Většina z nás má v hlavě jisté předsudky. Co se týká národnostních menšin, tak to platí dvojnásob. Samozřejmě, že nás k tomu často vede i styk s realitou. A tak Vietnamec se nám spojí s večerkou, Ukrajince hodíme na stavbu a Roma zařadíme do rozpadlého domu, kde celé dny přispívá k tomu, aby byl ještě více rozpadlý. Ale budoucnost bude vypadat jinak.

Policie nabírá do svých řad nové uchazeče a to hlavně z národnostních menšin. A tak nás v budoucnu může čekat to, že z policejního auta vystoupí Rom, Vietnamec a Ukrajinec a to rovnou z přední části vozu a ne ze zadní, jak jsme do teď zvyklí. Na jednu stranu to určitě podporuji, znají se mezi sebou a tak znají své triky, vědí kde udělat šťáru, vědí na co se zaměřit a na koho konkrétně. Navíc vylepší veřejný obraz své menšině v očích většinové společnosti. Ale…

… nebudou ty klady vlastně i zápory? Všechno to jsou většinou uzavřené společnosti a skoro každý se zná s tím dalším a jsou tam velice dobré vazby, někdy i rodinné. Dokáží tedy jít proti svým anebo bude toto "komando" zaměřeno právě na většinu?

No, rád se podívám, jak se tento projekt povede, ale na rovinu říkám, že jestli mě na silnici zadrží Rom na rutinní prohlídku auta a řekne: "Řidičák, ty bílá svině.", tak začnu mít o tomto projektu pochyby…

Pozn. redakce ePortál - Zdá se, že tu máme další příklad zhoubné pozitivní diskriminace. Brzy nás nejspíš čekají přímo kvóty týkající se povinného zastoupení národnostních menšin v řadách policie, lékařů, učitelů, politiků atd.

Čtěte také:

Jak fašizující extrémisté lynčují utiskované Rómy

Tak Romové prý nemají co ztratit, jen své okovy (!), říká Jiří Pehe

Když útočí Romové, vždy je to rasistické jen „údajně“