Pozor na fanatické ekology! Straží bomby pod auta, ničí hroby, ničí naše životy

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 6.9.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Ekologičtí aktivisté, ekologisté a fanatičtí ochránci zvířat škodí našemu zdraví, ničí naše životy. Naposledy se o tom přesvědčila Velká Británie, leč případ je celkem symptomatický též pro českomoravskou kotlinu.

Pokusní králíci, sloužící klinickým experimentům, se nemohou pochlubit radostným curriculem vitae, toť jest všeobecně známo. Někteří britští aktivisté se s tím nedokázali vyrovnat a za kanálem La Manche spustili kampaň proti rodinné firmě David Hall & Partners, která tato nebohá zvířata produkovala. Ano, produkovala! Vysvětlení níže.

Jak uvádí chovatelova rodina, ekologisté v rámci kampaně dokonce znesvětili hroby Hallových příbuzných. Opravdové zvěrstvo!

Hall nakonec usoudil, že bude lépe, když svoji farmu uzavře. Není to však jediný podobný případ z poslední doby. Na jaře letošního roku fanatičtí ekologisté zase vyhodili do povětří vůz brokera, zaměstnance finanční skupiny Canaccord Capital. Ten se provinil pouze tím, že obchodoval s akciemi biotechnologické společnosti Phytopharm, jež své výrobky testuje na zvířatech. No a v roce 2002 společnost Huntington Life Science Group usoudila, že bude lépe, přestane-li obchodovat své akcie na londýnské burze a přestěhuje-li se s nimi na burzu newyorskou. Důvod? Nepřetržité ataky neurvalých „milovníků zvířat“.

Británie je jednou z vůdčích sil globálního farmaceutického a biotechnologického průmyslu. Léky, jež jsou zde vyvíjeny, pomáhají léčit, či alespoň zmírňovat utrpení, miliónům lidí na celém světě. Současné sílící útoky aktivistů začínají odrazovat investory, jež se raději poohlíží po jiných, méně „zkompromitovaných“ odvětvích.

Testování neznámých látek na zvířatech je citlivým tématem. Současné zákony neumožňují přijít na trh s medikamentem, jenž by před tím nebyl testován na zvířatech. Na zvířatech, která byla vyprodukována speciálně k tomuto účelu. Jinak by se nejspíše nikdy nenarodila! Společenský konsensus je navzdory sílícím tlakům ekologistické lobby – ať už konvenční, či nekonvenční – stále na straně člověka. Lidský jedinec je – zatím – ve srovnání s účelové vyrobeným zvířetem stále důležitější. A to je dobře.

Jenže farmaceutický průmysl je velice náročný na investice. K rozjezdu výzkumu a vývoje jediného preparátu je potřeba velmi vysoký vstupní kapitál. Trvá mnoho let, než je vyvinut potenciálně vhodný produkt. Trvá mnoho dalších let, než je tento výrobek otestován na zvířatech a posléze na lidech. Ani potom není vyhráno, jak nedávno ukázal případ Vioxx. Celý koloběh stojí moře času, peněz i úsilí špičkových odborníků. Lékařů, chemiků i chovatelů pokusných králíků.

Přízeň investorů je přitom stěžejním faktorem. Investor však není hazardér, ani nebetyčný lidumil. Nebude investovat, stejně jako každý rozumný člověk, hrozí-li mu za to znesvěcení rodinné hrobky či nálož pod automobilem.

Ekologisté však svými animálními – zvířata prominou – ataky neuzurpují pouze Velkou Británii. Jejich aktivit nejsou ušetřeny ani jiné země. Během uplynulého týdne fanatičtí aktivisté pohrozili, že hodlají v rámci protestů poškodit vozy švýcarského farmaceutického koncernu Roche.

V České republice máme zase v živé paměti přivazování těchto fanatiků ke stromům šumavských hvozdů či jejich polehávání na asfaltkách před Temelínem. Pravda, jde o poněkud slabší odvar, Británie je však neblaze inspirativní ukázkou toho, kam až může vést nečinné přihlížení ke konání až příliš aktivistických ochránců zvířat.

O co tedy vlastně ekologistům jde? O ochranu zvířat, nebo o ukájení vlastních animálních pudů? Uvědomují si, že léky, jejichž výrobu takto hatí, jim i ostatním mnohou v budoucnu zlepšit zdravotní stav, zachránit či alespoň prodloužit život?

10358 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte seKdyž vidím, jak Fiala, Němcová, Kupka a spol. zreformovali ODS, tak se děsím, co by udělali jejich reformy za monstrum z Evropské unie, která už připomíná křížence mezi Šabatovou a Frankensteinem

Eurabia.cz

Britské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu Afričan ve Francií vyzýval k vraždění bělošských dětí a dostal jen pokutu

FreeGlobe.cz

Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomový

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“„Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění