VyVolení: Psychopatka Regina vráží dýku do zad TV Nova, ničí český BayWatch!

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 4.9.2005 | Rubrika: HotNews
Nova

VyVolení mění český televizní trh! Nova i po týdnu od premiérového uvedení Big Brothera dýchá Primě pouze na záda. Taková situace dosud nikdy v historii nenastala. Důvody? Vezměme to hezky popořadě, od Vladimíra Železného k Regině Holáskové.

Železný v devadesátých letech vytvořil mocnou značku „Nova“. Lid si na tento „brand“ tak navykl, že i když u konkurence běžel srovnatelný nebo dokonce jeho preferencím nepatrně lépe vyhovující pořad, nepřepnul a zůstal věren magii Novy.

Zajímavé je, že veleúspěšnou značku Nova přitom vytvořil z dnešního pohledu poměrně seriózní program. Žádné bezduché jihoamerické novely – ty přišly až na přelomu tisíciletí –, žádné komunistické seriály – Majora Zemana uvedla poprvé po Listopadu Česká televize –, žádné reality show. Nova prostě vytěžila maximum z toho, že byla opravdu nová, že měla drajv a šťávu. Těžkopádnému českoteleviznímu molochovi ujel vlak, Premiéra, později Prima, drandila tehdy nejlépe na slepé koleji.

Nova nového tisíciletí však není již tou Novou z devadesátých let. Někdejší šmrnc, nápaditost a neotřelost jsou ubíjeny zapadáváním do kostrbatých schémat a klišé. Jede se ve stále stejných kolejích, magický brand „Nova“ vyhasíná. Absence čuchu Vladimíra Železného na schopné a vysoce nápadité talenty je znát.

Souboj mezi reality show je toho zřetelným důkazem. Zatímco nováčtí soutěžící jsou z většiny umělé typy, Novou prezentované jako čeští hrdinové Pobřežní hlídky, Prima sází na uvěřitelné lidi z davu. Navíc primáčtí náhončí lépe vybrali jednotlivé typy – každý soutěžící je jiný, většina z nich je svého druhu extrémem. Jasně, i v Big Brotherovi časem dojde k extatickým výlevům, jenže i to, že ve VyVolených k nim došlo takhle brzy, je znakem znamenitého výběru účastníků. Aby toho nebylo málo, Prima hodila za hlavu nákladnou vizuální show, drahého Mareše, a díky levným kulisám a levné Pergnerové – moderátoři na odvykací kúře opravdu nejsou drazí – ještě navyšuje své marže. A Nova se topí!

A nejvíce ji topí psychopatka Regina Holásková, geniální tah Primy, horká adeptka na celkové vítězství ve VyVolených. Český národ si totiž libuje v překvapivých, outsiderských hrdinech. Vždyť Největšího Čecha by vyhrál – nebýt sucharského storna České televize – kdo jiný než Jára Cimrman!

Bláznivá Regina vráží dýku do zad TV Nova. Dokud bude mezi VyVolenými, BigBrother má co dělat. Šílenější a paradoxnější bytost se v útrobách vily Velkého bratra prostě nenalézá.

8400 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění