„Klima současné společnosti přeje marxistickým myšlenkám gender studies. Dámská kupé jsou důsledkem těchto škodlivých trendů“, říká předseda Unie otců Valentin Papazian v rozhovoru pro ePortál.

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 17.2.2012 | Rubrika: Rozhovor
Gender

České dráhy zavádějí kupé určená výhradně pro dámskou část cestujících. Konkurent Radim Jančura se tomuto nápadu směje, Unie otců podala na ČD trestní oznámení z důvodu segregace a diskriminace osob mužského pohlaví. A právě s předsedou tohoto občanského sdružení s Ing. Valentinem Papazianem jsme si povídali nejenom o segregačním účinku zřízení dámských kupé, ale také o nebezpečí plynoucího z gender studies a složité situaci otců, kteří se chtějí domoci svých rodičovských práv před českou justicí.

 

Myslíte si, že po nepříliš pozitivních zkušenostech se soudy v roli otců, máte šanci s tímto trestním oznámením uspět?

Tady nejde o náš úspěch jako úspěch Unie otců – Otcové za práva dítěte (jak se občanské sdružení nazývá celým jménem, pozn. redakce) . Vždyť soudy tu jednají diskriminačně. My se musíme jako otcové doprošovat o každou hodinu s vlastními dětmi! Impulzem k podání trestního oznámení byla snaha poukázat na to, že je tady něco v nepořádku. V našem právním řádu přeci existuje jistý paragraf, který diskriminaci a segregaci zapovídá. My jsme tento paragraf trestního zákona nevymysleli ani do trestního zákona neprotlačili. Domníváme se, že tu došlo k porušení zákona. O tom rozhodují OČTŘ. Četné diskuze na internetu ukazují, že tato problematika zajímá čím dál tím větší část společnosti. Mnoho lidí se ptá a zamýšlí. To je na celé věci nedůležitjěší a toho jsme také chtěli docílit.

 

Také jsem si pročítal některé diskuze, ale přišlo mi, že mnoho diskutérů celý případ nejspíš nepochopilo. Podivují se, proč se celá věc takto zveličuje a dokonce se kvůli tomu podává trestní oznámení...

Jak už jsem nastínil v předchozí odpovědi, nám nejde o žádné omluvy či potrestání Českých drah. V tomto případě ani nejde o naše občanské sdružení. Jde nám o změnu celospolečenského klimatu. A s tím souvisí změna současné praxe justice i sociálně právní ochrany dětí. Zavedením ryze dámského kupé se vlastně říká, že mužská část populace je nějakým způsobem nebezpečná a je nutné ji proto oddělit od zdravého jádra společnosti, tedy její ženské části. To je už z pozice našeho právního řádu nepřípustné. Právě to by měli tito diskutující pochopit. Měli by si přečíst a zamyslet se nad zněním paragrafu 402, diskriminace skupin lidí.

 

Pokud by např. České dráhy zřídily kupé pouze pro „bílou“ část cestujících, protestovaly by proti tak zřejmé rasové segregaci veškeré organizace doma i v zahraničí. Tuto, poněkud skrytější formu segregace, však nikdo příliš nevnímá. Nezdá se Vám?

Ano, to jste pojmenoval zcela přesně. Kdyby se tak stalo, okamžitě by přišly z Bruselu stížnosti a následné hrozby vysokých pokut a izolace celé České republiky. Když se ale jedná „jen“ o segregaci mužské části populaci a ne např. o Romy, není to problém. Společnost to vnímá prostě tak, že je to v pořádku. Zrovna pár minut před naším rozhovorem jsem vložil do jedné z diskuze velmi krátký příspěvek, který zněl „bez žen nám bude smutno“. Naše aktivity nejsou v žádném případě zaměřeny proti ženám, ale proti segragaci a diskriminaci mužů.

 

Nepřipomínají Vám také tyto první nesmělé krůčky ke konečné segregaci něco z historie 20. století?

Nejspíš máte na mysly paralelu s židy a situaci v Německu 30. let minulého století. I tam vše začalo tak nějak potichu a poměrně nenápadně. Zpočátku to tehdejší společnost rovněž nevnímala jako něco škodlivého a nebezpečného. Když si to někteří začínali uvědomovat, bylo již pozdě. Všichni dnes víme, kam to nakonec vedlo.

 

Kde se ale tento nebezpečný trend bere na počátku 21. století?

Klima současné společnosti bohužel velmi svědčí sociálnímu inženýrství a marxistickým myšlenkám gender studies. V prvé řadě zde musí existovat jakási společensá objednávka. České dráhy „jedou“ na vlně, která je ve společnosti přítomná. Tedy, víc se zavděčovat ženám je „korektní“ a přináší příznivou reakci lidí.

 

Není nakonec poslední kontroverzní krok ČD přeci jen veden spíš bezradností v konkurečním boji s Jančurovým RegioJetem než genderovými a segregačních úmysly?

České dráhy mají mnoho finančích problémů a vstup konkurence na železniční trh jim jistě situaci neulehčil. Bezpochyby má bezradnost marketérů ČD na celé věci svůj podíl. Kdyby však přišli s s kupé pro muže, tak by se všichni pozastavovali nad tím, jaká je to nehorážnost. Kdežto dámské kupé nevadí. To je nezpochybynitelný fakt. Nicméně, já neznám všechny motivy, které ČD ke zřízení dámských kupé vedly. To byste se musel zeptat přímo jich.

 

 

Když už jste zmiňoval v předešlé odpovědi gender studies...Právě i nezisková organizace Gender studies se staví ke zřizování dámských kupé spíš rezervovaně...

Jsem rád, jestliže Gender Studie mají v této věci rozumný názor. My se snažíme být objektivní. Hledáme to, co je pravda, to co je spravedlivé a je jedno, jestli to říká muž nebo žena. Nejsme žádná militantní organiazce bojující proti ženskému pohlaví, jak se často děje v opačném gardu u genderových uskupení. Jsme proti diskriminaci i dětí i mužůi žen.

 

Zřizování dámských kupé může mít ale i čistě alibistickou rovinu. České dráhy tak mohou na případné skutečné stížnosti cestujících ženského pohlaví tvrdit, že si měla stěžovatelka sednout do dámského kupé a nic by se jí nestalo.

O tomto pohledu na věc jsem příliš nepřemýšlel. Pokud by tomu tak ale bylo, byl by důvod podat trestní oznámení na ČD o to pádnější. Tím by totiž České dráhy přiznaly, že muže považuje již předem za agresory.

 

Pojďme se na závěr rozhovoru zmínit také o hlavním poslání Unie otců – otcové za práva dětí, což je ochrana rodičovských práv otců po rozvodu. Jaké jsou Vaše zkušenosti z poslední doby, mohl byste zmínit nějaký veřejně známý případ, kdy jsou ženy-matky českou justicí zvýhodňovány?

Předně mít tátu a mámu je právem dítěte. A tyto práva připomínáme a hájíme. Dlouhodobě naše zkušenosti s českou justicí nejsou dobré. Jako muži, otcové, jsme doskriminování v opatrovnických kauzách při svěřování dítěte do péče. Musíme pracně usilovat a bojovat za to, než si budou čeští otcové stran rodičovských práv rovni s českými matkami. Z poslední doby mě napadá exemplární případ, kdy jsou skutky ženy posuzovány jinak než skutky muže. Případ tzv. „vlčích dětí“ je jistě dobře znám i vašim čtenářům. Přestože nedošlo k žádnému závažnému týrání, ani dlouholetému zadržování dětí v izolaci, dostal otec těchto dětí 8 let natvrdo a matka jen podmínku. Rodičemi přitom jsou oba a rodičovskou zodpovědnost měli také oba. Zároveň je to opět příklad toho, že stát nedokáže nebo nechce pomoci rodičům lépe vychovávat vlastní děti. Stát opět ukázal, že dokáže trestat. Přitom tak vysoké tresty často nepadají ani v případech znásilnění či loupežných přepadení! Aby mi ale bylo správně rozuměno, nejde mi o to, aby matka dostala také 8 let vězení. Klíčové je opět to, aby byla rodičovská práva otce i matky posuzována rovnocenně a bez předsudků.

 

Na závěr bych si dovolil lehce zopakovat úvodní otázku a zeptal bych se na to, s jakým posouzením vašeho trestního oznámení soudem byste byl spokojen?

Já zase s dovolením lehce zopakuji to, co jsem Vám již řekl v samém úvodu našeho rozhovoru. Zdůrazňují, že nejde o spokojenost či nespokojenost mojí, potažmo Unie otců. My se domníváme, že případ dámských kupé má širší přesah a je nutné o něm veřejně hovořit. To se podle signálů z internetových diskuzí a konec konců i po Vaší touze udělat s naším občanským sdružením rozhovor, očividně daří. Jestli to mohu takto říci, tak my jsme spokojeni již nyní. Debata se rozproudila a o to nám také šlo. Náš vzkaz je jasný – nebudeme nečinně přihlížet situaci, kdy jsme svědky segregačních tendencí a zakoušíme diskriminaci, příkoří, nespravedlnosti, křivdy. Tím trpí i naše děti a celá společnost a ani ženy v ní takto nemohou být spokojené. Z našeho pohledu tedy došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu. Pokud si z našeho vyjádření občanského postoje vezmou příklad i další lidé, bude naše spokojenost dvojnásobná.

 

Čtěte také:

GeM - program na zrušení mužské pohlavní identity

Další Kocábovina: Kvóty na ženy

Rovné příležitosti v pedagogické praxi?

Klíčová slova: feminismus  | diskriminace  | extremismus
67994 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

Eurabia.cz

Imigrantští sirotci ve vlaku okradli a znásilnili 50-letou dámuJourová: Jsem velmi frustrovaná z toho, co se děje v Polsku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá kartaTajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění