Nové rány pro ČSSD! Stíhá ji miliardový korupční skandál a sexuální výstřelky?

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 1.9.2005 | Rubrika: HotNews
Gross2

ČSSD hlásí další skandál na obzoru. Tentokráte může jít o pořádnou štiku, nikoli nějakou barrandovskou sardinku.

Média zatím tiše přešlapují na místě, ještě netroubí do útoku. Co tedy zatím víme? Počátkem týdne byl premiérem Paroubkem v tichosti odvolán Zdeněk Doležel, ředitel sekretariátu vlády, jenž nastoupil na počátku Grossova krátkého premiérování. Byl to Grossův člověk. Ví se oněm též, že v roce 2000 pravděpodobně zpronevěřil značnou sumu peněz, když pracoval ve vedení městského kulturního domu Jupiter ve Velkém Meziříčí. Proč byl pro Grosse tak cenný?

Paroubek mu dal okamžité sbohem poté, co shlédl videokazetu, na níž Doležel jedná s polským lobbistou Jackem Spyrou. Polák prý na videu hovoří o více než miliardovém úplatku při privatizaci Unipetrolu do rukou polského „molochu“ PKN Orlen.

Kde se tajemné videopásky vzaly? Ministerskému předsedovi je předala TV Nova. Jejich obsahem je materiál, natočený při schůzkách Spyra-Doležel v pražském hotelu Hoffmeister i na letišti v Ruzyni. Kromě korupčního chování se na pásce zevrubně probírají i nemanželské intimní vztahy některých funkcionářů ČSSD.

Případem korupce při prodeji Unipetrolu se již několik měsíců zabývá polská policejní prokuratura v Krakově, která mi k dispozici ještě jiné videonahrávky. Někteří polští novináři upřesňují i částku – prý se jednalo o úplatek ve výši 42 miliónů eur, neboli 1,2 miliardy korun.

„Česká vláda zařídila, aby v privatizaci získal firmu Unipetrol polský PKN Orlen. A prospěch z toho pak měl Agrofert,“ řekl včera Hospodářským novinám Tomáš Pitr, zastupující společnost Seta. Zařídila vše jen pro krásné oči Spyry, jenž celý kšeft dohadoval, nebo Babiše, šéfa Agrofertu?

Gross, Spyra, Babiš, Doležel – to jsou zřejmě černí koně celé kauzy. Blízká doba ukáže, zda jde jen o vyřizování účtu, či o skandál, jaký Česká republika ještě nezažila. Velké kauzy začínají nenápadně.

7911 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění