Pan Smetana byl žalován, souzen a odsouzen. K veřejným pracem. Pan Smetana se hrdě vzbouřil. Rozhodl se že veřejně pracovat nebude, pokutu což je další stupeň po veřejných pracech že nezaplatí a raději si půjde sednout do basy. Jako malý trucovitý synek. Nu což. Je to jeho rozhodnutí a asi si zažívá onu pověstnou čtvrthodinku mediální slávy. Takový novodobý disident s fixkou. Možná zakladatel čtvrtého odboje. Vsadím nos mezi očima, že pan Smetana za chvíli přestane všechny zajímat a výsledek jeho hrdého postoje bude, že si chvilku posedí, když už holt nechce zametat ulice.

Co mne zaujalo, je množství blogerských právních znalců, kteří se rozepsali na obranu povedeného čmárala a množství těch, co kladně hodnotí "hrdinský čin" uvedeného vzbouřence. Dokonce na jeho podporu založili FB stránku. Cosi to o nás vypovídá. Rozumím rozhořčení pana Smetany, rozhodně se mi také nelíbí současné politické klima. Abych ovšem vyjadřoval svoji nespokojenost tím, že půjdu a počmárám cizí majetek či to alespoň schvaloval mne ani ve snu nenapadne. Všechny tyto čmáraly mám interně zařazeny do kategorie "úchylní patlalové".

Protože je jedno, jestli čmárá na předvolební plakáty či znehodnocuje veřejný prostor idiotskými čmáranicemi( tagy), nálepkami, abstraktními obrazci a v neposlední řadě polepováním města plakáty na cizím majetku - sloupy, rozvodné skříně, domovní rozvodnice či cizí ploty.

A do této kategorie u mne patří i pan Smetana. A když nechce z trucu pracovat 100 hodin, tak ať si jde čmáral sednout. Hrdina.

A těch , co si myslí, že je to hrdina se ptám: až vám takový hrdina počmárá novou fasádu, taky tomu budete dávat karmu, nebo budete mít chuť mu přerazit pracky? Já to druhé!

 http://www.paulczynski.cz/

Čtěte také: