Nové rány pro ČSSD! Stíhá ji miliardový korupční skandál a sexuální výstřelky?

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 1.9.2005 | Rubrika: HotNews
Gross2

ČSSD hlásí další skandál na obzoru. Tentokráte může jít o pořádnou štiku, nikoli nějakou barrandovskou sardinku.

Média zatím tiše přešlapují na místě, ještě netroubí do útoku. Co tedy zatím víme? Počátkem týdne byl premiérem Paroubkem v tichosti odvolán Zdeněk Doležel, ředitel sekretariátu vlády, jenž nastoupil na počátku Grossova krátkého premiérování. Byl to Grossův člověk. Ví se oněm též, že v roce 2000 pravděpodobně zpronevěřil značnou sumu peněz, když pracoval ve vedení městského kulturního domu Jupiter ve Velkém Meziříčí. Proč byl pro Grosse tak cenný?

Paroubek mu dal okamžité sbohem poté, co shlédl videokazetu, na níž Doležel jedná s polským lobbistou Jackem Spyrou. Polák prý na videu hovoří o více než miliardovém úplatku při privatizaci Unipetrolu do rukou polského „molochu“ PKN Orlen.

Kde se tajemné videopásky vzaly? Ministerskému předsedovi je předala TV Nova. Jejich obsahem je materiál, natočený při schůzkách Spyra-Doležel v pražském hotelu Hoffmeister i na letišti v Ruzyni. Kromě korupčního chování se na pásce zevrubně probírají i nemanželské intimní vztahy některých funkcionářů ČSSD.

Případem korupce při prodeji Unipetrolu se již několik měsíců zabývá polská policejní prokuratura v Krakově, která mi k dispozici ještě jiné videonahrávky. Někteří polští novináři upřesňují i částku – prý se jednalo o úplatek ve výši 42 miliónů eur, neboli 1,2 miliardy korun.

„Česká vláda zařídila, aby v privatizaci získal firmu Unipetrol polský PKN Orlen. A prospěch z toho pak měl Agrofert,“ řekl včera Hospodářským novinám Tomáš Pitr, zastupující společnost Seta. Zařídila vše jen pro krásné oči Spyry, jenž celý kšeft dohadoval, nebo Babiše, šéfa Agrofertu?

Gross, Spyra, Babiš, Doležel – to jsou zřejmě černí koně celé kauzy. Blízká doba ukáže, zda jde jen o vyřizování účtu, či o skandál, jaký Česká republika ještě nezažila. Velké kauzy začínají nenápadně.

7231 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění