Ať si to o prezidentský úřad rozdají Klausová a Němcová. Hlavně ne kreatury typu Švejnara, Rychetského nebo Fischera!

Autor: Jiří Kohoutek | Publikováno: 3.2.2012 | Rubrika: Politika
Svejnar Jan

Před pár týdny se tu objevil článek Dušana Streita, ve kterém autor vyjádřil přání, aby po Václavu Klausovi nastoupila do prezidentského úřadu jeho manželka Livie. Přiznám se, že mě do té doby toto jméno nenapadlo. Čím víc o tom ale přemýšlím, tím více se mi líbí. Začal jsem jméno Livie Klausové nahlas opakovat při debatách mezi svými přáteli a ohlas byl veskrze kladný. I v ryze pánské společnosti jsme se shodli, že tentokrát mají případní kandidáti ženského pohlaví opravdu co nabídnout.

Ke Klausové bych si dovedl představit jakou druhou kanidátku na prezidentský úřad Miroslavu Němcovou z ODS. Myslím, že jde o ženu ve správném věku, správných zásad a nezkaženého charakteru.

 

Nechci tu na Němcovou pět nějaké přehnané ódy, ale ze všech kandidátů mi právě Němcová nakonec vychází jako ideální. K současné pozici si vyšlapala cestičku od komunální politiky, nemá za sebou žádné korupční ani rodinné skandály. Když jsem ji viděl hovořit v jakémsi dokumentu, přišla mi jako normální žena, která si na nic nehraje.

 

Pokud se ji novináři na něco zeptají, nedává najevo přehnané emoce a její vyjádření mají hlavu a patu. Žádné osobní invektivy vůči politickím rivalům, ani spolustranníkům. Jestli se nepletu, tak před vstupem do politiky provozovala knihkupectví. To je sice jen malý detail, ale i to je mi jako knihomolovi sympatické. Ač je ročník 52, tak nikdy nebyla ve straně – na rozdíl od dalších kandidátů, ke kterým můžeme nyní plynule přejít.

 

Často se přetřásá jméno Pavla Rychetského, který v současnosti vykonává funkci soudce Ústavního soudu ČR. Myslím, že ani 20 let po pádu totalitního režimu by na Hradě neměl usednout bývalý komunista. Rychetský byl v KSČ mezi lety 66 – 69. „Soudruzi“, řekněme si to upřímně, v takové době tam mohl vstoupit jen blázen. Rovněž jeho působení v populistické ČSSD a to, že se svým bývalým spolustranníkům snaží pří každé idiotské stížnosti (na reformy, na lékařské poplatky atd. ) jít tak na ruku, mu příliš kladných bodů nepřidává.

 

To samé platí o expremiérovi Fischerovi. Není prostě možné, aby po Havlovi a Klausovi (ať už si o nich myslíme cokoli) na jejich místo nastoupil bývalý člen KSČ. Fischer je rozený statistik a tím by měl i zůstat. Jsem si jistý, že by nebyl schopen rozpoznat hrozbu, kterou pro nás představuje Evropská unie a stejně tak by nebyl schopen čelit dalším horkým tématům současnosti. Na to prostě nemá buňky. Možná to není zlý člověk, jistě má dostatek intelektu, ale je to spíš takový kýval a v srdci stejně zůstal „levým“.

 

Dalšího potencionálního kandidáta Švejnara snad ani nemá smysl moc rozebírat. Byl to takový ten štěkající psík, který se snažil alespoň očůrat kotník Klausovi. Nezvládl ani to a jeho minulá kandidatura byla spíš k smíchu. Navíc je to ekonom, který by nejradši pohřbil kapitalismus a vybudoval na jeho ohořelých troskách sociální stát. Podobných snílků tady máme už dost.

 

Kdepak, vhodné mužské kandidáty tady nevidím. Viděl bych to na férový souboj mezi Lívií Klausovou a Miroslavou Němcovou. Obě dámy jsou dostatečně inteligentní, vyzrálé, morálně na úrovni a z jejich vyjádření jsem si jistý, že dokážou hájit naše národní zájmy – tak, jak to dělá současný prezident Klaus.

 

Jsem zvědav, koho by proti nim postavili zelení pošahanci a socialističtí nazdárkové. Možná by ještě mohli vyštrachat ze zaprášeného šuplíku „socialistu se ztuhlou tváří“ Špidlu nebo alkáče Zemana. Nebo snad ještě Šiklovou?:-)

 

Nechme se překvapit, jestli do bojů o mety nejvyšší zasáhne i komik Okamura nebo tlučhuba Babiš.

 

Pokud jde o mě, tak já mám jasno -  Klausová nebo Němcová. Tečka.

 

Čtěte také:

 

Nakonec Japonec?

Pandořina skřínka přímé volby prezidenta

Přímá volba prezidenta? NE!

Klíčová slova: Zeman  | Babiš  | Špidla  | Švejnar  | Miroslava Němcová
12594 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Nesmíme nikdy zapomenout na to, že Německo chtělo náš národ vyhubit jako podle nich součást podřadné rasyPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Německo chrání vrahy z SS a Němci nebyli žádné neviňátka, když terorizovali ČechyMuslimská politická strana ve Francii na postupu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsouBonus pro Petra Dvořáka: Šarapatka dorazil s ředitelem po boku a začal řádit. Lipovská mluvila o cirkusu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění