„Jsi mojí ženou. Jsi mým majetkem, můžu tě kdykoli ztrestat. I zabít“

Autor: Olga Ryantová | Publikováno: 9.9.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Muslimka

O vraždách ze cti se v Čechách příliš nemluví. Důvody jsou hlavně dva. Jedním z nich je ten, že obsah uvedeného výrazu je s naší zeměpisnou šířkou poněkud nekompatibilní. Druhým důvodem je, že tureckých a arabských přistěhovalců je u nás zatím jen něco kolem 10 tisíc.

Jsou poměrně snadno kontrolovatelní tajnými službami a ministerstvem vnitra a jejich případné manželky, české konvertitky, dostatečně disciplinované. Dobrovolně pohřbily možnost svobodně se rozhodovat (např. opouštět dům bez zahalení a svolení manžela) a přijaly roli indikátoru manželovi cti. Nyní ale stačí, aby začaly pomýšlet na rozvod nebo si našly přítele ne-muslima, a hodnota rodinného „ph“ se rychle změní. V závislosti na konzervativním prostředí rodiny se lakmusový papírek zbarví a po přiložení na barevnou stupnici lze snadno odečíst výsledek vymezený krajními hodnotami „svoboda-vražda“. Pro mě jako ženu je tato volba poněkud neuchopitelná. Představa, že jsem v majetku svého muže, jež má zmocnění od Alláha vychovávat a trestat mě (vis snímek zavražděného van Gogha – Submission), je mi vlastní asi tak jako dýchat čistý CO2 a snídat olovo.

O vraždách ze cti se nemluví často ani v Německu. Důvody jsou také hlavně dva. Jedním z nich je ten, že zde žije až příliš mnoho muslimů (podle statistiky 3,2 milionů a podle odhadů MV kolem 10 mil.). Na kritiku domácích reagují podrážděně. Jakékoliv výtky programově odsuzují jako projevy diskriminace, rasizmu a xenofobie. Vyhrožují a zastrašují, vymezují si vlastní právní prostor a západní společnost ustupuje a ustupuje…

Obecně lze na těchto reakcích vidět bezbřehou netoleranci a sebejistotu islámského světa vůči všemu, co se od islámu liší včetně hodnot, které činí z obyvatel Západu civilizovanou společnost. Představte si, že by pan doktor Uzel musel čelit útokům radikálních pedofilů, kteří odmítají přijmout kritiku o společenské nebezpečnosti svého chování nebo, že by se Dr. Plzák obával atentátů podvedených manželů, kteří se nevyrovnají s vysvětlením, že lidé jsou ve svém rozhodování, alespoň co se týká výběru partnera, svobodní.

Druhým důvodem proč se o vraždách ze cti v Německu mluví jen velmi neochotně, je dlouhodobá proislámská politika Schrödrovy SPD a jeho koaličních partnerů. Ať jsou muslimové jací jsou, milion voličských hlasů nelze přece jen nechat bez povšimnutí. Přesto je v Německu pár neohrožených dam a gentlemanů, kteří hájí oběti islámských tradic. Z nepříliš širokého spektra vyberme alespoň čtyři jména: Serap Cileli, Seyran Ates, Necla Kelek, Hans- Peter Raddatz.

Serap Cileli byla na začátku minulého týdne vyznamenána nejvyšším státním vyznamenáním - Řádem za zásluhy Spolkové Republiky Německo. Ocenění souviselo s její dosavadní několikaletou činností v oblasti prevence. Bojuje hlavně proti vraždám ze cti, donuceným sňatkům, dětským manželstvím, importování nevěst.

Německá advokátka Seyran Atesovou přežila útok islámského radikála. Její rodina se nemohla smířit se skutečností, že se Seyran rozhodla žít svým vlastním životem. Příbuzní najali vraha, který měl očistit pošpiněnou čest rodiny. Mnohokrát veřejně kritizovala nošení šátků a omezenou svobodu islámských žen na Západě.

Vraždy ze cti, o kterých píše také známá německá socioložka Necla Kelek v knize „Die fremde Braut“ a která na podzim minulého roku rozvířila hladinu politické korektnosti a lidské nevšímavosti, se díky přistěhovalcům z Turecka a arabských zemí staly po padesáti letech multikulturní otevřenosti a bezmezné tolerance evropských politiků realitou ve většině evropských zemí. Počet takto zavražděných lze jen odhadovat. Evropské trestní právo tuto kategorii oficiálně nerozlišuje. Ve zprávě organizace UNO zahrnující celosvětovou statistiku se dočtete o 5 000 vraždách ze cti za rok. V německém tisku se objevila informace o více než 45 vraždách od roku 1997 v SRN. Naproti tomu podle organizace Papatya, která poskytuje poradenství a úkryt ženám prchajícím před trestem svých mužských příbuzných, však zemře v Německu ročně asi 40 mladých žen.

Hans-Peter Raddatz, viz článek na euRABIA.cz, orientalista a ekonom, dopisovatel denníku Die Welt a častý host rozhlasových a televizních diskusí o islámu říká, že toto číslo je 70-100 za rok. 21letá Hatun Sürücü, 20letá Gönül Karabey a dále jména Melek, Meryem, Semra, která se objevila v německých médiích v souvislosti s vyřizováním účtů podle islámského receptu, jsou jen střípky v truchlivé mozaice. Viz také další text na euRABIA.cz.

Čísla mohou být šokující. Mnohem varovnějším signálem je spíše fakt, že islámská tradice přežila na Západě v zakonzervované podobě a odolala příkladům majoritní společnosti a zákonům platným v dané zemi. Během padesáti let stačila v západních státech, které řešily hospodářskou prosperitu pozvánkou ekonomických přistěhovalců z islámských zemí, vybujet neprodyšná struktura paralelní islámské společnosti.

Netolerance je výrazným charakterovým rysem islámu i tradic které se sním snoubí. S tím by měli počítat především politici. Vstoupí-li totiž například muslimské Turecko do EU, potom bye, bye, evropské hodnoty!

6087 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Dnes je NATO paktem, který svou agresivní politikou, prosazovanou zejména americkými prezidenty, destabilizoval v podstatě celý světPutin dal příklad: jak se může Německo a Evropa stát finančně svrchovanými za pomoci zlata. Co má Putin společného s de Gaullem?

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Mediální odborník, jehož ČT nikdy nepozve do přenosu, polknul a pak se hluboce zamyslel: Hahaha, Háma? Pawlowská? Gondíková? No, však si to přečtěteŠéf Čapího hnízda: Ta kauza se nás dotkla zásadně. Čapí Hnízdo ale není žádný problém, a už vůbec ne premiéra Babiše
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění