Extrémismus může existovat i v Izraeli. Proč o tom mlčet?

Autor: Petra Fořtová | Publikováno: 29.12.2011 | Rubrika: Reakce
žena v kuchyni

Ráda bych zareagovala na včerejší článek Jiřího Kohoutka, který se věnuje ortodoxním židům a jejich vzrahu vůči ženám. Myslím, že se jeho autor mýlí. Jestli jsem tento nesouvislý text šitý horkou jehlou pochopila správně, vytýká autor médiím, že si dovolují informovat o židovském extrémismu. Podle Kohoutka by to snad dělat neměly. Ale proč? Muslimy kritizovat máme a židy ne?

Kohoutek poukazuje na to, že muslimové se chovají k ženám mnohem hůře. Ano, to je nejspíš pravda. To ale přeci vůbec neznamená,že bychom měli tolerovat nechutné chování ortodoxních židů. Byť v jejich případě opravdu nejde o to, že by snad ženy chtěly vraždit.

 

Nejsem feministka a o gender studies si myslím svoje. Jsem přesvědčena, že jde o extremistickou ideu, která je v mnoha svých závěrech nesnášenlivá vůči mužům. S tím jako žena nemohu souhlasit.

 

To však neznamená, že bych měla tolerovat špatné chování jistě skupiny mužů (např. ortodoxních židů) vůči ženám.

 

Možná se tu ale ani tak nejedná o vztah mužů a žen. Třeba se snaží Jiří Kohoutek opravdu „jen“ sdělit světu, že židé se prostě kritizovat nesmí. Přitom právě on volá ve svých textech po zatracení politické korektnosti. Sám by však nejraději pravdu v rámci politické korektnosti potlačoval.

 

Popravdě řečeno se mi nechce ztrácet čas hloubáním nad tím, co chtěl autor mnou kritizovaného článku svým textem říci. Jen bych mu poradila, aby se příště více zamyslel. Při psaní jeho posledního článku zůstal jeho mozek tak trochu „offline“. Jak jsem si ale tak pročítala některé další, nebylo to pouze u tohoto textu.

 

Čtěte také:

 

 
 

Klíčová slova: feminismus  | gender  | židé
4973 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění