Dle jistého cikána z Přerova (říkejme mu Karel Inkognito) se schyluje k občanské válce. Mluví za to jeho zkušenost, o které vypověděl „Lidé nás nenávidí. Kamarád šel se svou přítelkyní do restaurace. Hned mezi dveřmi dostal přes hubu. Jen proto, že není bílej. Přitom nikomu nic neudělal…“. Tato teze může být velice sporná, avšak budeme panu K. věřit a zachováme presumpci neviny. Pan K. je situací v České Republice natolik zdrcen, že se chystá odejít do Velké Británie.

Pan K. říká, že „Je to země, která neposuzuje lidi podle barvy pleti, ale podle toho, jak se chovají. Žije tu vedle sebe spousta národů a nemají s tím problémy. Všichni mají stejnou šanci. U nás to tak není.“. Samozřejmě, protože v těchto zemích je nastaven jednotný řád pro všechny, který se také přísně vymáhá, soudní moc tu funguje pružně a státní monopol je schopen reagovat na potřeby občanů. Takto je mi sympatické Švýcarsko, kde tento řád funguje snad ještě na lepší úrovni a svým způsobem nutí občany pracovat, aby jim v případě nouze mohl pomoci – zde platí pravidlo „ten, kdo do sociálního systému nepřispěje tak, že alespoň pět let bude vykonávat souvislou pracovní činnost (bez delšího přerušení) má nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Pan K. nemá strach, „Když jsme se v padesátých letech přistěhovali sem z východního Slovenska, taky jsme neuměli česky. V jazyce bych problém neviděl“. Pan K. asi opomněl vzít v úvahu podobnost Češtiny a Slovenštiny, „Určitě tam existují školy, kde se ho můžeme naučit“ – to nepochybně, nicméně v Anglii není všechno zadarmo tak jako je tomu (doufám, že ne na dlouho) u nás.

Je až s podivem zarážející, že problémy, které tato znepokojení vyvolávají, se dějí na druhém konci republiky. Opravdu budeme asi národ tyranů… Doufám, že se panu K. povede stejně dobře v Anglii jako tady u nás, že dostane příspěvky na děti, podporu v nezaměstnanosti, že mu pro jeho manželku a pět dětí dají i byt, který mohou následně vybydlet, tak jako příslušníci jeho „rasy“(?).

Myslím, že by se pan K. i s jeho rodinou měli obrátit na své soukmenovce a začít konat, protože z celého článku mám dojem, že chyb se dopustili pouze příslušníci většinové populace (dokonce i Kocáb za nic nemůže! Co se asi děje na „jeho ministerstvu“ o 52 zaměstnancích, které si ročně řekne o 89 mil.?). Ano, konat, ale ne pláčem v médiích, nýbrž nastolením si pořádku sami mezi sebou. Jako první bych doporučoval najít si práci, že práce není, je až tak ne úplně pravda. Dále pak zrušit organizaci Romea v čele s černým knížetem p. Gorolem. Nebo se začít vlastními silami vypořádávat s opravdu nepřizpůsobivými – chcete autonomii, nuže dobrá, ale toto vše přináší zodpovědnost. Zcela precedentně se zde odráží chování většinové komunity při pohledu na celek (vliv nepřizpůsobivých cikánu na ty ochotné a slušné).

Budeme ochotni vás přijímat jako sobě rovné, bohužel tato době ještě zdaleka nenastala.

Čtěte také:

Cikáni s mačetami řádili v Novém Boru jako zvěř. Samková je brání. Kdy se přidá Kocáb?

„25 let jsem bydlel v domě plném cikánů. Respektovali mě, protože jsem se jich nebál.“, říká bývalý obyvatel domu v ostravské čtvrti Mariánské hory

Za bolševika jsem učil 5 let v karlínské škole plné cikánů. Měli se jak prasata v žitě. Holomek i Samková lžou!