Podle bolšána Kellera Klaus hloupne. Hnizdil chtěl Klause zbavit prezidentství. Proč se radši oba nevěnují Peheho obsesi Klausem?

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 20.1.2012 | Rubrika: Ostatní
Klaus

Klaus má národ i média za hlupáky. Když mluví Klaus o vydírání. Takže hilsneriáda, pane prezidente? Co s Klausem. Odcházení Klause. Klausovo okolí je mediální fikce. Další krize Klausovy vlády. Přání k 70. narozeninám Václava Klause (7.6.). Klaus: V sedmdesáti radikálem (17.6.). Jubilující Václav Klaus (18.6.).Česká nebo Klausova výjimka? Homsexualismus a klausismus. Chybí už jen Klausův tajemník proti EU. Klaustoříkal. Václav Klaus a tradiční hodnoty. Poslední kolo s prezidentem Klausem.

 Tak to je výčet článků z pera páně Peheho, ve kterých se v roce 2011 věnoval s péčí sobě vlastní prezidentu Klausovi. Jde o 16 vybroušených textíků a k tomu ještě musíme připočíst další podobné texty, které sice nemají v nadpisu slovo Klaus, ale jsou rovněž napsané na to samé téma. Minulý rok nejspíš Peheho pěkně rozpumpoval již na pozdim 2010, kdy světu představit dokonce celou kinihu o Klausovi.

 

Pehe psal v roce 2011 o Klausovi na svém blogu, do Práva, do slovenské Pravdy, do Deníku Referendum, četl v Čro 6 a kdyby o jeho vybroušené názory byl zájem v magazínu o včelařství, jistě by přispěl svoji troškou do mlýna i tam.

 

Doslova žně slavil Pehe v měsíci červnu, kdy objekt jeho obsese rovněž slavil - ale své 70. narozeniny. Nejdříve si Pehe nadělil malý dárak a napsal snaživě jízlivé přáníčko prezidentu na svůj blog. Po deseti dnech konečně svolili i již asi notně unavení redaktoři Práva a Pehe dostal možnost napsat o Klausovi i do těchto novin. A jak už byla štěstěna panu Pehemu nakloněna, o den později vyšla jeho stať o Klausovi také ve slovenské Pravdě.

 

Nedávno se Peheho věrný souputník Keller pro Parlamentní listy vyjádřil v tom smyslu, že prezident Klaus stárne a hloupne. Navázal tak na felčara Hnízdila, který se kdysi snažil prokázat, že Klaus je duševně vyšinutý a měl by složit prezidentský úřad.

 

Když jsem si ale tak procházel texty Peheho za minulý rok a připočetl k tomu celou knihu o Klausovi vydanou na podzim 2010, divím se, že se Hnízdil spíš nevěnuje jeho duševnímu zdraví.

Pehe tak trochu připomíná komisaře Dreyfuse z Růžového pantera. Na svém webu www.pehe.cz má dokonce odpočítavadlo, do kdy ještě bude Klaus prezidentem. Hned pod odpočívatadlem je upoutávka na zmíněnou knihu o Klausovi.

 

Co dodat na závěr? Nechme místo dalších zbytečných slov „promluvit“ Wikipedii a podívejme se, jak vysvětluje pojem obsese:

 

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod.

 

Obsedantní pocity se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit. Obvykle jde o myšlenkové nápady (hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) nebo o nutkání k jednání.

 

PS: Za prvních pár týdnů v novém roce stačil pan Pehe přidat o Klausovi další dvě hutné poudačky s titulky Nátlakové skupiny podle Klause a Klausův politický poker.

 

Čtěte také:

ČT dala prostor "lékařům". Ti opět útočí na Klause

„Provokatér“ Klaus a 40 let komunismu v Hnízdilově mysli

Obsese Klausem

Klíčová slova: politika  | Václav Klaus
7338 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění