Pravdoláskaři budují muzeum vyšinutému zbabělci Janu Palachovi. Halík u míchačky, Šláfenberk jako přidavač. Co zbude na Krause?

Autor: Redakce | Publikováno: 11.1.2012 | Rubrika: Polemika
Schwarzenberg

Jen co se oklepali pravdoláskaři po úmrtí jejich guru Václava Havla, už mají zase roupy. Tentokrát se přivtírli k projektu „Národ pohasl“, jehož cílem je zbudovat z rodného domu vyšinutého mladíka Jana Palacha muzeum. Děkujeme nejmenované PR agentuře za zaslání tiskové zprávy k projektu, alespoň máme zase o čem psát.

V redakci ctíme heslo „o mrtvých jen v dobrém“, proto tento text není namířen proti vyšinutému studentu Janu Palachovi, spíše nás zajíma, jaké puzení vede pravdoláskaře k participaci na podobných projektech.

 

V tiskové zprávě mluví některé celebrity, kterými se nejmenovaná PR agentura zaštituje, o Janu Palachovi jako o hrdinovi. S takovým označením nemůžeme souhlasit.


Hrdinství přeci nespočívá v tom, že se člověk vzdá bez boje a absolutně rezignuje. Praví hrdinové se pokouší se životem a s problémy, které přináší, nejdříve poprat. Přinést oběť nejvyšší je možné brát jako akt krajního zoufalství. Před takovým extrémním řešením situace by měla předcházet řada jiných kroků.

 

Nemyslíme si, že právě Jan Palach před více než čtyřmi desítkami let vyčerpal všechny možnosti, jak účinně bojovat proti zvrhlé komunistické myšlence a „spřáteleným bratrským“ vojskům v čele se sovětskými tanky.

 

Za hrdiny můžeme označit bratry Mašíny a mnohé další bojovníky 3. odboje. Ostatně, bratři Mašínovi se k osobě Jana Palacha vyjadřovali rovněž velmi zdrženlivě. Považovali jej sami spíše za osobu duševně vyšinutou (odkaz na rozhovor s Josefem Mašínem v Parlamentních listech z loňského listopadu), než člověka hodného následování a posmrtného uctívání. Škoda, že nemáme k dispozici lékařské materiály duševního zdraví studenta Palacha. To by asi nebylo příliš vesele čtení, že?

 

Odpor vůči jakékoli zhoubné ideologii je bezpochyby obdivuhodný. Zvolit formu veřejné a teatrální sebevraždy, a to ještě tak bolestivým způsobem, se vymyká lidské přirozenosti. Žádný duševně zdravý tvor nemá v genetické výbavě zakódováno, aby takto drasticky ukončil svůj život.

 

Spáchat sebevraždu ve jménu čehokoli není hrdinství, ale zbabělost!

 

Nepochybujeme o tom, že muzeum Jana Palacha spatří brzy světlo světa. Co si vezmou pravdoláskaři do hlavy, to se obvykle za finančního přispění Bakalů a dotací Evropské unie stane skutečností. Na druhou stranu, proč ne. Jestliže se budou pánové Halík, Schwarzenberg a Kraus soustředit na přestavbu Palachova rodného domu ve Všetatech, o to méně budou škodit jinde.

 

V tomto ohledu bychom měli jejich aktivity jen a jen vítat. Kdo si hraje, nezlobí...

 

Čtěte také:

 

Kmotr lepší pravdoláskaře. V dobré úmysly TOP 09 a Tůmovy havlistické kliky nevěřím

Špína politické korektnosti, aneb kulturní marxismus.

Měli se snad raději bratři Mašínové upálit?

 

Klíčová slova: politika  | Václav Havel  | Schwarzenberg  | Halík
15890 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoAnglická škola se omluvila za karikaturu Mohammeda. Slíbila, že se to již nestane

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění