Pozor na fanatické ekology! Straží bomby pod auta, ničí hroby, ničí naše životy

Autor: Zuzana Štefánková | Publikováno: 6.9.2005 | Rubrika: Zamyšlení

Ekologičtí aktivisté, ekologisté a fanatičtí ochránci zvířat škodí našemu zdraví, ničí naše životy. Naposledy se o tom přesvědčila Velká Británie, leč případ je celkem symptomatický též pro českomoravskou kotlinu.

Pokusní králíci, sloužící klinickým experimentům, se nemohou pochlubit radostným curriculem vitae, toť jest všeobecně známo. Někteří britští aktivisté se s tím nedokázali vyrovnat a za kanálem La Manche spustili kampaň proti rodinné firmě David Hall & Partners, která tato nebohá zvířata produkovala. Ano, produkovala! Vysvětlení níže.

Jak uvádí chovatelova rodina, ekologisté v rámci kampaně dokonce znesvětili hroby Hallových příbuzných. Opravdové zvěrstvo!

Hall nakonec usoudil, že bude lépe, když svoji farmu uzavře. Není to však jediný podobný případ z poslední doby. Na jaře letošního roku fanatičtí ekologisté zase vyhodili do povětří vůz brokera, zaměstnance finanční skupiny Canaccord Capital. Ten se provinil pouze tím, že obchodoval s akciemi biotechnologické společnosti Phytopharm, jež své výrobky testuje na zvířatech. No a v roce 2002 společnost Huntington Life Science Group usoudila, že bude lépe, přestane-li obchodovat své akcie na londýnské burze a přestěhuje-li se s nimi na burzu newyorskou. Důvod? Nepřetržité ataky neurvalých „milovníků zvířat“.

Británie je jednou z vůdčích sil globálního farmaceutického a biotechnologického průmyslu. Léky, jež jsou zde vyvíjeny, pomáhají léčit, či alespoň zmírňovat utrpení, miliónům lidí na celém světě. Současné sílící útoky aktivistů začínají odrazovat investory, jež se raději poohlíží po jiných, méně „zkompromitovaných“ odvětvích.

Testování neznámých látek na zvířatech je citlivým tématem. Současné zákony neumožňují přijít na trh s medikamentem, jenž by před tím nebyl testován na zvířatech. Na zvířatech, která byla vyprodukována speciálně k tomuto účelu. Jinak by se nejspíše nikdy nenarodila! Společenský konsensus je navzdory sílícím tlakům ekologistické lobby – ať už konvenční, či nekonvenční – stále na straně člověka. Lidský jedinec je – zatím – ve srovnání s účelové vyrobeným zvířetem stále důležitější. A to je dobře.

Jenže farmaceutický průmysl je velice náročný na investice. K rozjezdu výzkumu a vývoje jediného preparátu je potřeba velmi vysoký vstupní kapitál. Trvá mnoho let, než je vyvinut potenciálně vhodný produkt. Trvá mnoho dalších let, než je tento výrobek otestován na zvířatech a posléze na lidech. Ani potom není vyhráno, jak nedávno ukázal případ Vioxx. Celý koloběh stojí moře času, peněz i úsilí špičkových odborníků. Lékařů, chemiků i chovatelů pokusných králíků.

Přízeň investorů je přitom stěžejním faktorem. Investor však není hazardér, ani nebetyčný lidumil. Nebude investovat, stejně jako každý rozumný člověk, hrozí-li mu za to znesvěcení rodinné hrobky či nálož pod automobilem.

Ekologisté však svými animálními – zvířata prominou – ataky neuzurpují pouze Velkou Británii. Jejich aktivit nejsou ušetřeny ani jiné země. Během uplynulého týdne fanatičtí aktivisté pohrozili, že hodlají v rámci protestů poškodit vozy švýcarského farmaceutického koncernu Roche.

V České republice máme zase v živé paměti přivazování těchto fanatiků ke stromům šumavských hvozdů či jejich polehávání na asfaltkách před Temelínem. Pravda, jde o poněkud slabší odvar, Británie je však neblaze inspirativní ukázkou toho, kam až může vést nečinné přihlížení ke konání až příliš aktivistických ochránců zvířat.

O co tedy vlastně ekologistům jde? O ochranu zvířat, nebo o ukájení vlastních animálních pudů? Uvědomují si, že léky, jejichž výrobu takto hatí, jim i ostatním mnohou v budoucnu zlepšit zdravotní stav, zachránit či alespoň prodloužit život?

10490 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění