Pozor na fanatické ekology! Straží bomby pod auta, ničí hroby, ničí naše životy

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 6.9.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Ekologičtí aktivisté, ekologisté a fanatičtí ochránci zvířat škodí našemu zdraví, ničí naše životy. Naposledy se o tom přesvědčila Velká Británie, leč případ je celkem symptomatický též pro českomoravskou kotlinu.

Pokusní králíci, sloužící klinickým experimentům, se nemohou pochlubit radostným curriculem vitae, toť jest všeobecně známo. Někteří britští aktivisté se s tím nedokázali vyrovnat a za kanálem La Manche spustili kampaň proti rodinné firmě David Hall & Partners, která tato nebohá zvířata produkovala. Ano, produkovala! Vysvětlení níže.

Jak uvádí chovatelova rodina, ekologisté v rámci kampaně dokonce znesvětili hroby Hallových příbuzných. Opravdové zvěrstvo!

Hall nakonec usoudil, že bude lépe, když svoji farmu uzavře. Není to však jediný podobný případ z poslední doby. Na jaře letošního roku fanatičtí ekologisté zase vyhodili do povětří vůz brokera, zaměstnance finanční skupiny Canaccord Capital. Ten se provinil pouze tím, že obchodoval s akciemi biotechnologické společnosti Phytopharm, jež své výrobky testuje na zvířatech. No a v roce 2002 společnost Huntington Life Science Group usoudila, že bude lépe, přestane-li obchodovat své akcie na londýnské burze a přestěhuje-li se s nimi na burzu newyorskou. Důvod? Nepřetržité ataky neurvalých „milovníků zvířat“.

Británie je jednou z vůdčích sil globálního farmaceutického a biotechnologického průmyslu. Léky, jež jsou zde vyvíjeny, pomáhají léčit, či alespoň zmírňovat utrpení, miliónům lidí na celém světě. Současné sílící útoky aktivistů začínají odrazovat investory, jež se raději poohlíží po jiných, méně „zkompromitovaných“ odvětvích.

Testování neznámých látek na zvířatech je citlivým tématem. Současné zákony neumožňují přijít na trh s medikamentem, jenž by před tím nebyl testován na zvířatech. Na zvířatech, která byla vyprodukována speciálně k tomuto účelu. Jinak by se nejspíše nikdy nenarodila! Společenský konsensus je navzdory sílícím tlakům ekologistické lobby – ať už konvenční, či nekonvenční – stále na straně člověka. Lidský jedinec je – zatím – ve srovnání s účelové vyrobeným zvířetem stále důležitější. A to je dobře.

Jenže farmaceutický průmysl je velice náročný na investice. K rozjezdu výzkumu a vývoje jediného preparátu je potřeba velmi vysoký vstupní kapitál. Trvá mnoho let, než je vyvinut potenciálně vhodný produkt. Trvá mnoho dalších let, než je tento výrobek otestován na zvířatech a posléze na lidech. Ani potom není vyhráno, jak nedávno ukázal případ Vioxx. Celý koloběh stojí moře času, peněz i úsilí špičkových odborníků. Lékařů, chemiků i chovatelů pokusných králíků.

Přízeň investorů je přitom stěžejním faktorem. Investor však není hazardér, ani nebetyčný lidumil. Nebude investovat, stejně jako každý rozumný člověk, hrozí-li mu za to znesvěcení rodinné hrobky či nálož pod automobilem.

Ekologisté však svými animálními – zvířata prominou – ataky neuzurpují pouze Velkou Británii. Jejich aktivit nejsou ušetřeny ani jiné země. Během uplynulého týdne fanatičtí aktivisté pohrozili, že hodlají v rámci protestů poškodit vozy švýcarského farmaceutického koncernu Roche.

V České republice máme zase v živé paměti přivazování těchto fanatiků ke stromům šumavských hvozdů či jejich polehávání na asfaltkách před Temelínem. Pravda, jde o poněkud slabší odvar, Británie je však neblaze inspirativní ukázkou toho, kam až může vést nečinné přihlížení ke konání až příliš aktivistických ochránců zvířat.

O co tedy vlastně ekologistům jde? O ochranu zvířat, nebo o ukájení vlastních animálních pudů? Uvědomují si, že léky, jejichž výrobu takto hatí, jim i ostatním mnohou v budoucnu zlepšit zdravotní stav, zachránit či alespoň prodloužit život?

11019 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

„Kojící člověk“ je nový genderově inkluzivní výraz místo "matka" v britských nemocnicíchZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněží

Eurabia.cz

Astra Zeneca: 29-letá Rakušanka po mrtviciTřetí nejsilnější strana Německa požaduje vystoupení z EU

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Zrovna chteˇli lodˇ na 500 migrantu°! Ita´lie sˇla´pla na neziskovku: Pocˇi´tacˇe, telefony, zabavenoPocheho poprava, pohřeb i kremace. Po konci Petříčka se v ČSSD rozpovídali o posledních dnech
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění