“ Judaismus považuje občas, ne bezdůvodně, křesťanství za modlářství. Křesťanství se zase považuje za naplněné biblické náboženství. Islám pak považuje judaismus i křesťanství za zfalšované a sebe prohlašuje za poslední zjevení. A přece je ve vzájemném vztahu podstatný rozdíl. 

Židé ani křesťané nevyzývají k likvidaci mešit nebo muslimů. Nemají to zapotřebí. Jsou si svou pravdou jistí. Obě náboženství vychází z Bible, islám ne! Každé náboženství je v zásadě konfrontační. Pakliže zůstává u slov, je všechno v pořádku. Emočně nabité muslimské vyznání „Allahu akbar“ dává jasný signál: naše božstvo Alláh je „největší.“ Kdyby tomu muslimové opravdu věřili, nedopouštěli by se při sebemenším podnětu násilí. 

Výzva k likvidaci křesťanství je, mimo jiné, výrazem nejistoty. Ještě horší, než samotná výzva, je „ohlušující“ mlčení USA a EU. Umíte si představit, co by se dělo, kdyby papež vyzval k likvidaci mešit v Itálii? Nebo hlavní rabín k likvidaci mešit v Izraeli? Svět by byl na nohou. Neznamená to mlčení, že svět s tou výzvou „v podstatě“ souhlasí? Vždyť Evropa i USA likvidují křesťanství „mírovými prostředky.“  

Perlička na závěr. Saúdskoarabský král se prý chystá otevřít v Rakousku Centrum pro mezináboženský dialog. K čemu má takový dialog sloužit? Není to výsměch? V Rakousku lze dialog vést a v Rijádu nikoli? Anebo došlo k rozkolu mezi mocí duchovní a státní?

Čtěte také: 

 

Militantní islám s burkami postavme mimo zákon!

Na Evropu míří smrtící islamistické dýky! Neztupíme-li je, zhyneme…

Islám chce dobýt svět