Romové řádí jako pominutí. Banga se nediví, Kocáb obviňuje vládu. Co takhle zřídit „Romostán“?

Autor: Redakce | Publikováno: 6.1.2012 | Rubrika: Zamyšlení
Cikani

Na Šluknovsku došlo k dalšímu incidentu, který má na svědomí místní romská komunita. Muže ve středním věku a jeho rodiče napadlo šest romských mladíků. V této souvislosti není od věci připomenout nedávné vyjádření romského aktivisty Patrika Bangy z idnes.cz. Ten se v jednom z pořadů ČT nechal slyšet, že systémové změny sociálních dávek mohou vést k další gradaci násilí. V podstatě řekl, že za to všechno může současná vláda a její sociální reformy. Výsměch, co říkáte?

Poslední romský útok na Šluknovsku a zejména nedávný incident v Tanvaldu činí z romské problematiky opět téma číslo jedna ve všech médiích. A proto se k němu logicky vracíme i my na eportal.cz. Na rozdíl od Ringieru, Mladé fronty, Ekonomie a dalších vyčpělých vydavatelství placených pravdoláskaři a jimi podobnými individui si naštěstí můžeme dovolit psát o romské problematice bez špetky politické korektnosti a otrocké úcty k utopickému multikulturalismu.

 

Antipatie majority vůči romské minoritě narůstají den ode dne. Kocábové, Bangové, Peheové a další pseudohumanisté vyzývají vládu, aby konala. Ale co může vláda dělat kromě navyšování počtu policistů v místech největších násilností? Dokud si sami Romové neuvědomí, že zadarmo nic od státu nedostanou, situace se nezlepší.

 

Jen málokdo se zdravým rozumem si může myslít, že problém je v„bílé“ majoritě. Snad kromě již jmenovaných Kocábů, Bangů a Peheu...

 

Romští aktivisté by si měli uvědomit, že není chybou státu či vlády, že romové mají nízké vzdělání a malou šanci uplatnit se na pracovním trhu. Jistě, mají stíženou pozici už tím, že jejich pověst je opravdu prachmizerná. Jsme ale opět na začátku, čí vinou je pověst Romů tak špatná? Na tuto otázku si jistě čtenáři odpoví sami...

 

Oč jedndoušeji by se nám žilo v České republice a především našim východním sousedům (Na Slovensku tvoří romové podle odhadů až 10% obyvatelstva), kdyby se romská menšina více zapojila do společné práce. S touto nepřizpůsobivou komunitou však nesvede nikdo nic.

 

Po dobrém to nejde, po zlém (nejspíš) také ne.

 

Není opravdu nejvyšší čas přemýšlet o tom, že by měli mít Romové svůj vlastní stát? Romská menšina není z objektivních důvodů oblíbena nikde na světě a majorita ji nejspíš nikdy a nikde zcela nepřijme. Tedy, přijmula by, pokud by romové projevili snahu a stále si jen nestěžovali na „rasyzmus pyčo“. To se ale spíš fotbalisté Faerských ostrovů dříve stanou mistry světa ve fotbale.

 

Ale ani Romové se necíti mezi „bílou“ většinou příliš komfortně. V České republice i v ostatních státech se cíti diskriminováni. Diskriminováni tím, že se po nich žádá aktivní přístup a alespoň elementární snaha postarat se o sebe svými vlastními silami.

 

Je neekonomické, neefektivní a nelogické, aby stát věnoval tolik energie a především financí na menšinu, která netvoří v národě ani těch 10% a na oplátku nenabízí nic. A to doslova.

 

Jediným možným řešením je umožnit nepřizpůsobivým vznik romského státu. Jde pouze o to najít vhodnou oblast. Vcelku lhostejno, jestli to bude v Indii, Evropě či Ohňové zemi. Romský národ se tak může emancipovat a všichni bychom mu to přáli. V rámci soužití s majoritou ve společném státě to však není možné.

 

Věříme, že založením samostatného státu by se vzájemné dosti pošramocené vztahy začaly postupně zlepšovat. Romy bychom snad začali brát jako ty, kteří se umí postavit na vlastní nohy a ne jako neschopné outsidery a pijavice. To už by se samozřejmě odvíjelo od toho, jak by na svém vlastním „dvorku“ hospodařili.

 

Škarohlídi utrousí, že výsledek je předem daný. Nemusí tomu tak vůbec být. Schopnosti lidí všech barev pleti, vyznání, pohlaví i přesvědčení se nejvíce projeví právě v situace, kdy se musí spolehnout jen a jen na své vlastní síly.

 

Romové by měli dostat příležitost dospět a vylétnout konečně z hnízda. Zkusme je, lidově řečeno, hodit do vody. Jenom tak se naučí plavat...

 

Čtěte také:

 

Patriku Bango, Váš návrh považuji za nekompetentní a rasistický

 

 

Klíčová slova: romové  | diskriminace  | národní identita
16655 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Premiér Orbán vyzval v k 7-bodové reformě EU!Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Migranta do každé rodiny!“ Babiš a Piráti. Soudem rozdmýchané téma. Jak to může skončit? Cyril Svoboda tušíPoslanec Španěl z volebního výboru: Odpovím bez vytáček, změny v ČT budou nutné!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění