Ptáme se, jak si vůbec můžete dovolit, pane Škromachu, někoho takto veřejně osočit? Dovolit si tohle v televizní debatě v Německu, tak Vás další den noviny doslova „sežerou“ a myslím, že nejen tam. U nás, jak se zdá, je to prý úsměvné.

Nevím, zda měl pan Škromach na škole dějepis. Jestli v něm dával pozor, nebo kolik mu toho o Goebbelsovi řekli, ale přirovnávat kohokoliv k nacistickému zločinci první třídy vyžaduje pádné důkazy a ty v debatě nepředložil.

Mluvíme zde o srovnání s člověkem, který má na svědomí smrt tisíců lidí, podílel se na přípravě prvního neomezeného pogromu a byl jedním z největších demagogů v historii lidstva vůbec. O člověku, který dokázal v jednom národě probudit nenávist vůči zbytku světa.

A místopředseda jedné z největších politických stran u nás si to řekne jen tak, dokonce se u toho zasměje. To už jsme klesli tak hluboko, že si naši politici budou říkat jmény nacistických pohlavárů? Že jim to dokonce připadá vtipné? Tento incident by neměl proběhnout médii bez odezvy a pan místopředseda Škromach by se měl zamyslet nad tím, co říká.

Obdivuji klidnou reakci pana ministra Drábka na tuto urážku, jiní politici v zahraničí by určitě tak shovívaví nebyli.

Čtěte také:

Zeman: Škromach není coura ani primitiv!

Joseph Goebbels: „Jsem socialista“

Paroubkova ČSSD: Jak utrpět epochální volební vítězství