Pomineme-li skutečnost, že, zřejmě z mladické nerozvážnosti, sám v letech 1991 až 1994 pomáhal onu dnes vedoucí vládní prohnilou modrou partaj vybudovat, je s podivem, že člověk tak vysokého vzdělání, všeobecného přehledu a překypující inteligence přehlédl několik jemných detailů popisovaných skutečností.

Zastupitel z Hostivic plane spravedlivým, téměř disidentským, rozhořčením nad osudy totalitní mašinérií perzekuovaných umělců, kteří za projevení svého názoru formou tykadýlek či panáčků na semaforech musí okusit útrapy nelidského žaláře. Navíc vyzdvihuje skutečnost, že jednoho z nich poslala na kriminální cestu přímo manželka zákulisní hybné páky dotčené ODS. Jak podlé, jak nepochopitelné pro člověka vysokých mravních zásad jako je MUDr. David Rath, pro jeho současnou politickou stranu i celou její voličskou základnu!

To však ještě není konec písemného hněvu rozčileného blogera. V další části svého článku odvážně kritizuje “nesmělou” činnost státních represivních orgánů v případech vandalismu či exekutorské zlodějiny. Za posprejovaný dům nic, za ukradnutý dům nic, za tykadla či panáky rozdává Langerová kriminály a plešatý manžel Langer jí k tomu určitě navádí!

A co teprve zelení bojovníci za stromy pro kůrovce na Šumavě. Nebo ta hysterie s korupcí! To je prostě plíživý nástup totality. Pan doktor se však nebojí. Zatíná pomyslnou pěst, pomalu vztyčuje ukazováček a ukazuje směrem k Nečasově bandě! Nezodpovědná média mu však nechtějí pomoci. Nemobilizují ke svrhnutí pravicové totality! Když přítel Jirka Paroubek nechal zmlátit rozpustilé technaře, to bylo keců. A dneska? Totalitní pravicová hydra perzekuuje obyvatelstvo a nic. Pan poslanec je udiven a konsternován.

Rád bych Davidu Rathovi vzkázal: Ne každý je kretén bez mozku, který vám sežere umě poskládané demagogické zvratky. Celým vaším politickým životem se jako červená niť táhne pachuť populismu, stokráte opakovaných lží, kariérismu, klientelismu, korupčních kauz, které dle našich zákonů nelze prokázat a slovního buranství, kterým odhalujete svoji pravou postatu narcistického hochštaplera se slámou v botách. Přesto máte pocit, že to všechno je málo a můžete zde kázat o morálce a svobodě. Kde berete tu drzost?

Ano, ODS, která zažalovala volebního tykadláře a nechala vše dojít až k soudkyni Langerové je partou politických zoufalců opilých mocí odtržených od reálného světa. Stejně jako vy. Politik velkého formátu, nebo v našich malých českých podmínkách alespoň mizivého charakteru, by takovouto věc měl přejít s úsměvem. Těch 15 000,- Kč za zničené volební plakáty jim daňoví poplatníci vrátí přes korupční penězovod státních zakázek během vteřiny a soudný volební manažer partaje by raději neměl toto lejno rozmazávat a držeti se hesla o mlčení a zlatě.

Nicméně, oba vámi zmiňovaní “perzekuovaní umělci” měli na vybranou. Nebyli odsouzeni rovnou do kriminálu jako za bolševika, což se nám všem snažíte posunout majíce nás zřejmě za intelektuálně nesmělé čtenáře volebních plakátů vaší partaje. Patrně, jako slušný a pravdomluvný člověk, jste jen přehlédl, že tam nejdříve byla nezaplacená pokuta a v jednom případě též neodpracované hodiny veřejně prospěšných prací a odmítnutí trestu domácího vězení.

Zajímavé je též vaše pojednání o zákonech, které legitimizují loupeže soukromého majetku exekutorskou mafií. Zde jste, zase patrně jen omylem, přehlédl, kdo tyto protlačil parlamentem a kdo je uvedl v život. Nebyli to náhodou odborníci v oranžovém politickém dresu vaší sociálně demokratické partaje pro všechny obyčejné a sociálně slabé občany?

A odstavec o korupci? Všichni kradou? Topolánek nedávno napsal, že by měli pozavírat půlku národa. Vy jej takto ve svém článku trumfujete. Oba však mezi řádky potřebujete zřejmě národu sdělit, že v tom prostě jedou všichni co znáte, tak co? Volič musí pochopit, že je to prostě standard vašich společenských vrstev a lidé, kteří se na to snaží poukázat jsou jen závistiví okopávači kotníků, kteří beztak prokážou hovno! Však to máte s klukama dobře ošetřené, tak co ta hysterie, ne?

Celkové poselství vašeho článku tedy má být, že mezi občany je pomocí kriminalizace jejich názorů a hrozby ztráty soukromého majetku rozséván strach. Velmi správně, pane doktore! Viníte však z toho plíživě nastupující pravicovou totalitu. Zřejmě vám dělají potíže cizí termity, stejně jako vašemu elektorátu. Možná byste měl před dalším psaním na blog nastudovat význam alespoň několika základních pojmů: svoboda, pravda, pravicová politika, totalita, demokracie.

Možná potom už v dalším článku nezapomenete zmínit, že nejenom Nečasova vláda, ODS, TOP09, které zmateně nazýváte pravicí, ale i vy a vaši partajní soudruzi jsou strůjci současné společenské mravní krize, likvidace produktivních občanů i jejich práv a svobod. Můžete si u toho třeba pouštět píseň Karla Kryla. Pokud dokážete pochopit poselství jeho velmi nadčasového textu, možná pochopíte i tezi o chvílích, kdy by někteří lidé, bez špetky sebereflexe a svědomí, měli raději mlčet. Třeba ta pachuť ve vašich ústech alespoň malinko ustoupí.

Čtěte také: 

David Rath má problém

Rath se zhlédl v diktátorských vůdcích

 

Rath - katastrofa pro Středočeský kraj