VyVolení: Psychopatka Regina vráží dýku do zad TV Nova, ničí český BayWatch!

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 4.9.2005 | Rubrika: HotNews
Nova

VyVolení mění český televizní trh! Nova i po týdnu od premiérového uvedení Big Brothera dýchá Primě pouze na záda. Taková situace dosud nikdy v historii nenastala. Důvody? Vezměme to hezky popořadě, od Vladimíra Železného k Regině Holáskové.

Železný v devadesátých letech vytvořil mocnou značku „Nova“. Lid si na tento „brand“ tak navykl, že i když u konkurence běžel srovnatelný nebo dokonce jeho preferencím nepatrně lépe vyhovující pořad, nepřepnul a zůstal věren magii Novy.

Zajímavé je, že veleúspěšnou značku Nova přitom vytvořil z dnešního pohledu poměrně seriózní program. Žádné bezduché jihoamerické novely – ty přišly až na přelomu tisíciletí –, žádné komunistické seriály – Majora Zemana uvedla poprvé po Listopadu Česká televize –, žádné reality show. Nova prostě vytěžila maximum z toho, že byla opravdu nová, že měla drajv a šťávu. Těžkopádnému českoteleviznímu molochovi ujel vlak, Premiéra, později Prima, drandila tehdy nejlépe na slepé koleji.

Nova nového tisíciletí však není již tou Novou z devadesátých let. Někdejší šmrnc, nápaditost a neotřelost jsou ubíjeny zapadáváním do kostrbatých schémat a klišé. Jede se ve stále stejných kolejích, magický brand „Nova“ vyhasíná. Absence čuchu Vladimíra Železného na schopné a vysoce nápadité talenty je znát.

Souboj mezi reality show je toho zřetelným důkazem. Zatímco nováčtí soutěžící jsou z většiny umělé typy, Novou prezentované jako čeští hrdinové Pobřežní hlídky, Prima sází na uvěřitelné lidi z davu. Navíc primáčtí náhončí lépe vybrali jednotlivé typy – každý soutěžící je jiný, většina z nich je svého druhu extrémem. Jasně, i v Big Brotherovi časem dojde k extatickým výlevům, jenže i to, že ve VyVolených k nim došlo takhle brzy, je znakem znamenitého výběru účastníků. Aby toho nebylo málo, Prima hodila za hlavu nákladnou vizuální show, drahého Mareše, a díky levným kulisám a levné Pergnerové – moderátoři na odvykací kúře opravdu nejsou drazí – ještě navyšuje své marže. A Nova se topí!

A nejvíce ji topí psychopatka Regina Holásková, geniální tah Primy, horká adeptka na celkové vítězství ve VyVolených. Český národ si totiž libuje v překvapivých, outsiderských hrdinech. Vždyť Největšího Čecha by vyhrál – nebýt sucharského storna České televize – kdo jiný než Jára Cimrman!

Bláznivá Regina vráží dýku do zad TV Nova. Dokud bude mezi VyVolenými, BigBrother má co dělat. Šílenější a paradoxnější bytost se v útrobách vily Velkého bratra prostě nenalézá.

8256 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Africký imigrant chtěl upálit děti v autobuse. Podívejte se na videoMultikulturní obohacení v Praze na náplavce. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Další prů*er Vondráčka? Přišel s ním Kalousek. Prý je to ostuda„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění